Moka in miniaturna bitja :(

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

31. avg 2005 14:44

V steklenih posodah s plutastim pokrovom hranim moko, gres, riž, polento, ričet, koruzno moko, ribana kašica; v manjših posodah je sladkor, sol, vegeta; v še manjših pa poper, sol, rdeča paprika; v kovinski škatli so rezanci za juho. To je vse v kuhinji. Vse od tega, je v originalnih pakungah v hodniku v omari (na suhem). Nimam pa velikih zalog. Ko se steklena posoda sprazni jo operem, dobro posušim in šele potem napolnim z vsebino. To naredim sigurno enkrat na mesec, če ne tudi večkrat. Pozorna sem na gres, polento, moko...; v rižu se tudi zna narediti nekaj. Nimam poima kaj je, vem pa, da mrgoli. Verjetno črviček. V fižolu se rado naredi črviček, potem pa leti. Skratka, ne dolgo čuvati zaloge. Res pa je, da lahko tudi iz trgovine prineseš "podnajemnike". Pozdravček!

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

31. avg 2005 15:50

Dragicka, a bi mi lahko mogoce zaupala kje si kupila te steklene posode s plutastim zamaskom? So kar velike npr. spravis not 1 kg moke? Na hodniku pa pravis, da imas v omari v originalni embalazi, pa se ti nic ne "naseli" ali razvije? LP vsem skupaj! Heike Sporočilo je spremenil(a) H&M dne 01. sep 2005 11:37:04

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. avg 2005 21:59

Da ne govori o kaki hrani za papagaja, kjer se zelo rado prinese vsega živega direkt iz trgovine. Se mi ne da hodit reklamirat. Jaz imam vse zaprto v plastičnih posodah, pa tudi v kakšnih lepših steklenih kozarcih od marmelad ali kompotov. Če se tu kaj zaredi gre direkt s kozarcem vred v smeti... Pa je... lp, lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

1. sep 2005 8:29

Steklene posodice s pluto zamaškom imaš v vseh večjih trgovinah - Špar, Merkur... In to zelo lepe oblike. V velike posodice ne pride 1 kg moke temveč nekaj manj (3/4). Tudi cela kila riža ne pride. Ostanek je pospravljen v hodniku. Zaenkrat mi se nič ni zredilo, imela sem pa pred leti "podnajemnike" v polenti in grezu. Še danes me to preganja, tako da vsakokrat ko primem posodo prvo malo pogledam, da se ni kdo skril notri. Pozdravček!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. sep 2005 10:03

Jaz tudi presipljem vsak izdelek posebej v plastično posodo. Ker je Tuperware zame predrag, sem si nabavila plastične posode, katerih izbira je precejšnja, v raznih centrih. Povsod jih imajo. Različne velikosti. Izbrala sem take, da lahko presujem notri cel kg kakega živila. Kisovo vodo naredim v razmeru 2 litra vroče vode, 1,5 dl alkoholnega kisa. S to mešanico potem prebrišem že pomite omarice. Nato jih pustim nekaj časa odprte, da se porazgubi vonj po kisu. Lp Julija

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

1. sep 2005 10:53

Pozdravljeni! Najlepsa hvala vsem za odgovore! LP, Heike

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2005 20:45

Če te preveč ne moti, da ti je nekdo že jedel moko in hodil po njej, jo presej. Drugače pa jo uporabi za hrano kakšnim pujskom ali podobno. Te živalce so skakači, in niso molji. Jih pa precej pogosto prineseš iz trgovine. Če niso bili kupljeni, moko presuj v kozarce ali posode, ki se dobro zapirajo.. Tudi molje sem že prinesla iz trgovine skupaj s kosmiči in potem so te zverine visele na nitkah v moji neprodušno zaprti posodi iz tupperwara...heheheh lp juhica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. sep 2005 8:39

Moko je fino presejat. Moja tašča to naredi vedno, ko pride iz Štajerske in prinese s sabo 15 kg moke iz mlina. Sem zadnjič prišla zraven, ko je to počela in našla eno malo črno zverinco v njej. Te se pa najdejo tudi v moki, ki jo kupiš v trgovini. Na žalost. Lp, Asja

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

28. okt 2005 13:11

Še ta in drugi teden imate priložnost nabaviti si komplet posod za shranjevanje, v katere ne pridejo nobene živalce (razen če so že v živilu prej). To so Tupperwareovi ovali. Se splača odšteti malo več denarja. In ker se posode res nepredušno zapirajo, tudi takoj vidite, če je v živilu že kaj živega, ker to pride na vrh pod pokrov (po zrak). Na voljo sta dva različna kompleta: manjši: 0,5 l + 1,1 l + 1,7 l = 6.320 SIT ali večji: 0,5 l + 1,1 l + 1,7 l + 2,3 l + 2,9 l= 11.300,00 SIT. * Cenzura - OGLAŠEVANJE * JAMONI

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. okt 2005 15:16

Ej, ej, spet ena reklama... Tudi pri meni so že lezli črvički, še zdaj dobim kurjo kožo, če se samo spomnim, tega bo sedaj že 2-3 leta. Tedaj sem vse stran zmetala, nabavila plastične posode (Tupperware je ena najdražjih različic) Curver (najmanjša-0,4l cca. 400čukov, največje pa do 1500) mislim da sem jih kupila v Merkurju, drugače sem jih pa sedaj že videla tudi pri najboljšem sosedu. Pa tudi z večjim veseljem pogledam v omaro, saj je vse skupaj dosti bolj pregledno. Zadnjič sem skozi škatlo opazila, da je gres nekam črn, dejansko sem zverinice prinesla iz trgovine, saj iz okolice ni mogla noter, ko je pa vse v plastičnih škatlah. Investicija se je torej izplačala. Hehe! Lp, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti