Želodčne težave

Natty  

član od: 31.12.2005

sporočila: 39

5. feb 2006 15:30

Moj mož je imel hude težave z želodcem, rana na želodcu in dvanajsterniku. Po vseh mogočih nasvetih je probal vse, dokler mu ni nekdo svetoval, da naj vsak dan zjutraj na tešče vzame žličko olivnega olja. Stanje se mu je zelo izboljšalo, zelo redko še kdaj vzame tableto Ulran.Olivno olje naredi oblogo v želodcu in s tem nekako zaščiti sluznico.Upam, da bom s tem nasvetom komu pomagala. Lep sončen dan želim še naprej. Natty

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. feb 2006 22:19

Želodčne težave so mi sila znana reč, marsikaj smo dali skozi, od blagih ukrepov kot so občasno jemanje rupuruta, do malce močnejših, ranital in ulran, pa potem lani še nexium, potem ko so o pol leta nenehnega pokašljevanja ugotovili, da me pravzaprav draži želodčna kislina... No, potem je bilo želodčnih težav konec, ker so se izgubile po vnetju trebušne slinavke...Zdaj, ko tako zelo dravo jem in se pazim,niti z želodcem nimam težav. Ampak upam, da pri vas drugih ne bo šlo v to smer in da bo vse ostalo pri uspešnem odpravljanju želodčnih težav. Recept, ki ga je dala Natty, o jemanju olivnega olja, pa velja za nega najbolj priporočljivih, če le zmoreš spraviti po grlu navzdol olivno olje. Sicer pa ni druge kot prisluhniti lastnemu telesu, to najbolj nazorno pove, kaj mu ustreza in kaj ne. In čega ne poslušamo, je hudič, verjemite. Kakšne majhne grehe nam že odpusti (saj veste: grešiti je človeško, občutek pa božanski...), nenehnih pa nikakor. Mamamia mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. feb 2006 23:15

mamamia je napisal/a:
Ampak upam, da pri vas drugih ne bo šlo v to smer in da bo vse ostalo pri uspešnem odpravljanju želodčnih težav. Recept, ki ga je dala Natty, o jemanju olivnega olja, pa velja za nega najbolj priporočljivih, če le zmoreš spraviti po grlu navzdol olivno olje. mamamia
Sem danes poskusil. Imaš prav, žlico olivnega pogoltniti je pa res težko... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Natty  

član od: 31.12.2005

sporočila: 39

7. feb 2006 16:41

Napisala sem žličko olivnega olja, ne veliko žlico. Na začetku je tudi mojemu možu šel težko po grlu, jemlje ga gotovo že dve leti. S sabo ga vzame tudi na dopust, če gre kam službeno za več dni,skratka olivno olje zmeraj in povsod. Natty

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. feb 2006 16:54

Oprosti, res sem prebral narobe žlico. Zato sem se tako mučil Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. feb 2006 17:30

Malo heca,koliko pa kil tako dobiš gor na r...? Teka

Natty  

član od: 31.12.2005

sporočila: 39

7. feb 2006 17:37

Če mislite,da se boste zaradi olivnega olja zredili,brez skrbi nič. Ena mala žlička ni nič v primerjavi z ostalim kar čez dan pojemo. Natty

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. feb 2006 20:52

Že od začetka srednje šole me je bolel želodec za umret.Trpela sem skoraj 30 let. Enake težave je imela moja mama, njenemu očetu so zaradi težav z želodcem odrezali en del še preden sem se rodila.( Umrl je od kapi in ne od želodca, pil pa je bojda zaradi želodca). Leta 1976 so mi slikali želodec tako, da sem popila pred slikanjem neko belo kredo. Pila sem vse mogoče "vrečke", lizala tablete za nevtralizacijo kisline ( Gastal, Rupurut) . Slednji povzroča zaprtje in sem potem dobila še hemeroide.Včasih sem ostala v službi brez "blažil" in sem pila sladkano vodo, ki povečuje kislino, to zdaj vem, je pa malo pomagalo, ker se je tekočina v želodcu razredčila. V teh 30 letih me zdravnik ni dal niti enkrat na gastroskopijo. Ko sem pred nekaj leti prebrala o bakteriji HP, sem sama predlagala gastroskopijo. Odkrili so bakterijo, en teden za mano pa še moji mami. Obe sva dobili zdravila, jaz tudi reakcijo na antibiotike ( po mojem povečano količino kvasovk), ona nobenih težav. Poznam tudi nekaj drugih trpinov, ki so imeli večinoma HP, ki je bojda zelo razširjena, ne dela pa vsem težav.Se menda prenaša med družinskimi člani s priborom in poljubljanjem pa še s čim. Zato je značilno, da imajo družine enake težave. Pri nas imata težave še brat in oče, ki pa nočeta na pregled in samo jamrata.Težave ima še mamina sestra,ki smo jih pregled svetovali. Zdaj obstaja tudi tehnika z dihanjem v nek pokazatelj, samo ne vem, kje to delajo. Jaz sem šla na pregled še dvakrat, ugotovili so povečanje izločanje želodčne kisline in polno zarastlin v dvanjastniku. Moja mama nima nobenih težav, meni pa so žal ostale, samo ni primerjave. Razlika med Ranitalom in Rupurutom je v delovanju: prvi nevtralizira, drugi preprečuje izločanje kisline. Občasno vzamem Ranital in pijem bazični prašek, Donata MG ne uživam, ker imam potem težave s črevesjem. Težave z vnetjem prebavil ( npr. po analgetikih) smo pri nas reševali že od nekdaj s čajem iz hrstovega lubja, ki sploh ni ogaben in res pomaga.Pomaga tudi kuhano laneno seme,to pa res ni dobro. Sicer pa mislim, da mora te težave videti zdravnik in vztrajati , da ukrepa. Pred dnevi sem slišala primer, ko je mati neke zdravnice imela desetletja težave z želodcem, hči pa ji je uredila pregled pri zelo znanem profesorju. Ta je na oko ocenil, da ni znakov bakterije in razloga za gastroskopijo, leta pa se nihče ni upal oporekati njegovemu profesorskemu mnenju. Do pred nekaj meseci, ko pa jo je poslal "navadni" zdravnik na gastroskopijo, ugotovili HP in gospa v poznih šestdesetih ne more verjeti pozitivni spremembi. Sama sem se sprijaznila, da bom morala do smrti upoštevati prekisel želodec in se pač nekaterim jedem odreči. Sem pa hvaležna tistim, ki so odkrili to bakterijo. Vsako leto nabiramo lubje hrasta. Za vsak primer. Vendar pozor: piti ga je potrebno v predpisani količini in krajši čas. frina

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

15. feb 2006 21:19

Moj nono ima navado za zajtrk na košček kruha namazati oz zliti žličko olivnega olja. Pravi da je dobro za prebavo. Aja, pa kruh rad v teran namaka, to je pa za kri! Kdo ve, mogoče ima prav, pri svojih 75 letih praktično sam skrbi za kmetijo in ne vem kdaj je bil nazadnje bolan... Lp, Tina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. feb 2006 7:44

Danes sem prvič zaužila žličko olivnega olja. Saj je kar šlo. Bom videla, kako bo v naprej. Od novega leta naprej imam na trenutke občutek pekočega želodca, kar je bilo zelo novo, ker prej nikoli nisem imela nobenih problemov. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti