Kosilo za ...

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

20. okt 2005 9:35

postavila sem tudi vprašanje za uporabo vinskega želeja, ki ga imam doma. Je iz belega vina. Jem ga z žlico v mali kolicini, je odličen, sladek in alkohol je v njemu. Kje ga lahko uporabim, saj je nekaj posebnega, pa ljudje ga ne poznajo. Mislite, da paše k mesu? Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

20. okt 2005 10:18

Kaj pa če ga čisto malo segreješ, potem pa z njim obliješ zelenjavo na krožniku? To bi bilo po moje zelo učinkovito, razen če ni preveč sladek. Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. okt 2005 11:32

Atic - ali bi bila goveja pečenka dobra tudi, če odstoji le dva dni? Sama imam goste v nedeljo in sem ravno mislila nekaj iz govedine, ker imam take cele kose v skrinji ravno v take namene.. Hvala Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. okt 2005 10:06

Pošiljam recept za panno cotto, kot jo delamo pri nas doma. Za štiri osebe (če so modelčki manjši, jih pride tudi šest) potrebujemo 0,5 l sladke smetane, dve čajni žlički želatine v prahu, vanilijev sladkor, 6 d ag sladkorja v prahu, pol kavne žličke cimeta. Za preliv potzrebujemo 125 dag sladkorja v prahu, šest dag jagod ( lahko tudi malin ali borovnic ali mešanih gozdnih sadežev), 0,6 dl rdečega vina in nekaj sadja za okras. Modelčke rahlo namastimo z oljem, to najbo nevtralnega okusa (lahko je sončnično ipd). Dve žlici sladke smetane damo v posodico in v njej razmešamo želatino ter pustimo, da se dobro razmoči. Ostanek smetane skupaj z vanilijevim sladkorjem in sladkorjem v prahu med mešanjem počasi zavremo, a pazimo, da smetana ne zavre (odstavimo jo, ko začne brbotati, torej preden čisto zavre). Vmešamo smetano z želatino in dobro razmešamo, da se želatina enakomerno porazdeli po segreti smetani, potem dodamo še cimet. Zmes zlijemo v modelčke in pustimo, da se ohladi in strdi, potemjo damo v hladilnik. Preden kremo zvrnemo, modelčke obrišemo z vročo krpo, tako bo šlo lažje. Preli pripravimo tako, da sladkor v prahu na blagi vročini raztopimo v 1,25 dl vode, zmes ne sme zavreti. Dodamo ščepec cimeta, sadje in vino ter vse skupaj na majhnem ognju kuhljamo nekaj minut. Omako potem pretlačimo (ni pa nujno). Panno cotto prelijemo s toplim prelivom in okrasimo. Pa še puranji zrezki s tatarskim biftekom v listnatem testu: Potrebujemo - za 6 oseb: 600 g zamrznjenega listnatega testa, 6 puranjih zrezkov (po približno 150 g), 50 g masla, 300 g tatarskega bifteka, 100 g kisle smetane, dve jajci, tri žlice svežih sesekljanih zelišč (peteršilj, krebuljica, žajbelj ali kaj drugega), pol kavne žličke mletega popra in enako količino mlete rdeče paprike, malo naribanega muškatnega oreška, 150 g mletih lešnikov, en rumenjak, dve žlici mleka. Listnato testo odtajamo. Zrezke na malsu opečemo z obeh strani in jih ohladimo. Tatarski biftek zmešamo s smetano, jajcema, zelišči in začimbami ter dobro premešamo. Zrezke okrog inokrog premažemo s to maso. Listnato testo razvaljamo in razrežemo na plošče, dovolj velike, da vanje zavijemo zrezke. Testo potresemo z lešniki, potem položimo nanje zrezke in zavijemo. Robove testa namažemo z vodo, da se med pečenjem ne razlepi, in trdo stisnemo. Zavitke zložimo na pekač, oplaknjen z mrzlo vodo (ga ne obrišemo ampak pustimo vlažnega). Rumenjak razmešamo z mlekom inpremažemo testo po vrhu. V pečici, ogreti na 200 stopinj XCelzija, pečemo na srednji rešetki 30 minut. Zraven se poda glazirana zelenjava (brokoli, korenje, cvetača na primer, ali mlad kropmpirček). Mamamia mamamia

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

21. okt 2005 12:02

Mamamia kakšna pa je glazirana zelenjeava. martina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. okt 2005 13:14

Na pari skuhano zelenjavo preliješ s topljenim maslom ali segretim olivnim oljem, da se lepo sveti. Mamamia mamamia

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

21. okt 2005 13:19

Mamamia, se da dobit slika zavitih puranjih zrezkov? Bere se super, pa v nedeljo bi z njimi postregla obisku, pa ne vem kako zgleda? Please.... LP M

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

21. okt 2005 14:05

hvala mamamia za obsežno poročanje. Recepte bom izprobala, da se bom utrdila v pripravi. Morajo biti super! Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. okt 2005 16:34

Lingua, seveda pošljem slikico. Grem kar skenirat - upam, da imam tvoj e-mail? Če mi ga še nisi poslala, mi ga pošlji nazsebno pošto, da ti pošljem slikico. Mamamia mamamia

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

25. okt 2005 8:22

Mamamia, mene pa zanima, ali te zrezke zaviješ v testo tako, da dobiš "rolico"oz. zvitek, ali pa zrezke v bistvu samo zaviješ v testo (da je vse skupaj bolj ploščato)in jih ne zviješ? Joj, sem čudno napisala, upam, da razumeš, kaj sem hotela vprašati. Najlepša hvala za odgovor in krasen recept. lenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti