Restavracija - makarska

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 26. jul 2005 12:39 | ogledi: 2.456 | odgovori: 1

Pozdravljeni,

odpravljam se na dopust, ki pri meni ne mine brez kulinaričnega razvajanja v kakšni dobri lokalni gostilni. Zanima me, če mi lahko priporočite kakšno (ribjo) na relaciji Brela - Baška Voda - Baško Polje - Makarska. Letos imamo dober razlog za proslavljanje - mamin 1. rojstni dan (po lanskem infarktu) in bi radi res nekaj posebnega. Hvala za vsak namig,

lp

Irena

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. jul 2005 23:09

Hojla! Mi smo bili na morju v baški vodi, pa smo se en večer odpeljali na večerjo v Omiš (20 minut pred baško vodo, v smeri od splita proti makarski), ker smo tudi imeli razlog za praznovanje. Šli smo v tiste ozke ulice (v Omišu na levi strani, če se pelješ iz splita proti makarski oz. na desni, če se pelješ iz smeri Baške vode proti splitu), ki so takoooo zelooo simpatične, posebej zvečer! No, v glavnem, če boste šli, boste itak videli, da je ena izmed ulic v starem delu mesta (zelo majhen del na levi strani mesta) bolj natrpana od drugih, da je več restavracij itd.....v bistvu ne znam točno povedat, kje je, lahko ti le malo pomagam do tja - v tisti ulici sta 2 restavraciji kar skupaj, kot bi bili ena :) Desna izgleda znotraj zelo lepo, skoraj že prestižno, leva pa ima zunaj lesene klopi in velike marele nad njimi, in tudi znotraj je zelo simpatična - no, tale leva je tista, v kateri smo bili mi. Naročili smo ribjo ploščo za 2 osebi (je ogromna, cena mislim da je okoli 240 kun), eno prilogo in jaz sem naročila hobotnico v solati (tako dobre še v življenju nisem jedla; cena 45 kun), in sem dobila kar veliko porcijo....skratka, jedli smo res dobro, tudi rib še takih pravih dalmtinskih nismo jedli, plačali pa tudi nismo veliko - vse skupaj nekaj malega čez 300 kun, s pijačo vred. Restavracija je bolj mala, in si dobro in s svežim postrežen! Žal imena se res ne spomnim, tista restavracija na desni je imela neko zveneče ime, a zdaj ga res ne vem! V makarski pa imajo v središču mesta eno veliko ladjio, preurejeno v restavracijo, in na njej pečejo ribje jedi, ampak kolikor smo gledali, smo ugotovili, da smo bili v Omišu veliko bolj kvalitetno postreženi! upam da ti to kaj pomaga :) Lep dopust in lepo praznujte! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti