Jedi na hitro

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

tema odprta - 20. nov 2005 4:38 | ogledi: 5.303 | odgovori: 3

Velikokrat se nam zgodi, da imamo za kuho samo nekaj minutk- ali pridemo pozno domov, ali je kdo lačen in hoče hrano v petih minutah...Verjetno smo se vsi že srečali s tem in zamrzovalnik je najhitrejša rešitev.

Fino bo bilo, da bi si izmenjali mnenja- torej, kaj vse zamrzujete, da imate hrano hitro pri roki, da je ni treba odtajati, ampak da damo samo v mikrovalovno pečico ali popečemo na olju.

Jaz na primer zamrznem kanelone, cmoke (kruhove, skutne...), palačinke (nadevane z različnimi nadevi), poleti spaniram bučke in marele (tiste gobe) ali šampinjone, spaniram salamo, zrezke (navadni ali cordon bleu...) ... in imam te stvari na zalogi v zamrzovalniku, da imam jed že skoraj narejeno (najbolj važno pa je to, da nimamo dela z čakanjem, da se jed odtaja).

Le na dan z idejami in hvala za sodelovanje!

rozanec

Temo je spremenil(a) rozanec dne 20. nov 2005 04:40:21

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. nov 2005 21:19

Zmrzujem omako za špagete, golaž, sarmice, filane paprike.....Pa še kakšno stvar, ki ostane. Verjetno bi še več ampak je vedno tok nabasan, da ne gre več not. stana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

20. nov 2005 21:38

Pohan sir,mineštra, jota,krompirjevi svaljki... Bernarda

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

21. nov 2005 0:37

predvsem je omejitev kapaciteta zmrzovalca oz. skrinje... vsaj pri meni Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti