Torta tweety

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 3. okt 2005 19:13 | ogledi: 4.889 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Zadala sem si težko nalogo. Od kolegice sin ima rojstni dan in me je prosila če bi spekla torto, ker je bila lanjsko leto zelo razočarana nad torto (kupljena v slastičarni, okrogla in razpokana), me je prosila če bi lahko spekla nekaj posebnega-kakšno otroško.

Tukaj pa nastane problem: zelo si želi tweety-ja, to je tisti piščanček (slike na linku: http://www.everwonder.com/david/tweety/gallery.html ).

Ima kdo kakšen nasvet, kako naj ga naredim. Krema ni problem, verjetno bo nekaj s skuto ali jogurtom in sadjem. Bolj me skrbi oblikovanje. Zelo rada bi jo presenetila.

hvala za nasvete!

lp

sajovict

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. okt 2005 19:44

Jaz bi tweetyja najprej narisala - obris - s sladkim pisalom npr. rjave barve, nato pa bi z rumeno smetano nabrizgala tweetyja, pri očeh bi si ravno tako pomagala s pisalom ali barvo, za oranžno pa bi zmešala rumeno in rdečo barvo skupaj s smetano. Ne vem, malce bi eksperimentirala, saj bo šlo!

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

3. okt 2005 20:12

kako bi pa oblikovala telo? barve že ni problem namešat, problem je bolj, kako pa iz česa to izrezat? nisem delala še nobene takšne totre. najzahtevnejše do sedaj sem delala metulje, pa čebelivo majo. to je pa veliiiiiik zahtevnejše! kako noge postavit, pa kako trup izrezljat? najlepše hvala za pomoč! tamara sajovict

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

3. okt 2005 20:21

Jaz bi naredila v ležečem položaju. To ti bo olajšalo delo. Ni treba, da stoji na nogah, naj leži na hrbtu, potem pa malo oblikuj trebušček in obraz... Samo predlog, sicer pa se sama kaj takega ne bi spravla delat, se mi zdi zeloooo zahtevna naloga. Če pa se je boš lotila, nam prosim pošlji kakšno slikco, kako ti je uspelo. urssula

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

3. okt 2005 21:47

Nič se ne boj oblikovanja tort, samo veselje in cilj je treba imeti. Oblate in kremo znaš. Na enako velik papir si narišeš obliko, papir položiš na (že prerezan) biskvit in samo obrezuješ. Vse pomanjkljivosti tako potem zakrije smetana ali krema . Tudi 3D torte ali samo nakazan relief ni nič težko. Iz odrezkov biskvita (oz. če je tega več, kar posebej spečeš), namočeno z mlekom, povezano s kakšno marmelado, čokolado v prahu ipd. narediš nekakšno maso za oblikovanje. To potem nanašaš kot kipar, malo tu, malo tam. Obliv iz čokolade ali smetana zopet zakrije vse nerodnosti , brez skrbi. Nazadnje vsi gledajo samo okraske, kot so oči, ušesa, trepalnice, jeziček, tipalke, kljunčki ali kar že je. Tale tvoj Tweety pa me je zmedel. Ni problem delati debelušne like ala medvedki, pikapolonce, Telebajski, Pikaču ipd. Problem je delati suhe like ala Tweety. Rešitev, ki jo je našla Vilma, se mi zdi idealna, tako bi jaz naredila. Obliko, ki jo prekopiraš s čokolado, imaš prej seveda na papirju, na fotokopirca gre fino povečati manjšo sliko, ki jo dobiš na internetu. LP Fani

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. okt 2005 22:04

Ko sta bila moja otroka še majhna, sem jima naresila torto Smrketa in enega od Smrkcev (se še spominjate te risanke). Nadevan biskvit sem obrezala, vidne robove pa obmazala s kremo, lepe modre barve. Res pa sta bila lika malo bolj "polna", zato se mi zdi zelo dobra varianta na beli podlagi. To ti res mora uspeti! Nada

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. okt 2005 7:13

Čao, mogoče bi prišlo v poštev, če daš naredit sliko na oblato in jo potem samo položiš na osnovno torto. vendar pa ne vem, če ti prodajo samo oblato, če ni potrebno naročiti celo torto. No, potem to ni več domača torta in najbrž ne pride v poštev. Lep pozdravček, S.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. okt 2005 13:45

Jaz delam kot Fani, pa je ok! Tega, da je Tweety suh sel alahko elegantno izogneš in narediš samo obrazek, ki res ni suh;) Veri

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

4. okt 2005 17:50

Ojla! najlepše hvala za nasvete!! vi ste the best!!!!!!!!!!!! bodo resnično prav prišli. mislim da se bom lotila kar torte, kot jo je predlagala Vilma! sprva sem mislila bolj 3d obliko, pa sem ugotovila, da bo to zaenkrat dovolj zahtevno, ko si naberem več izkušenj pa pridejo na vrsto 3d. kako pa naredite, da je meja med dvema barvama zabrisana, meni izgleda, kot da bi jo našprical (kot je v drugem linku od Vilme)? lp tamara sajovict

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 11:52

tweety je nabrizgan, ozadje je ap verjetno pogladeno z lopatko, saj je gladko, tako tudi ni problem prelit barv. Upam, da je pomagalo - tudi, če na tistem linku niso tako delali (čeprav po moje so), je to ena možnost. Lepo peko Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti