Hojicha caj

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 24. jul 2005 23:01 | ogledi: 2.705 | odgovori: 8

Pred kratkim sem kupila ta caj, ki so mi ga dali, ker sem kupovala bancha caj. Nakup ni bil zame, pa me zanioma, za kaksne caje gre, je to en in isti caj, za kaj je dober.Kako se ga uporablja-naredi?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

25. jul 2005 14:10

Nekje sem prebral, da je hojicha čaj dejansko bancha čaj, ki ga pražijo nad žerjavico, dokler lističi ne postanejo rjavi. Tekom praženja se zniža količina kofeina v lističih. Pripravlja se verjetno na enak način kot druge zelene čaje. Miroslav Vulović Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 25. jul 2005 14:11:27

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 19:06

Smem povprašati, kje si ga dobila? Houjicha je pražen zeleni čaj..Priprava je enaka kot za ostale zelene čaje, ima pač malo bolj drugačno aromo kot klasični zeleni čaji... Bancha in sencha sta zelo milega oz nežnega okusa in sta mogoče bolj primerna za začetnike... Lp juhica

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

25. jul 2005 19:15

Kupila sem ga na Trubarjevi ulici-Lj, v neki trgovini z bio hrano in dodatki, tisti drugi od Preserca proti Resljevi. priporocila mi ga je prijateljica v kombinaciji z japonskimi slivami in sojino omako-naj bi ti dalo veliko energije. Okus pa... Mi lahko poves, za kaj ga se priporocajo?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 21:41

Se pravi, da nima samo ČA pestre izbire.... Je pražen BANCHA. Menda gre dobro h japonski hrani (sukiyaki) in hrani, ki je močno začinjena s sojino omako. Paše tudi zvečer, ker je lahek in ima zelo malo kofeina. Moraš ga pa pripraviti z vodo tam okoli 60-70C in pazi na čas, ker boš drugače dobila precej močan okus... Zaradi energije pa ne vem.... Dolgotrajnejši učinek zaradi počasi sproščajočega se kofeina imajo nefermentirani zeleni čaji... Houjicha pa je lahek čaj za vsakodnevno uporabo.... Poskusi, ljudje smo različni.... Če te še kaj zanima.... LP juhica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 21:45

Se pravi, da nima samo ČA pestre izbire.... Je pražen BANCHA. Menda gre dobro h japonski hrani (sukiyaki) in hrani, ki je močno začinjena s sojino omako. Paše tudi zvečer, ker je lahek in ima zelo malo kofeina. Moraš ga pa pripraviti z vodo tam okoli 60-70C in pazi na čas, ker boš drugače dobila precej močan okus... Zaradi energije pa ne vem.... Dolgotrajnejši učinek zaradi počasi sproščajočega se kofeina imajo nefermentirani zeleni čaji... Houjicha pa je lahek čaj za vsakodnevno uporabo.... Poskusi, ljudje smo različni.... Če te še kaj zanima.... LP juhica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 21:49

Uh se je podvojilo.... Aja, če hočeš nežen čaj za začetnike...Čisti BANCHA ali SENCHA ali MAO FENG.. Pa pazi na čas...Tam do 2 ali 3 min.... juhica

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

25. jul 2005 22:20

ENERGIJSKI NAPITEK: japonske slive zmeckas in prelijes z zlico sojine omake, vse skupaj zvrkljas v cim bolj enotno maso, skuhas bancha caj in ga prelijes cez. Zmesas, popijes...Okus je cuden in nenavaden, slano zacinjen pa se kaj, kot bi pil kako cudno juhico.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

25. jul 2005 23:39

na ja.... Bi skoraj rekla, da je škoda čaja.... Če pa paše, pač paše... Sicer se pa meša vse živo. Npr rooibos z zelenim čajem...vse sorte sadje in zeleni čaj... Meni osebno je še vedno najbolj všeč čisti zeleni čaj brez dodatkov... Ok genmaicha (s praženim rižem) in pa jasminov zeleni sta v moji zbirki za posebne priložnosti in sta izjema... Na zdravje! juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti