Rezanje torte

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 22. sep 2005 11:12 | ogledi: 4.934 | odgovori: 5

Vem, da obstaja šablona ( na naših policah sem zasledila tisto od firme dr. Oetker), s katero označiš kose torte, da so potem vsi enaki. Zdaj me pa zanima, ali obstaja tudi zadeva, s katero bi kose tudi dejansko odrezal (tako kot jabolko razdeliš na krhlje). Kar sem brskala po internetu, imajo vse šablone v sredini poln krog, torej se z njimi torte ne da razrezati.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. sep 2005 11:35

Imam sicer vso potrebno opremo za slaščice in torte, take naprave pa še ne, tako da še kar naprej uporabljam oster nož. Pa saj gre. Vprašaj v kakšni slaščičarni, nekaj mora obstajati, saj imajo ponekod kose torte že ovite v folijo, čeprav torta še kar stoji skupaj. Lahko pa vprašam mojo prijateljico, je lastnica pekarne, v kateri delajo tudi torte, pa morda ve kaj več. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. sep 2005 13:45

Sem vprašala včeraj v Pod vodo, mi je gospa rekla, da obstaja, ko sem vprašala, kakšna, pa mi ni znala povedati. Oni tam je nimajo, drugače bi mi jo pokazala. Vprašaj kolegico. Loni Makaroni

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. sep 2005 7:11

Pozdravček, mama moje prijateljice reže vse slaščice, pa jih veliko in dobro peče kar z olfa nožem. Ima en velik olfa nože in ga uporablja samo za rezanje peciva in uspeva ji krasno. Nareže povsem ravne in enakomerne kose, jaz nisem verjela, dokler mi ni pokazala. Tudi jaz sem si ga že kupila, jutri bom pekla torto in ko jo razrežem, vam sporočim, kako to uspe začetniku. Lep pozdravček, S.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8701

23. sep 2005 9:00

Kakšen olfa nož pa je to? Poročaj, kje se kupi. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. sep 2005 9:17

Olfa nož je aranžerski nož, tak da ga po delih potiskaš iz plastičnega nastavka, da se ne porežeš. Če gre z njim lepo rezat tapete in tkanino, bo šlo tudi s torto. Torej na oddelek s pripomočki za "sam svoj mojster". Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti