Spravljanje pekačev

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

11. nov 2005 22:49

Jaz pa imam eno kuhinjsko omaro od tal do stropa, razdeljena je s trojnimi vrati - zgoraj, v sredini in spodaj. V spodnjem delu sem prav po meri dala police v takem razmaku, tako da na vsaki polici pride po 3 pekača. Čisto na vrhu imam pa okrogle modele za torte. Na dnu so pa veliki lonci, ki jih uporabljam vsakih toliko časa. Pečico imam pa čisto prazno. Samo jaz vem, kateri pekač v katerega pride, da je lepo zloženo. Pozdravček!

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. nov 2005 10:20

Jaz sem imela podobne težave. Kadar sem pekla, sem pekače prekladala po mizi, stolih, dnevni sobi... Ja, pa na vsake tok časa sem dokupila še kakšnega, ker sem ravno takšnega rabila. No, potem je pa že možu začelo to presedati in mi je naredil kotno omarico v katero zdaj vse spravim (zaenkrat). stana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

12. nov 2005 10:33

Očitno nas je kar nekaj takih, ki imamo ta problem. Ravno zdaj imam pavzo med generalko po kuhinji in je odpadkov za eno veliko vrečo. BREZ MILOSTI - kar nisem v roke prijela ža 3 leta Danes nas je itak naš šef povabil na martinovo kosilo...... Lumpica

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

12. nov 2005 15:09

Hojla! Imam iste težave. Nekaj jih imam v pečiči, ko pa rabim pa vse ven in v spalnico z njimi. Res bi rabila raztegljivo kuhinjo še za ostale aparate. Sušilec sadja imam kar na pultu, rada bi imela rezalni strojček pa ga nimam kam postaviti. miha-ela

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. nov 2005 16:38

Ja, to so večni problemi. Sama imam 4,4 m spodnjih elementov, 3.6 m zgornjih in pa dve omari od tal do stropa (v eni je samo na sredini pečica), pa so večni problemi, kam s pekači in kam z električnimi aparati. Pekače in modele imam v enem od spodnjih elementov, hja, je pa problem delovni pult. Mesoreznica, kruhomat, ta velik električni žar, multipraktik, kafe avtomat, elektirčna flajšmašina, toaster..... pa še kaj bi se našlo, skratka, prava zmešnjava....... pa še neki red bi trebalo imeti na pultih in pa seveda neko delovno površino, ki pa se po navadi najde kar na kuhinjski mizi (če seveda ni nikogar doma, ko pripravljam razne štrudle in bureke itd......). Moj mož pravi, da če bi imela v celi bajti eno samoooooooooooooo velikooooooooooo kuhinjo, bi mi bilo premalo. Pa še prav ima! LP! Galja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. nov 2005 19:53

Galja, res je tako, saj imamo sedaj po večini kuhinje, ki so bile postavljene pred leti, ko še nismo imeli vseh teh aparatov, katerih po moje ne uporabljamo dovolj, ker imamo pospravljene. Morali bi biti na pultu. Nastavljeno zunaj imam pač tisto, kar več uporabljam, ostalo je v elementih in čaka na uporabo in spet ponovno pospravljanje. Tudi pri nas kuhinjsko mizo uporabljamo za masikaj. Tako pač je. Lp riba-ribica

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

12. nov 2005 20:31

Zanimiva debata... Ker nimam pečice, se mi sicer ni treba ubadati s pekači, imam pa že tako problem s prostorom v svoji "ameriški kuhinji"...Imam samo en globji predal za posodo! Kruhomat hranim kar v škatli, palični mešalnik prav tako pa toaster - to je pa tudi vsa mašinerija, ki jo trenutno premorem. No ja, še ekonom lonec je, pa ga imam kar v stekleni omari skupaj s krožniki in skodelicamii v dnevni sobi. Ker sem prej živela v hiši, navajena na "prostranost hišnih soban", se zdaj v bloku počutim kar precej utesnjeno! Ne predstavljam si, da bi v tem stanovanju imela še pečico...in pekače!! No ja, sicer pa smo imeli tudi v domači hiši z njimi vedno težave. Kakšne 4 ali 5 (različnih velikosti, seveda) smo jih imeli kar v pečici, ostale, med njimi tudi vse modele za potice pa torte in pecivo, ki se je peklo bolj ob posebnih priložnostih, pa v špajzi. In potem, vsakič ko je bilo treba kaj speči, seveda vse protfane ven, pa na pult ali na mizo, pa potem čakat, da se je pečica malo ohladila, pa spet noter...Kuhinjskih elementov je po mojem vedno premalo, čeprav niti slučajno nismo uporabljali vseh loncev in ponev, ki so bili spravljeni v kuhinji. Tako da...najbolje je narediti red in obdržati v kuhinji samo tiste pekače/lonce, ki so res največ v uporabi, ostale pa pospraviti na primerno mesto, kjer nikogar ne motijo - če je to seveda možno! Lep pozdrav Maji

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. nov 2005 20:24

Danes se mi je utrnila še ena ideja o pospravljanju pekačev. Najbolje je kupiti komplet treh pekačev, ki se lepo zložijo drug v drugega, tako je zadevo lažje pospraviti in potrebuje manj prostora. Običajno pa smo kupovali enega po enega, kaj sledi pa tako vemo. V naslednjem življenju bom pametnejša riba-ribica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. nov 2005 12:54

sicer ne spada v pospravljanje pekačev ampak bo mogoče vseeno katera imela odgovor. imam Zanussijev štedilnik in sem zraven dobila samo en pekač - velikost 38x40 in sedaj nikjer ne najdem pekača v takšni velikosti. pa še čas praznične peke je pred vrati. ve katera, kje bi se ga dalo kupiti. ta stara štedilnik je bil širši in so mi vsi pekači sedaj preveliki. Pozdrav, Klavdija

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

15. nov 2005 15:50

Klavdija, ko sem jaz kupila pečico Candy, je imela tudi samo en manjši pekač. Večjega, kot sem ga rabila, sem kupila v servisu Grenje v Lj. Morda jih imajo tudi v drugih servisih. Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti