Čiščenje likalnika

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

21. jan 2007 18:03

Punce, pred mesecem dni sem svoj stari likalnik zamenjala za novo likalno postajo od Tefala (iz starega je dobesedno tekla voda). Na žalost pa naša hči ni upoštevala navodil uporabe in je uspela "zašpehati" likalno površino tako, da je vsa črna. Samo ne mi rečt, naj ga vrždem stran in si grem po drugega, ker me je tale stal celo premoženje. Ali je v tem časui, ko je taja dala odgovor, že katera uporabila SMAC? Baje je moja likalna plošča indukcijska- ali lahko SMAC uporabim tudi zanjo? Lep pozdrav, ZIMA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. feb 2007 19:59

zima, naš likalnik je tudi zrel za čistilno akcijo, grem takoj pogledat v Muellerja, če imajo kaj na zalogi. Na našem čistilu za steklokeramično ploščo ni omenjen noben likalnik. Imamo tudi indukcijo, uporabljamo pa čistilo CeraClean, v črni flaški, tekočina pa je nebeško modre barve. Po nevemkoliko kupljenih čistil nam ta najbolj ustreza. Loni Makaroni

anja3k  

član od: 26.5.2009

sporočila: 5

4. mar 2011 14:44

Bi rada vprašala,če likalnik postavimo pokonci,ali v položaj za likanje,ko nalijemo razredčen kis vanj? Hvala anja3k

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

4. sep 2011 22:32

Že nekaj časa imam likalno postajo Philips. Ker je posoda za vodo na svetlem, so se v njej nabrale alge. Ali mi lahko svetujete čistilo, ki bi jih odstranilo. Sem poskusila s kisom, pa ni šlo.

Hvala

 

atic

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. sep 2011 9:15

Tudi jaz imam likalno postajo Philips - mene pa zanima kako po kakšnih dveh letih uporabe očistite vodni kamen, ki se je nabral znotraj. Ima sicer možnost odlivanja tega "kamna", toda znotraj se počasi nabere še vedno kar nekaj kamna. Kako vi to očistite, če ima kdo kakšne izkušnje s tem? Grelec vode očistim z alkoholnim kisom, likalnika se pa ne upam, da ne bi kaj zarjavelo.

l.p.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti