Otroške pesmice

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. maj 2009 15:30

Hvala, res ste zlate - rešitev mi je pomagala najti kar moja hčerkica. Gre za moje prvo takšno delo - namreč pesmico, v kateri sodelujejo otroci in kjer mora biti zelo aktivna tudi učiteljica. Aja, papagaji zato, ker otroci ponavljajo gibe za gibi, ki jim jih kaže učiteljica in hkrati odgovarjajo na vprašanja. Mali papagaji Mali papagaji, to smo mi, naučili bi se radi kaj na glavi imamo vsi. Jaz sem glavna papagajka, to se ve, pokažem vam kako to gre. Zdaj pokimajmo z glavo. No, otroci, a, bo šlo? JAAaaaaa ( otroci kimajo ) Zdaj se primimo za nos. Ste otroci temu kos? JAAaaaaa ( otroci se držijo za nosove ) Zdaj pokrijmo si oči. No, otroci, a, boli? NEEeeeeee ( otroci si pokrivajo oči ) Zdaj pokrijmo si uho. No, otroci, a, bo šlo? JAAaaaaaa ( otroci si pokrivajo ušesa ) Pa pokrijmo si še usta........ ( učiteljica "debelo pogleda" ) Ha-ha-ha-ha.......... Je pa vmes nastala še ena podobna: Skokci V vrsti naše so noge, primejo se naj roke. Hitro krog zdaj naredimo, plesa že se veselimo. No, pa skočimo v levo - in naprej - in še v desno. (učiteljica:) In kaj zdaj boš naredil, da prideš tja, kjer prej si bil? (otroci:) Zdaj nazaj bomo skočili, na starem mestu se dobili. lp, vanjatajnsek

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. maj 2009 16:40

Superca pesmica, bravo! Vse čestitke za rime in še obilo uspeha in pravih besed:)

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. jun 2009 16:39

A slučajno kdo ve, kako dolgo traja, da ti z neke založbe ( ki po vseh merilih velja za dobro in uveljavljeno ) odgovorijo na pošto ( poslano s priporočeno pošto )? Enkrat so mi zatrdili, da odgovorijo čisto na vsako pošto, celo naj bi imeli zaposleno dekle, ki odgovori tudi na vsak mail. Hja, ne vem no.... lp, vanjatajnsek

neznan uporabnik

29. jun 2009 17:52

Jaz pojma nimam koliko časa traja čakanje na odgovor ampak sama v takih primer pokličem po telefonuin vprašam, če se je slučajno pošta izgubila. Tudi to se lahko včasih zgodi in nima smisla čakat (ne vem, koliko časa je minilo?), dostikrat so za zaplete krivi povsem banalni razlogi. In ni potrebno razmišljat, da težiš. Lepo prijazno radovedno po človeško vprašaš in je. In si si na jasnem. Srečno! japaja

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

29. jun 2009 18:57

vanjatanšek, vidim, da ti pisanje gre dobro od rok. Mislim, da bo čisto na mestu, da pokličeš na zaožbo. Svetujem ti, da pesmico pošlješ na uredništvo revije Cicido, Zmajček. Kolikor jaz poznam ti reviji, mislim, da bosta pesmici dobrodošli. Še veliko ustvarjalnega duha ti želim in veliko pesmic izpod tvojega peresa! Balenka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. avg 2009 18:40

Majino bistroumno razmišljanje Če je mož od mačke maček, je od srake torej sraček? In od slonice mož je slon, torej mora od kače bit' kačon. In mož od race je racak, torej od ribe je......ribak? In od žirafe je ......ži...ra...feeek?? Hmm, nekaj meni tu ni štima, se norca iz mene dela rima? In naj nekdo bo brez moža le zato, ker jezik zanj besede ne pozna? lp, vanjatajnsek

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. avg 2009 19:29

hihi, super všečno. Take pesmice so zakon, bravo Vanja!

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. sep 2009 17:40

Miš iz ulice rumenih hiš V ulici rumenih hiš, živela je prav majhna miš. Bila je siva, nič ne de, so take miši, to se ve. Imela pa je fine brke, majhen smrček, dolgi rep. In prav vsak večer prišla je v mojo hišo na potep. Potlej pa sva kako rekli, o tegobah tega dne in da dobro dene sirček, tik pred spanjem, sva se strinjali obe. lp, vanjatajnsek

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

20. sep 2009 18:21

Kaj pa tole kdo pozna? Prvo kitico še vem, druge pa več netočno - mislim, da je malo pomešano... Mujcek si je mujcko zbiral, vsako noč se k njej podal. Ni se bal ne groma, bliska, vmes si on je godrnjal.. čakaj, čakaj ti mrcina kaj si tak podremana, saj se ti na ličku vidi, da si mela mujceka. mujcka ga je rada mela, nikdar ga ni kregala, nikdar ga ni s tačko bila, miške sta si talala... klavdija

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

12. okt 2009 22:42

Moj mali muc: http://www.youtube.com/watch?v=ID7BH8xOOGU Besedilo: Moj mali mucek, lisasto rjav, tri dni že išče, muco svojih sanj. Tam za vogalom, strašni je mačkon, ki čuva Belko, ljubko mačico. Moj mali muc zaljubljen je, za Belko bije mu srce, ne ve kako bi prosil jo za šapico. Moj mali mucek, lisasto rjav, zdaj žalostno sedi in gleda v dalj. Moj mali mucek, čisto je sanjav, oblake šteje, družba ni mu prav. Ves dan poseda, prede in miži in še bonbonov se dotaknil ni. Moj mali muc zaljubljen je, za Belko bije mu srce, ne ve kako bi prosil jo za šapico. Moj mali mucek, lisasto rjav, zdaj žalostno sedi in gleda v dalj. Tatjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti