Listnato testo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jan 2006 19:17

Listnato testo kupujem Ledovo (pa tudi njihove sirove štruklje), zadnjič sem kupila Mercatorjevo in je bilo tudi vse v najlepšem redu. Vlečeno, ki ga potrebujem za baklave, kupujem od Žita, včasih pa od enega zasebnika iz Lenarta. Zavitke delam iz kupljenega testa, nekako nimam roke za vlečeno. Ga pa dela moja mama in to po tisti varianti, da ga s kuhinjske mize lahko razvleče še po stenah sobe, pa se ne bo strgalo...Me vse mine, da bi ga sama delala, ko jo vidim, ali pa ko berem o vas, tudi takih mojstricah...Mamamia mamamia

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

16. jan 2006 19:48

Meni od vlečenega testa ne uspe niti V. Vsi poskusi so zaključili.... Kupujem ga že vrsto let, pač tistega, ki mi pride pod roke. Tuševega listnatega še nisem poskusila, z drugimi doslej nisem imela težav, je pa res, da so razlike. Vsaj meni se zdi. Lp moja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. jan 2006 21:43

Glede dela s testom naj povem, da imam "čudno" izkušnjo. Na dan lista je iz testa zelo težko kaj narediti. Sicer pa je odvisna vlečljivost od "starosti" moke in od lepka v moki. Zdaj vedno pogledam na koledar Marie Thun, preden me čaka posoda z moko. frina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

16. jan 2006 21:57

Spet je govora je vlečenem testu. Ma, kako vam ne uspe. Zdi se mi, da ste enkrat, dvakrat, trikrat poskušale - ni šlo - in ste vrgle puško v koruzo. Obvladate ne vem kakšne specialitete in recepte, eno "pišljivo" vlečeno testo pa ne zmorete. Moram vas malo okregat, kaj se to pravi... Jaz vem zakaj vam ne uspe! Zato, ker so trgovina in tržnice polne testa... Seveda, zakaj bi se pomatrala, če pa dam za eno kilo testa 600-700 SIT. Pozdravček

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

16. jan 2006 22:33

Dragička, strinjam se. Tudi jaz razmišljam tako, zakaj bi se ukvarjala s tem, če so trgovine polne listnatega testa raznih proizvajalcev za majhen denar. Verjetno sem pri tej stvari lena oz. raje počnem kaj drugega. Kakor pač komu paše, tako pa naj dela Pozdrav riba-ribica

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. jan 2006 19:13

pozdravljeni! ker se gogori o listnatem testu, bom pa še jaz postavila vprašanje. Vsakič, ko pečem listnato testo za kremšnite se mi v pekaču zelo skči. Pa me zanima zakaj?? Hvala za pomoč in lp tamara tamara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jan 2006 22:39

Ko sem pred 30 leti pričela peči kremšnite, mi je sorodnica, ki je slaščičarka rekla, da se skrči zato, ker je narejeno iz margarine, masleno pa da se ne skrči. Ker še nikoli nisem pekla listnatega testa z maslom, bom vesela, če bo kdo njeno trditev ovrgel. Ona se je namreč učiila v zelo znani slaščičarni, kjer so delali z maslom, ki pa se ni skrčilo. frina

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

18. jan 2006 23:30

zdravo dekletA ,jaz delam vse vrste testa sama le listnato testo mi vzame preveč časa in truda da bi ga delala zato ga rajši kupim,je pa res da je od pečjaka najboljši, vlečeno testo naredim vedno v multipraktiku potem ga samo se malo obdelam ,vedno ga delam z malo kisa in ko ga dam počivat ga premažem z oljem. lp selce

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jan 2006 7:20

tudi meni je Pečjakovo listnato testo najboljše. Mercatorjevo je tako suho, kot da bi bilo narejeno brez maščobe. Kar se pa tiče vlečenega testa, se strinjam z Dragičko. Mislim, da je preveč plačati 700 tolarjev za testo, katerega vhodne sestavine stanejo 150 tolarjev. mimika

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

19. jan 2006 8:43

tudi jaz delam vlečeno testo sama vedno pa pazim, da kupim moko na kateri piše, da je za vlečeno testo in nimam problemov. ROMANAD

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti