Sokovi

babs  

član od: 21.10.2001

sporočila: 9

tema odprta - 6. jan 2006 19:50 | ogledi: 2.401 | odgovori: 1

Živjo!

Upam, da ta tema še ni bila.

Pred kratkim sem si kupila sokovnik in bi rada dobila kkšne fine recepte za sokove.

Tako da, če imate kakšne se priporočam :)

LP!

babs

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2006 10:20

Babs, po moje je najbolje, da kombiniraš sama, iz sadja, ki ga imaš rada, pa seveda od tistega, kar je pri roki. Pri nas imamo radi kombinacijo rdeče grenivke, pomarančne, jabolka in korenčka, razmerje bi ti težko navedla, ker to delam "od oka". Tudi limoranča - že ime pove, kaj je v njem - je redno na sporedu, dodam pa za aromo še malo mandarin. Zdaj moram pod prisilo pit rdečo peso (bljak - zaradi diete se mi je smalo poslabšla kri). Zato si ob sveži pesi sočim se korenček in limono, da se okus pese malo ublaži. Sicer lahkosočiš tudi večino sveže zelenjave, sploh korenje, kolerabo, kumare, seveda če so ti ti okusi všeč. Jaz imam pač raje sadne kombinacoje. Tudi grozdje ima precej vode in je sok zeo dober, sploh pomešan z jabolkom, pa borovnice in maline. Ananasa ne soičom, ker ga raje pojem v kosih, a včasih ga le dodam kakšni mešanici, takole za piko in i glede okusa. Skratka, domišljiji prosto pot, pa boš sčasoma odkrila kombinacije, ki ti bo najbolj všeč. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti