Ekonom lonec

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 26. jan 2006 18:56 | ogledi: 11.485 | odgovori: 29

Oj, vsem!

Zelo rada bi kupila ekonom lonec in seveda, ker se na to še ne spoznam ( še ne še) vas prosim za nasvet katerega se najbolj splača kupit in kako se sploh z njim dela da ne eksplodira. Moja mami ga sploh noče imet jaz pa mislim,da zna biti zelo koristen sploh kar se tiče kuhanja hitrega..ker je vse hitreje pripravljeno kot običajno v navadnih loncih...mi lahko se poveste kje jih je najbolje kupit in kakšna je recimo cena.

Hvala

Visage

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. jan 2006 19:20

Pri nas imamo tri ekonom lonce od WMF - ko sem jih kupovala, sta bila v kompletu dva lonca (7 l in 2 l)+ena pokrovka, potem sem dokupila še en lonec srednje velikosti. Juho vedno kuham v velikem loncu, v malem in srednjem pa kuham zelenjavo, krompir ali pečem meso. Velikokrat v srednjem pečem meso in na vložni posodi hkrati kuham zelenjavo. Da ne govorim o kuhanju zelja, repe, fižola.... So pa lonci te firme kar dragi. Sama sem pred mnogimi leti začela z lonci Emo in Lagostino. Mislim da dobiš lonce Lagostina že za nekaj tisočakov. Loncem so vedno priložena podrobna navodila, tako da ne moreš zgrešiti. Resnično ti močno skraja čas kuhe. Ko smo mi še hodili kampirat med dopustom, je bil najmanj en ekonom lonec vedno z nami. Pri nas je v uporabi skoraj vsak dan! kača

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

26. jan 2006 19:31

Priporočam ti nov Tefalov lonec SESAME.....odpreš ga lahko kadarkoli, ni nevarnosti "buma", zgleda pa takole: http://www.isaveurs.com/boutique/produits/180X180/96/ cena odvisno....pri sosedu v akciji mislim da med 21.ooo do 25.ooo sit....PREVERI!!! escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 26. jan 2006 19:32:00

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. jan 2006 20:10

Ja to je ta, ki sem ga videla v Merkurju in ko je bila reklama sem bila takoj navdušena...enega si bom kupila drugače pa mi je najbolj to všeč, ker je vse hitreje skuhano in pečeno...nisem vedla,da se lahko tudi peče v ekono loncu..zanimivo..pri nas doma je recimo moja mama pripravljala ričet skoraj tri ure...to je pa kar malce dolga doba za kuho, ker ko prides iz sluzbe ni ravno fajn da kuhas tok dolg, ker je prej ze vecer, ce si pa zazeli clovek nekaj toplega je pa res prirocno in hitro...hvala obema za odgovor...a imata kaksne recepte, ki so mogoce vama vsec in hitro pripravljeni? Hvala Visage

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

26. jan 2006 20:11

tudi jaz ti priporočam tefalov lonec, moja snaha je zelo zadovoljna je res super. hitro skuha, ter med kuho pogosto pokuka v lonec.Mara mara12

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. jan 2006 20:52

Moja mama je imela ekonom lonec že pred 40 leti in tudi sama si ne morem predstavljati kuhe brez njega. Čeprav nekateri pravijo, da hrana iz njega ni tako dobra, jaz ne znam na klasičen način skuhati tako dobre goveje juhe, kot v njem. Rabim ga za vse od kuhanja krompirja, golaža in zgoraj naštetega. Imam pa tega od AMC, hitro pokrovko in je res super, samo cena je ohoho. Vzela sem ga v freeshopu v Nami, to je bilo v Markovičevih časih in sem že takrat dala 800 DEM, verjetno je cena danes precej višja. Se pravi, da ga imam že caa 18 let in je tak kot nov. Če bi se uničil, kar je pa težko, bi kupila novega. Meni odvrne še pa še. LP

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

26. jan 2006 21:23

Od prej imam "ekonom-pokrov" za tri posode s sistemom odpiranja kot je Tefalov Sesame,vendar moram čakati več časa da ga lahko odprem. Za darilo pa sem dobila Sesame in je dejansko super. Odpreš ga po par sekundah, in pogledaš če je že kuhano. Zraven je tudi košarica za kuhanje na pari in knjižica z recepti in načinom priprave hrane (pečenje,dušenje,kuhanje v sopari in mešano kuhanje) Na strani od Merkurja ga imaš za 19.990,00 Soncika

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

2. feb 2006 22:12

Tudi meni je božiček prinesel Tefalov Sesame in je res super, ga lahko samo priporočam. Vesna Vesna

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

3. feb 2006 0:54

Tudi jaz si bom verjetno privoščila Sesame, ker gre moj Lagostinijev ekonom lonec po sedmih letih intenzivne uporabe počasi h koncu. Ventil se je začel čudno obnašat pa nočem več tvegat. Lonec je sicer super, težek kot vrag in lahko v njem skuham celo pašto in riž, kar seveda izpade precej mehko, skoraj razkuhano, ampak naši kužiki je tako najbolj všeč Me pa zanima, če lahko ta Tefalov lonec povsem nadomesti ekonom in se torej hrana skuha še enkrat hitreje kot v navadnem loncu? Lp, Tina

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

3. feb 2006 10:08

Soncika, na Merkurjevi strani sta dva taka lonca. Prvi stane 31.000 drugi pa 19.900. Kateri je pravi? Tudi moj ekonom lonec gre k vragu, pa premišljujem o nakupu drugega, ker brez njega ne gre. Lp

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. feb 2006 10:09

Lunika, pri najboljšem sosedu dobiš vse rezervne dele za Lagostino. Ventil, gumico.. Ker imam jaz en lonec že kar zavidljive starosti, sem si privoščila ta izdatek, ki je pravzaprav zanemarljiv, in moj lonec je spet kot nov. Imam sicer še dva druga, ampak od tega bi se res težko ločila. Je večji in v njem kuham vse "živo". lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti