Takosi, tortilje

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. avg 2005 16:54

Aja še to: za pomoč pri valjanju tortilj: nekateri jih valjajo med dvema plastema folije (plastične, lahko probaš tudi z alufolijo, ampak po moje bo plastična boljša) ali pa dajo v vrečko in v vrečki zvaljajo. Lahko pa jih valjaš tudi s strojčkom za testenine, pri mojem lahko celo zbiraš debelino Ampak je pa res, da potem niso okrogle, ampak pravokotne - razen če jih ne obrežeš:) Pa ko jih pečeš, jih daj obvezno na ogreto ploščo! Nekateri prisegajo na litoželeno nad plinom, drugi pa na glineno v pečici (med temi je tudi moj fant:)... Odvisno od okusa, mogoče tudi od mase oz testa... Vsekakor pa lahko narediš vsaj domače pšenične, s temi ne bo težav, testo ej v bistvu isto kot vlečeno testo... NO, vsekakor zelo podobno:) Pa kisle ziher ne bojo in tudi konzervansov ne bojo mele:) Čeprav so meni bolj všeč koruzne, so bolj hrustljave:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. avg 2005 17:54

Kjerkoli drugje narejene kot na mehiških ulicah so drugačne, jaz sem jedla tiste delane z apnom, na ulici seveda, direktno s plošče v usta z njo. Mljac. Mamamia mamamia

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

24. avg 2005 18:17

Veri, res hvala za izčrpen odgovor. Ko bo kaj časa, spet poskusim in sporočim, kako je šlo!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti