Nesporazum pri naročilu

helenab  

član od: 21.11.2005

sporočila: 1

tema odprta - 21. nov 2005 13:13 | ogledi: 3.300 | odgovori: 9

Se mi zdite pravi naslov, da vas nekaj vprašam..

Pridem v gostilno, kjer jem že lep čas. Vem, da imajo gobovo juho v kruhu (tako piše tudi v jedilnem listu), vem tudi da strežejo gobovo juho v krožniku.. Naročim gobovo juho in prinesejo uno v kruhu (ki je je manj).. Moja krivda je res, ker nisem posebej poudarila, da bi jo kar v navadnem talerju.. Ampak.. Natakar ob prevzemu naročila ni vprašal kako jo naj postreže, ker mu je očitno samoumevno... Pač, prec ko juho prinese, ga prosim, če jo lahko zamenja... On pa "z vsemi štirimi proti meni"... Vprašam vas, kaj bi vi naredili v vlogi natakarja... A neb blo boljš, če jo enostavno zamenja, brez raznih "ja jst jo ne bom plačal, pa vi ste to naročili pa bla, bla".. Pa, jo je bil dolžan zamenjati ali ne??

helenab

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

21. nov 2005 14:00

A veš kuga,drugič naroč ena kastrola župe in pa ena cajna kruha-pakonc besedi! jesen

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. nov 2005 14:08

Hej, "jesen" nesramni pa ne smemo bit... sej se da to tudi lepo povedat. Pač nas je helenab vprašala za mnenje, kar je tudi prav. Ja nič helenab, če bi bila jaz na tvojem mestu, bi se tudi jaz z "vsemi štirimi" uprla nazaj... če mi stvari ne bi zamenjal, bi vstala in šla iz gostilne- niti na pamet mi nebi prišlo, da bi po natakarjevem grdem obnašanju zadevo še plačala. Preverjeno- to sem že naredila in zdi se mi, da sem naredila prav. Čisto drugače bi bilo, če bi se mi natakar opravičil in me vprašal, če me moti, da sem to dobila. Pri meni je tako- če sem stranka in če se lepo obnašam, je treba z mano delati z rokavicami. Če mi nekdo pokaže roge- jih znam pokazati nazaj! Kaj pa si ti naredila? rozanec

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

21. nov 2005 14:23

No" rozanec"nič se ne razburjaj.Samo tak stil sem uporabila kot helenab.Mislim,da se da prav lepo postavit vprašanje-ne pa uno u kruhu ,pa taler....Že tolikokrat smo govorili o jeziku na forumu,da bi se nas lahko že kaj oprijelo. Pa nikar ne misli,da sem kakšna zadrgnjena učiteljica slovenskega jezika,daleč od tega.Rada pa slišim,predvsem pa preberem lepo napisan stavek. Glede juhe pa mislim helenab,da če si vedela,da imajo dva načina postrežbe,da bi lahko to natakarju omenila,saj tudi on ne more prebrati v naših očeh kaj bi radi. Pa brez zamere in lep pozdrav! jesen

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. nov 2005 14:38

Delala sem v restavraciji, kjer smo imeli tako gobovo juho v kruhu kot v krožniku, če gost ni zahteval na krožniku je bilo samoumevno da se juha postreže v kruhu. Tako postrežena juha je bila pač naša gobova juha, na krožniku pa je bila le če je bilo to izrecno zahtevano oz. se je na krožniku postregla na porokah, večjih slavjih,.... drugače pa vedno v kruhu-tak je bil dogovor-pa tudi na jedilnem listu je bila samo gobova juha-nič ni bilo dodano ali na krožniku ali v kruhu. Ker jem izkusila gostinstvo in raznorazne tečneže, sedaj sama zelo pazim pri naročilih, ob napakah natakarja pa ne kompliciram oz. samo opomnem, ne zavračam hrane (razen če ni užitna-se mi še ni zgodilo) in se trudim biti fer. verjemite natakarji velikokrat nastradajo zato ker smo mi slabe volje Ups, kako sem se razpisala....se opravičujem ANJA

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. nov 2005 15:30

Aja jesen, to je to- nisem mislila nič slabega. samo ženska se mi je zasmilila, ker vem da ni lepo, če se nekdo tako obnaša do tebe. Si pa fino napisala- res tko kot helenab... pa brez zamere (sej mam jest tud tebe rada ;-) ) rozanec Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 21. nov 2005 15:31:25

helenab  

član od: 21.11.2005

sporočila: 1

24. nov 2005 16:22

Iskreno opravičilo vsem, da sem sporočilo napisala tako "po domače".. Namreč, na tem forumu se oglašam prvič in nisem vedela, da je treba malce bolj paziti na lepo izražanje. Sicer pa, tudi sama ne maram pisanja tako malo po ameriško pa razne "ql, wat.." in raje preberem normalno slovensko besedo pa čeprav malo v dialektu. Pa vseeno, veliko bolj vesela bi bila, če bi se preprosto dotaknili vsebine, ne pa da se obesite (nekateri) na izražanje, ki niti ni tako grozno pohujšljivo. Moje mnenje pač. Lp vsem helenab

TheEdge  

član od: 18.10.2005

sporočila: 13

29. dec 2005 13:48

kaksni resni problemi helena!!!!!a ves kaj bi ti jaz rekel:ce ves da imajo na voljo dve vrsti gobove juhe, potem si ti tista ki izbiras in svojo izbiro tudi narocis-pri natakarju!ce pa nimas jezika te pa kaj klinc gleda!lahko se je pol bunit pa ne vem kaj, jest bi ti zaracunu dvojno! ce si ta prava gurmanka se ti to ne bi smelo zgoditi!Vsak kultiviran jedec nikoli ne popizdi in vstane od mize, kot je omenila kolegica roza...temvec lepo po pameti poves natakarju za kaj gre in vztrajas toliko casa da obrnes zadevo v svoj prid, na koncu se ti morjo oni opravicevati in biti sladki s teboj!!!ne pa da potegnes surlo pa gres, to je najvecja napaka, ki se dogaja v gostilniskih prosotrih!Ljudje imejte kulturo!!! TheEdge

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

29. dec 2005 15:12

Verjetno se je mnogim od nas zgodilo, da smo dobili nekaj drugega, kot smo mislili, da smo naročili. V "pravem" lokalu se vedejo tako, da gostu ustrežejo tudi, če vedo, da se je on zmotil in ne natakar, sploh pa natakarji z gostom ne debatirajo o tem, kdo bo plačal. Tak odnos do gosta kaže, da v tem lokalu nekaj ni v redu, če pa ima natakar slab dan, to gost ne sme zaznati. Tudi jaz imam kdaj slab dan, pe tega ljudem, pa če mi še tako težijo, ne smem pokazati, ker pač delam v takšnem poklicu. Gostje smo pa tudi takšni in drugačni. Sama nikdar ne bi demonstrativno zapuščala lokala, ampak bi mirno povedala, kaj si mislim, in odšla z dvignjeno glavo. Lastniku pa potem seveda povedala svoje. Nikdar se ne spuščam na enak nivo kot tisti, s katerimi poskušam razčistiti zadeve. Tudi jaz sem že dobila na krožniku nekaj, kar nisem imela v mislih, pa smo vedno uredili zadeve - včasih sem popustila jaz (če mi je jed ustrezala), včasih so krožnik odnesli nazaj v kuhinjo in prinesli pravo stvar, napačno postrežene pa še nikdar zaračunali. Je pa res, da je "krivda" včasih tudi deljena, kot je bilo, vsaj po moje, pri helenib. Ona ni bila natančna pri naročilu, natakar ni posebej vprašal, sta pa oba vedela, da obstajata dve možnosti. V takšnem primeru se mi zdi, da bi vendarle natakar, že zaradi ugleda lokala, lahko popustil in ustregel gostji. Toda kaže, glede na nadaljevanje dialoga, kot ga je opisala helenag, da v tem lokalu neke stvari niso ravno "poštimane", ker si res ne znam predstavljati, da bi natakar z mano debatiral o tem, kdo bo plačal zaradi nesporazuma. Lahko si sicer misli svoje in zaradi mene v kuhinji vrže vse skupaj v steno, ampak jaz njegove nejevolje ne smem čutiti. Seveda če nisem preveč "freh", nesramna in kaj vem kakšni še smo lahko gostje, a tudi v temprimeru je rešitev - poklicati je treba šefa strežbe ali lastnika lokala, pa naj on ureja zadeve. Mamamaia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

29. dec 2005 19:00

jaz imam tudi opravka z strankami, zato lahko rečem le to, da če si vedela, da v tej gostilni strežejo juho v kruhu, bi se raje odpravila drugam, kjer so večje porcije. včasih je tako, da stranka pa res ne more imeti zmeraj prav. so ljudje, ki jim z ničemer ne ugodiš in mislijo, da če ti plačajo, te lahko za po vrhu še zajebavajo. pa oprostite izrazu, ampak sem res jezna. svetujem ti pa pravilo, ki bi moralo veljati ne samo pri hrani, ampak pri vseh stvareh: MANJ JE VEČ!!! jaz bi bila z juho v kruhu dosti bolj zadovoljna kot z krožnikom, suhoparnim in nezanimivim. sicer pa je tudi tvoj odnos do hrane očitno drugačen. pa ti tu ne pomagajo ne šefi ne natakarji, katere misliš, da imaš pravico nadirat. za naslednjič izberi raje menzo, porcije so velike, pa še poceni je. pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti