Recepti/nasveti

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. dec 2005 12:46

Jernej, tudi brez vejice mi ni delal pa tudi presledek sem dala stran. Mogoče je pa še luna kriva lp, Marija

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

16. dec 2005 12:59

Brigitaom, poročaj kako ti bodo uspeli, ker jih nameravam delati tudi jaz mufin

brigitaom  

član od: 16.12.2005

sporočila: 9

16. dec 2005 13:11

Janja hvala lepa za prevod in za prijaznost, da niste nič godrnjala. Včasih je tudi smeh dobrodošel, umap da se bom še marsikaj naučila saj sem novinka na vašem portalu. LP brigitaom

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

16. dec 2005 13:21

Z veseljem sem pomagala! Danes imam en zoprn izpit in sem živčna pa se skušam zamotiti raznimi rečmi. lp, Janja p.s. Brigita, naslednjič pa kar TI.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

16. dec 2005 13:21

julia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. dec 2005 19:11

Sem poiskala še Dr. Oetkerjev recept za to Črno-belo pecivo. Mogoče pride prav še komu: ČRNO-BELO PECIVO Svetlo testo: 250 gr mehke bele moke zravnana žlička pecilnega 150 gr sladkorja 1 vanilija ščep soli žlica ruma 1 jajce 125 gr zmehčanega masla Temno testo: iste sestavine in količine kot za svetlo testo + 15 gr kakava v prahu 15 gr sladkorja 1 žlica mleka Testi na hitro vgnetemo in ju pustimo nekaj časa počivati na hladnem. VZORCI: - polžasti vzorec; svetlo in temno testo razvaljamo na enako velika pravokotnika, pomažemo najprej enega z beljakom, položimo nanj drugo testo, ga prav tako pomažemo z beljakom, in oba tesno zvijemo v rolado. - vzorec šahovnice; svetlo in temno testo razvaljamo 1 centimeter na debelo in vsako narežemo na 6 enako dolgih trakov, širokih 1 centimeter. Vsakega namažemo z beljakom, nato pa izmenićno polagamo drugega na drugega, zavijemo v tanko razvaljano svetlo testo. - črno-beli krogi; iz temnega testa oblikujemo tri debele svaljke (debele 3 centimetre), svetlo testo pa razvaljamo na tri pravokotnike, debele pol centimetra. Te premažemo z beljakom in v vsakega od belih pravokotnikov zavijemo en temen svaljek. Izdelava: zvitke postavimo za nekaj ur na hladno, nato jih narežemo na enako široke ploščice, ki jih lahko po želji tudi sestavimo (recimo kroge v tri- ali štiriperesno deteljico). Pečemo na peki papirju pri 175 stopinjah 10 - 15 minut (ventilacijska pečica 160 stopinj celzija). tjas

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

20. dec 2005 8:54

Isti vzorec kot na sliki dobiš (seveda, če delaš po receptu za črno-belo pecivo), če razvaljaš dve enako debeli klobasi (eno temno in drugo svetlo) - premera cca. 4cm. Klobaso najprej prepoloviš, polovičko obrni s prerezanim delom navzdol, nato še to polovičko prerežeš na pol. Dobiš četrtine - nekako skicirani takole (>. Nato prerezani stranici (ne tisti del, ki je bil prej zunanji, okrogli) premaži z beljakom in sestavljaj črno in belo skupaj, na vrh pa ravno obratno - kjer je črno testo, daj belega in obratno. Narahlo povaljaj, daj za nekaj časa na hladno, nato z ostrim nožem (priporočam tehnični nož) nareži rezine, debeline 0,5cm. Peci na 180 stopinj cca. 10 minut (pač toliko, da rahlo pozlati). (> = morda bo v pomoč k lažji razumljivosti - mažeš stranici, tule označeni z > Aha, šele zdaj sem videla, da se navodila nahajajo v Janjinem prevodu. Hehe, je pa včasih bolje, da so večkrat napisana, ni tako? Lp. Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 20. dec 2005 08:56:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti