Sokovi

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

tema odprta - 31. avg 2005 19:51 | ogledi: 5.647 | odgovori: 14

zanima me ali kdo ve enostaven recept za pripravo kakšnega dobrega soka???

kity

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

31. avg 2005 22:22

Če imate radi gosti sok, potem bo tale recept OK (zelo star in neštetokrat preizkušen med mnogimi): SOK IZ KORENJA IN JABOLK 1 kg korenja (kuhaj v 0,5 l vode) 2,5 kg jabolk (kuhaj v 1 l vode) 7 l vode 1,5 kg sladkorja 3 citronke 1 vanilij sladkor Jabolka in korenje skuhaj posebej, oboje zmelji oz. zmiksaj v kašo, oboje dobro premešaj. Dodaj ostale sestavine, vse skupaj naj vre še 5 minut. Vroče nalij v steklenice. Sok je zdrav, za otroke zelo dober, odrasli pa v glavnem dodamo še malo vode - no, ne vsi:)). Okus pa vsaj mene osebno spominja na marelični sok. Imela pa sem nekje čudoviti recept za pomarančni sok, pa ga tale moment ne najdem. Če se pojavi, ga napišem - ni debate. Pa lep pozdrav. ssilva

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

31. avg 2005 22:28

Verjela ali ne - ga že imam.. SOK IZ LIMON IN POMARANČ 2 limoni 2 pomaranči 1,5 kg sladkorja 1 citronka 12 l vode Limoni in pomaranči z olupki vred zmiksaj, dodaj sladkor, citronko in 12 l vode (jaz jo prevrem in ohladim, ne vem pa, če je to nujno). Pusti stati 1 dan, nato nalij v steklenice. Hmmm, manj dela pa človek že težko najde. Poskusi dobiti neškropljeno sadje. Čao ssilva

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

31. avg 2005 22:57

hvala kity

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. sep 2005 10:07

Kity, lansko leto je bilo prav o korenčkovem soku veliko napisanega, predvsem glede citronke - jaz naredila letos brez citronke, vendar sem dodala kar sok kakih 6 limon, ker mi citronska kislina ne naredi najbolje v želodcu... Šipkov sok 5 kg šipka 3 l vode 3/4 kg sladkorja Očiščen, opran šipek odcedimo in zmeljemo z mesoreznico. Zalijemo ga z vodo in primešamo sladkor. Vse skupaj pustimo stati čez noč na hladnem. Sočimo in dobimo do 4 l soka. Jagodov sok 5 kg gozdnih ali vrtnih jagod 1/2 kg sladkorja Jagode pustimo na pecljih. Oprane in odcejene sladkamo po plasteh in jih pustimo stati 2 uri na hladnem, nato jih sočimo na sokovniku. Iz njih dobimo do 3.5 l soka. Sok gozdnih jagod je okusnejši od vrtnih. Maline, breskve, marelice, robidnice, bel in rdeč in črni ribez sočimo po enakem postopku kakor jagode in borovnice. Iz ostanka lahko naredimo še marmelado. Grozdni sok 5 kg grozdnih jagod 1/2 kg sladkorja Jagode preberemo, operemo, odstranimo peclje in takoj sočimo, lahko tudi brez sladkorja. Dobimo okoli 3 l soka. Češpljev sok 5 kg češpelj 1/2 kg sladkorja Oprane, odcejene češplje razpolovimo, posladkamo in pustimo pokrite 2 uri na hladnem in sočimo. Dobimo do 3 l soka. Češminov sok 5 kg češminovih jagod 1/2 kg sladkorja Češminove jagode osmukamo, preberemo, operemo, odcedimo, potresemo s sladkorjem in pustimo pokrite 2 uri v sokovniku. Nesladkan sok nam lahko nadomešča limonin sok. Dobimo do 2.5 l soka. Pomarančni sok 1 kg sočnih pomaranč 3 l prekuhane vode 6 dag citronke 3 kg sladkorja Vodo prekuhamo in ji dodamo citronko. Ohladimo ter prelijemo pomarančni sok, ki smo ga dobili, ko smo v multi-praktiku zmešali pomaranče. Dodamo sladkor in dobro premešamo. Pustimo stati 24 ur. Precedimo ter damo v steklenice. No tile so se našli v moji zbirki, je pa še nekaj sirupov, če te zanima... Lp, maja Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 01. sep 2005 10:08:32

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

1. sep 2005 11:42

in kje si jih dodila kity

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. sep 2005 11:49

Jaz sem se lansko leto spravila delat take domače knjižice z recepti za novo leto za domače, pa sem malce brskala po netu in skup dajala...sem delala tudi nekaj za na net, ampak mi sedaj stran nekaj nagaja in se mi recepti ne izpisujejo...to je to ko je človek ne zna vsega in je odvisen od drugih... Drugače pa brskam malo po med.over.netu, kulinariki in drugih podobnih kulinaričnih straneh in dajem v bookmarkse potem pa malce uredim (bolj zase) da je vse na enem mestu... p,

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2005 20:40

Maja, jaz bi te prosila za sirup recepte. Imam malo bolj malo prostora za shranjevanje pa veliko sadja... Najlepša hvala... lp juhica

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. sep 2005 13:05

Sirup iz bezgovih cvetov 3 l vode 30 velikih bezgovih cvetov 3 kg sladkorja 3 dag vinske kisline Vodo zavremo in ohladimo. Dodamo cvetove in pustimo stati 24 ur. Precedimo in dodamo sladkor, zmešamo in pridamo še vinsko kislino. Dobro premešamo in nalijemo v steklenice. Regratov med ali sirup 300 cvetov regrata 2 l vode 3 narezane limone 2 pomaranči 3 kg sladkorja Vse sestavine, razen sladkorja, naj počasi vro 2 uri. Zatem odcedimo in dodamo sladkor. Pustimo, da vre še 10 minut, nato damo v steklenice ali kozarce in zapremo. Melisin sirup (ali metin) 3 kg sladkorja 3 l vode 11 g citronke vejice melise Sladkor in vodo zavremo, da se sladkor spusti. Ohladimo in dodamo citronko ter meliso. Pustimo 2 - 3 dni stati, vmes pa večkrat premešamo. Pomarančni sirup sok 8 pomaranč sok 6 limon drobno naribana lupinica limon in pomaranč 1 kg sladkorja Vse sestavine zmešamo in segrejemo, odstavimo tik pred vrenjem. Precedimo skozi gazo in vroče polnimo v steklenice. Za sadne sirupe so recepti že zbrani: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1826 (ribezovega delamo zelo podobno) drugače pa delamo pri nas še malinovec, vendar nimamo kakega konkretnega recepta - odvisno koliko malin se nabere npr v dveh dneh, potem te pretlačimo in jih čez noč damo na hladno, da se sočijo. Naslednji dan kuhamo skoraj do vrelišča in precedimo (lahko tudi prej že precediš), dodamo sladkor po okusu ter še vroče polnimo v steklenice, ki smo jih prej ogreli v pečici na 50 st. C. Na podoben način narediš jagodov in borovničev sirup... p, m

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. sep 2005 18:13

najlepša hvala, se moram čimprej spravit v vrt, preden bo slana...hahhahah lp juhica

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

23. sep 2005 22:05

Rada bi vprašala v zvezi z sokom korenčka in jabolk. Katera jabolka date noter. Najbrž ni vseeno a so kisla ali sladka!? veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti