Čaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

6. dec 2005 19:11

Ko takole razpredamo o čajih, mislimo vse čaje, tiste, ki to res so - iz rastline čajevec - in tiste, ki jim pri nas pravimo čaji, pa so po strogi definiciji zeliščni čaji. (Kot je ribezovo vino nekaj, kar ni vino, to je vedno iz vinske trte). Po mojih izkušnjah čaji in zeliščni čaji po določenem času vsaj malo spremenijo okus. Če zeliščnim čajem dodamo sladkor in limono, te spremembe, vsaj v toliki meri, ni zaznati. Za oboje pa velja, da spremenijo barvo, ker pač potečejo različne kemijske spremembe. Ne zdi se mi problematično, če čaje pustimo na primernem mestu čez noč, ker si s tem olajšamo jutranje trenutke (ali pa poskrbimo, da otroci sploh kaj spijejo pred odhodom v šolo). Tisto malo vitaminov tu gotovo ne igra kakšne posebne vloge. Je pa res, da je užitek pri svežem čaju večji. Jaz ob vsakdanjih prilikah pijem zeleni čaj iz vrečke, ki ga prelijem le enkrat, kadar pa si pripravim zeleni čaj za užitek, pa ga prelijem vsaj dvakrat, oba prelivka zmešam, samo ob takih prilikah pa je čaj seveda v lističih, "razsut" torej. naj vam torej tekne skodelica čaja, čeprav je na slikci skodelica kave, ker Bojan še ni poskrbel za čajopivke in čajopivce. Pozdrav. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 06. dec 2005 19:12:37

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

7. dec 2005 9:14

Hvala Veri, res je ena cenejših variant termosk in najbrž bo krivo to. Zdaj vsaj vem za kaj se gre. Bom pogledala za kvalitetnejšo - seveda po praznikih, sedaj so cene še preveč navite pa še gneča je v trgovinah. McNena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti