Diabetično pecivo

ines2  

član od: 21.10.2005

sporočila: 19

tema odprta - 27. jan 2006 12:57 | ogledi: 8.376 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo svetuje kakšen recept za pecivo ( torto...) za sladkornega bolnika.

Nimam pojma kaj naj spečem, danes dobim obisk in gospod obožuje sladko...

Hvala!

Maja

bolcina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

27. jan 2006 13:27

po moje ne moreš zgrešiti z gibanico ali jabolčnim zavitkom, sladkanim z natreenom . pa še enostavno je. Lisa

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. jan 2006 13:31

Speči mufine, belo moko zamenjaj s črno, dodaj diabetični sladkor, jedilno čokolado naseckaj, dodaš lahko nasekljane orehe, naribano jabolko, rozine..... LP! Galja P.S. Če nimaš modela za mufine, speči kar v drugem modelu ali pekaču, potem pa razreži! Sporočilo je spremenil(a) galja dne 27. jan 2006 13:32:08

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

27. jan 2006 14:01

Jaz sem zadnjič spekla jogurtovo torto - me je bilo malo strah kako se bo speklo (sem dodala tekoče sladilo), pa skoraj nič se ni dvignilo, površina biskvita ni bila gladka! Sem si mislila, jaz pa to nesem nekomu za rojstni dan. Sama sebi se nisem zdela normalna Ko sem pa torto probala pa ni bil biskvit čisto nič drugačen! Slavljenka pa je bila sploh vesela, ker kaj takega ni pričakovala Rebeka

ines2  

član od: 21.10.2005

sporočila: 19

27. jan 2006 15:10

NAJLEPŠA HVALA VSEM! SUUUUPERRRR IDEJE!! bolcina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2006 14:45

Škoda, prtebrala sem prepozno, pa vendar, mogoče bo komu koristilo: TORTA NATREEN Potrebujemo: 4 jajca, 1 čajno žličko sladila natreen, 8 dag moke,noževo konico pecilnega praška, 3 dag kakava v prahu in 1,5 dl sadnega soka natreen. Za kremo: 2 zavitka natreen vanilijeve desertne kreme, 1/2 l mleka( za kremo), 30 dag češenj ali višenj, 1 zavitek natreen praška za stepeno kremo in 1/4 l mleka za kremo. Rumenjake ločimo od beljakov, rumenjake pa z natrenom penasto vmešamo. Iz beljakov stepemo trd sneg. Rumenjake in sneg zmešamo, dodamo presejano mešanico kakava in moke. Okrogli model za torte premera 22 cm obložimo s peki pairjem in vanj enakomerno razporedimo testo. V pregreto pečico pri 175 st C pečemo cca 20 minut. Med peko pripravimo češnje ali višnje. Biskivit ohladimo, nato ga prerežemo čež pol in navlažimo s sokom. Eno polovico biskvita damo nazaj v model. Posujemo s sadjem in prelijemo s kremo.Na to plast položimo drugi del biskvita.Postavimo v hladilnik za eno uro. Z nožem ločimo torto od oboda, nato odpremo in odstranimo obroč modela. Okrasimo z natren stepeno kremo. Okrasimo s češnjami ali višnjami iz kompota. KREMNE REZINE NATREN Potrebujemo: 2 zavitka listnatega testa, 1 zavitek natren pudinga z okusom vaniljie, 1/ 2 l mleka za puding, 3 beljake, 2 zavitka natren praška za stepeno smetano in 1/2 l mleka za kremo. Spečemo listnato testo, ki ga razvaljamo na 3 mm debelo cca 15 min pri 175 st C, da posatne zlato rumeno. Ohladimo. Skuhamo vanilijev puding in v še toplega s kohalnico vmešamo stepene beljake, da zakrknejo. Takoj zlijemo na pečeno testo in do konca ohladimo. Namaženo s stepeno smetano natren, ki smo jo skuhali po navaodilu. Pokrijemo z drugo plastjo. Razrežemo in ponudimo. OSTALO Kombinacija kupljenih piškotov za diabetike in pudinga oz. krem s sadjem je najbrž rešitev na hitro. frina

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

30. jan 2006 16:02

Sicer nisem nevem kako podkovana na tem področju...nekaj pa le vem. Npr. da raven sladkorja v krvi dvigne hrana z visokim glokemičnim indeksom...sedaj pa me zanima, kako je možno, da se npr. v receptih za diabetike pojavlja bela moka, listnato testo...in nikjer ni poudarjeno, da je potrebno uporabiti polnozrnato moko. Po drugi strani pa zamenjujemo sladkor za umetna sladila, če pa pogledamo tabelo GI ima bela moka višji(!!) GI kot sladkor. Torej? maychi

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. jan 2006 16:10

maychi, imaš popolnoma prav! Jaz pečem za moža samo s črno moko, oz. polnozrnato, bela moka je še večji strup kot sladkor! Mufini so odlični s polnozrnato moko, res, preverjeno! Galja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. jan 2006 17:33

Tudi jaz imam probleme s sladkorjem, vendar s hipoglikemijo, ki je posledica nekega drugega obolenja. Raziskovanje me je pripeljalo do glikemičnega indeksa.Predhodne navedbe so točne, polnozrnata moka, zlasti pa vse, kar je iz RŽENE moke, je primerno za tako prehrano.Pa še taga zelo malo. Recepti, ki sem jih napisala so gotovo z manjšo vsebnostjo sladkorja. Sama pa mislim, da raje pojem en sam košček peciva iz bele moke, čeprav je to pregreha, saj običajno sladice iz polnozrnate moke niso tako okusne, sploh pa ne za mojo družino, ki teh etežav nima. Če smo zelo natančni- v prehrani, kjer se naj bi izogibali sladkorja, sladice sploh nimajo kaj iskati. Tudi pri sadju, ki je sladko, je potrebna previdnost.Pač vsak po svoji presoji. Želim Vam veliko dopustnih kulinarčnih užitkov. frina

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

30. jan 2006 18:15

Pozdravljena... moj recept čaka na objavo.. DIABETIČNA PITA.. z nasl. sestavinami.. Za testo: 200 g margarine 2 veliki žlici tekočega Natreena 2 rumenjaka 340 g moke 1 pecilni prašek Nadev : 500 g puste skute 2 rumenjaka 2-3 velike žlice Natreena 1/2 vanilijev sladkor (po želji) 1 velika žlica kisle smetane (po želji) Tudi sama sem velika sladkosneda.. in včasih testu odvzamem sladkor in dodam natreen... Poskusi..! lep pozdrav MYCHELLE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti