Ponev

neznan uporabnik
tema odprta - 24. sep 2001 11:23 | ogledi: 5.339 | odgovori: 26

Pred kratkim smo sicer govorili o pripravi testa za palačinke, mene pa zanima v kakšni ponvi jih pečete. Sama imam teflonsko ponev, vendar mi ni všeč njen izgled po večkratni uporabi. Ne uporabljam kovinskega pribora, pa vseeno ponev ne zgleda prav lepo. Ali se mogoče da kupiti kaj drugega za pečenje palačink? Mogoče sem kaj prezrla na trgu

neznan uporabnik

24. sep 2001 13:56

Palačinke sem probala speči že v vseh mogočih ponvah a še vedno mi najlepše uspejo v čisto navadni železni ponvi z izreno dolgim ročajem.Moja je že zelo stara a imam tudi novo ki pa je vedno boljša.torej večkrat jo uporabim lepše se palačinke spečejo.Pred prvo uporabo jo dobro naoljim, potem pa pri vsaki naslednji palačinki kanem samo kapljico olja in je zadosti.Pomembna pa je tudi lopatka za obračanje.Moja je izredno tanka široka približno 3 cm ter dolga kakih 18 cm.Pa zelo prožna je.Torej predlagam , da si nabavite čisto navadno želevno ponev z nizkim robom premera 20-22cm.

neznan uporabnik

24. sep 2001 15:01

Ker tudi jaz ne maram teflona (pa naj bo še tako kvaliteten), delam palačinke na svoji najstarejši ponvi, taki s patino. Je čisto običajna emajlirana ponev, nič posebnega, je pa res, da jo že nekaj časa uporabljam samo za palačinke. Nikoli je (podobno kot đezvo za kavo) ne perem v stroju, samo splaknem z malo detergenta, da maščoba na njej do naslednje uporabe ne postane žarka. Verjetno se vsak svoje ponve navadi, moja, recimo ima to "muho", da jo moram najprej - na suho-močno segreti in šele potem v vročo kaniti olje - sicer se palačinka (samo prva) obvezno prime. Obstaja tudi posebna ponev (mislim da Tefal)za palačinke, za katero se pa nekako nisem mogla ogreti, ker je na prezentaciji zgledalo, kot da se testo na njej bolj suši, kot pa peče. Pa čeprav gre za manj maščobe - se mi zdi, da okus kar malo trpi. LP Tinca

neznan uporabnik

24. sep 2001 15:07

Jaz uporabljam Tefalovo ponev za palačinke in moram reči, da se palačinke zelo lepo zapečejo. Uporabim samo par kapljic olja in še to samo za prvo palačinko. Ker sem zelo "razvajena", jo tudi pomijem v pomivalnem stroju-pa ji nič ne fali. Lopatice ne uporabljam, pač pa palačinke obračam v zraku...in tudi to mi uspeva (vsaj po tleh še ni šla nobena...) Veliko palačinkarskih užitkov in leppozdrav, astra

neznan uporabnik

25. sep 2001 7:36

Tudo jaz imam Tefalovo ponev in sem z njo zadovoljna. Z oljem jo pokapam samo pred peko prve palačinke, nato pa nič več. Obrašam pa s "plastično" obračalko. Palačinke imajo čisto v redu okus. Pa težke niso za prebavo, ker ni olja. Tašča jih peče na klasičen način in imam potem kar nekako preveš poln trebuh (pa ne od količine palačink). Velja pa, da se je vsake nove posode treba navaditi. Nekaterim to uspe drugim pa ne. Jaz imam npr. že eno leto doma vok, pa sev v njem kuhala 2x. lp Špela

neznan uporabnik

25. sep 2001 8:21

Špela, ravno to je narobe, da ste wok samo dvakrat rabila Več ga rabiš, boljši je. To je prav hec, kako navadna pločevina postane kot najboljši teflon, pa še spraskati ga ne moreš. Je pa potrebno, da "se wok naredi"...,narediš ga pa z MOČNIM predogrevanjem, da skuriš ostanke olja in po uporabi le splakovanjem z vročo vodo... Krasna posoda, ki jo uporabljam ne samo za pripravljanje kitajskih jedi! In podoben princip je po moje peka palačink. Saj imam en lahek teflon, pa nič se ne prime, pa ročaj se ne segreje, ampak, ko vzamem tapravo litoželezno, težko francosko ponev za palačinke, se pa pečejo kar same.. pozdrav

neznan uporabnik

25. sep 2001 8:53

Prav lepa hvala vsem za nasvete. Bojan, kje pa ste kupil to težko litoželezno francosko ponev? Pri nas

neznan uporabnik

25. sep 2001 9:14

Olga, gre za staro bolezen: gledat in kupovat kastrole v tujini. Enkrat, že davno, žena z vlakom v Muenchnu..,pa kupi to težko ponev! "Cousances" piše spodaj. Pa saj se sedaj že tudi tu v Ljubljani da kupiti to težko, litoželezno francosko posodo - najbolj znana blagovna znamka je "Le Creuset".

neznan uporabnik

25. sep 2001 12:58

Za peko palačink uporabljam vedno teflonsko ponev. Sama sem z njo izredno zadovoljna. Res pa je, da je potrebno kupiti dobro in dražjo teflonsko ponev s certifikatom. Celo tako nedisciplinirana sem, da uporabljam tu in tam kovinski pribor. Doslej se še ni poškodovala. Lp, Beti.

neznan uporabnik

26. sep 2001 12:33

palačinka brez olja sploh ni palačinka.....palačinka ima svojevrsten okus ravno zaradi olja....če poješ občasno dve palačinki pečeni na olju, te ne bo hudič vzel, okus je pa okus.....najboljša ponev za palačinke je res železna ponev (pa ne nerjaveča) takšna, ki rjavi.....zato da ne bo rjavela jo premažemo z oljem in "prismodimo-zapečemo".....to večkrat ponovimo,da je ponev "oblečena" v to zapečeno patino..... hetero

neznan uporabnik

26. sep 2001 14:34

Sam uporabljam Tefalovo teflonsko ponev (tisto, ki je cisto nizka, saj je rob visok samo prib. 1 cm in sem z njo zelo zadovoljen. Je pa res, da placinke ne smes obracati s kaksnim nozem ampak z plasticno, teflonsko ali leseno lopatko. poleg tega ko umivas teflonsko ponev ne smes le te drgniti z hrapavo stranjo gobice ampak ponev po uporabi samo obrises z papirnatim servetkom, ce pa jo ze umivas pod vodo pa jo umivaj z viledo ali gobico z mehko stranjo. Pri sami pripravi palacink pa priporocam, da ze v samo testo kapnete nekaj olja, saj vam tako ni potrebno ponve mastiti za vsako palacinko posebej in so tako palacinke manj mastne. Lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti