Kosilo za ...

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 19. okt 2005 18:26 | ogledi: 3.965 | odgovori: 27

Pripraviti moram kosilo za ljudi, ki radi dobro pojedo in ne preveč kalorično. Prosim pomagajte z vašimi nasveti.

Vsakemu gostu bo kosilo servirano na krožniku, zato je videz zelo važen. V mislih imam naslednjo idejo: goveja juha z zdrobovimi žličniki,

glavna jed- meso: morda telečji file v listnatem testu (lahko je tudi katero drugo meso)

priloga :različna blanširana zelenjava (to najlažje dekoriraš) in še nekaj?

Sladica: mora biti kašna dobra, lahka.

Migla

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. okt 2005 20:45

Za "in še nekaj" bi jaz glasovala recimo za (uff, veliko dela, res, ampak...) vojvodinjin krompir. Ravno pred nekaj dnevi je bil objavljen Rikov recept. Pa seveda ena dobra omaka... jaz imam sicer najraje smetanovo, ampak lahko je tudi česnova, pečenkina, razen seveda če bo blanširana zelenjava malo v omako utopljena. Sladica... lahko kaki mali grižljajčki: danes sem na primer v slaščičarni hotela perla v Gorici poizkusila nekakšne minjončke, narejene na osnovi krhkih piškotov. Med po dvema piškotoma je bilo za oreh slaščičarske kreme (vanilija ali čokolada, odvisno od piškota), nadevane s slaščičarsko vrečko (vzorček venčka...), pri nekaterih (rožice z luknjo na sredini) pa so na vrh postavili še kako kandirano češnjico ali pa večjo čokoladno kapljo. Drugače recimo ledena torta (tista vanilijevo/čokoladna nekje v bazi je božanska) ali pa krhka pita, nadevana s slaščičarsko ali skutno/vanilijevo kremo, čez pa sadje. Zelo lepa na pogled (različne barve sadja in vzorci, ki jih lahko delaš), pa še dobra. Veselo kuhanje tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

19. okt 2005 21:46

Hm, zelo dobra in zanimiva jed so puranji zrezki, obloženi z tatarskim biftekm z dodatkom kisle smetane in zeliš, oviti v listanto teso in zapečeni v pečici. Zraven se poda glazirano korenje in brokoli. Če te zanima, ti lahko pošljem recept. Za lahko sladico pa ti pripročam panno cotto - preprosta za pripravo,lahka in okusna, sploh pripravljena s kakšnim malinovim ali jagodnim prelivom ali prelivom iz gozdnih sadežev. Imam super recept, pa ti ga lahko pošljem. Mamamia mamamia

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

19. okt 2005 23:40

Za glavno jed ti predlagam otoško pečenko. Nabavi si dober večji kos govedine.Korenje, zelenin gomolj, 2 čebuli, 3-4 liste lovorja, 3 režnje česna, vejico materine dušice, košček limone, nekaj vejic rožmarina in poper v zrnju kuhaj pol ure v 3/4l vina in 1/4 l vinskega kisa. Meso operi, dobro obriši in ga postavi v porcelanasto posodo ter ga polij z ohlajeno marinado. V marinadi naj bo pokrito 3-4 dni. Meso vzemi iz marinade, ga dobro obriši, posoli, polij z oljem in peči v vroči pečici po ure. Medtem prekuhaj marinado ponovno na štedilniku,da povre, tako dolgo da dobiš samo pol litra tekočine. Marinado precedi in jo polij po mesu. V pekač dodaj tudi 10 dkg rozin in kos kruha in pekač pokrij z aluminijasto folijo in peci naprej pokrito 1,5-2 uri. Pečeno meso vzemi iz pekača in ga hrani na toplem. Omako, ki je ostala zmiksaj in jo ponudi k narezanemu mesu v servirni posodi. Meso povaljaj v nasekljanem peteršilju in ga nareži na rezine. K tej res okusni pečenki se odlično podajo kruhovi cmoki kuhani v prtiču in marmelada od brusnic. Tudi omaka je božanska. Ta pečenka vzame veliko časa, vendar je prednost, da lahko glavnino narediš že par dni prej in imaš na dan kosila čas za pripravo drugih jedi. atic

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

20. okt 2005 6:42

mamamia jaz bi recept za puranje zrezke,lepo prosim. NIA

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

20. okt 2005 6:58

Mamamia prosim za recepta, zdita se mi zanimiva. Atic tvojo otroško pečenko bom sprobala, če ne sedaj pri tem kosilu, pa drugič. Hvala obema. Migla

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. okt 2005 7:29

Če imajo radi ribe bi za predjed lahko ponudila zelene rezance prelite z omako iz lososa in smetane. Na malo oivnega olja rahlo popražimo kose dimljenega lososa, dodamo strt česen, poper, sol, zalijemo s sladko smetano, dodamo par kapljic tabaska in malo sesekljanega petršilja. omaka naj vre da se zgosti in jo prelijemo čez testenine. Za glavno jed bi Lahko naredila tudi polnjena prsa(telečj) s kruhovim nadevom, ali pa medaljone z zelenim in rdečim poprom. Za prilogo bi lahko namesto klasične zelenjave ponudila ajdovo kašo ali zapečen krompir z jajčkom. Za sladico pa sadje kuhano v rdečem vinu z začimbami in sladoledom.... ANJA

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

20. okt 2005 7:59

Anja, mi prosim poveste kako kuhate sadje v rdčem vinu in katero? Zelo mikavni recepti, moram priznati. Upam, da mi bo uspelo to kosilo. Hvala Migla

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

20. okt 2005 8:16

Mamamia jaz pa bi se priporočala za recept za panno cotto. Že dalj časa jo imam namen narediti, vendar se še nisem odločila kateri recept bi uporabila - imam jih kar nekaj in vsak je drugačen. Zato bi rada en res preizkušen recept. Že vnaprej hvala.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. okt 2005 8:53

Migla, jaz ponavadi to sladico naredim pozimi, kupim zamrznjeno jagodičevje (borovnice, jagode, maline) seveda lahko tudi katerokoli drugo sadje-zelo fino se obnesejo breskve!!!-,Jagodičevje- še zamrznjeno stresemo v malo višjo ponev, dodamo cimet, klinčke, lim. lupino, vanil. sladkor, rdeče vino , sladkor po okusu in pustite vreti da se zgosti(količina vina po želji-če želite več omake dodajte več vina in ne povrite preveč). Postrežite na desertne krožnike (če imate več vinske omake raje postrezite v skladicah) in dodajte po kepico vanilijevega sladkorja. ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. okt 2005 8:59

Dekleta, bom poslala vse recepte. Tiste puranje zrezke lahko tudi skeniram pa pošljem še slikico, kako je videti to na krožniku z mlado zelenjavo. Panna cotta po receptu, ki ga imam, pa je že velikokrat preizkušena in pri mojih gostih (pa tudi pri otrocih) gre dobro v promet. Se torej tekom dneva še oglasim. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti