Steklokeramična plošča?

neznan uporabnik
tema odprta - 14. avg 2001 9:02 | ogledi: 4.592 | odgovori: 21

Plin ali steklokeramika - to je zdaj vprašanje!

Posebej me skrbi, koliko elektrike "požre" steklokeramika.

Prosim za pomoč pri nakupu!

neznan uporabnik

19. avg 2001 23:04

Lep pozdrav. Upam, da nisem še prepozna za mnenje. Moram povedati, da sem bila tudi sama v enaki dilemi, ker pa imam AMC posodo, sem se pustila prepričati, da je steklokeramika boljša. Tako sem že tri tedne ponosna lastnica steklokeramične plošče in mi zaenkrat ni žal. Zelo hitro sem se privadila, čeprav sem prej več let uporabljala samo plinski štedilnik. O porabi elektrike pa čez nekaj časa... Uspešen nakup vam želim.

neznan uporabnik

20. avg 2001 8:17

Steklokeramično ploščo uporabljam že 9 let in jo ne bi zamenjala za plinski ali klasični električni štedilnik. Poraba elektrike - minimalna. Lep pozdrav od Alex.

neznan uporabnik

27. avg 2001 12:20

Mislim, da je elektrika še vedno občutno cenejša od plina... Drugače pa naj bo izbira odvisna od vašega načina kuhanja. Jaz npr. hočem, da se stvar hitro segreje in hitro ohladi. To omogoča plin. Le najdražja in najboljša steklokeramična plošča se temu približa (pa že tako so te aparature dražje od plinskih). Nekdo drug pa rad kuha z AMC posodo (zame neuporabna), takemu tudi steklokeramika bolj ustreza, seveda. Če se boste že odločili za steklokeramično, potem zahtevajte od prodajalca, da vam dobavi tudi čistilno lopatico - to je nakak nožek za čiščenje stekla, sicer boste imeli velike probleme s čiščenjem.

neznan uporabnik

1. sep 2001 22:03

Steklokeramično ploščo uporabljam že sedmo leto in nimam pritožb, nasprotno, zelo sem zadovoljna. Hitro se segreje, hitro ohladi.Poleg tega imam še plin, ker mi ob nakupu pač ni vedel nihče svetovati in se nisem hotela odpovedati plinu. Torej lahko primerjam. In sem absolutno za steklokeramiko. Je veliko lažje vzdrževanje. Če samo pomislim na občasno čiščenje plinskih šob in drgnjenje z žico, ali pa namakanje v tistih smrdljivih kemikalijah. Edini pogoj je, da imajo posode dno, ki se prilega. Kakšni poceni tefloni torej odpadejo. S čiščenjem pa tudi nobenih težav: ali posebno čistilo, ali pa CIF, prav odlično čisti. Tista lopatka za čistit je pa navadna žiletka v držalu za zdrgnit kadar kaj prekipi. Paziti pa je treba, da na vročo ploščo ne pade sladkor, ker se menda zapeče in se ga ne da več spraviti dol. Meni se to zaenkrat še ni zgodilo. Koliko elektrike porabi pa žal ne vem. Če povzamem: vsekakor steklokeramika, pozabi na plin. Ne bo ti žal.

neznan uporabnik

3. sep 2001 10:20

Ne morem si kaj, da ne bi pokomentirala, kot zagrizena zagovornica plina... Plinske šobe čistim le enkrat na leto, pa še to zaradi lepšega. So namreč temno rjave in se na njih nič ne pozna, zamašile se niso še nikoli. Tudi rešetko imam črno, zato me nič ne moti, da ima "patino". Ko se pa bo nabrala prevelika plast svinjarije, jo bom pa za male denarce zamenjala...

neznan uporabnik

3. sep 2001 18:27

Za Malan-ovo: Tole sicer ne bo ljubezenska izjava, ampak, zelo mi je vsec, kako prenasate Vase zivljenje tukaj na KulSlo (ce se je le ta se to, ker je zdaj "Moja Kulinaricna ...). Torej, ljubim Vas. Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

3. sep 2001 18:54

Moja Kulinarika je ja, za vse tiste, ki se prijavijo na portalu. Moja pa zato, ker si jo bo lahko vsak sam nastavil, kaj želi videti in česa ne (trenutno delujejo zvezdice, ki pomenijo novosti od zadnjega obiska). Skratka, zaenkrat je bolj posvojena, kmalu bo pa prav "moja". Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

4. sep 2001 17:18

Še o steklokeramiki. 10 let sem kuhala s plinom in po vsem mojem nasprotovanju je v novo kuhinjo prišla steklokeramična plošča. Zdaj ne bi NIKOLI več kuhala s plinom. Tina Z.

neznan uporabnik

6. sep 2001 8:09

Hvala za odgovore, zdaj sem že skoraj prepričana, da bom kupila steklokeramiko. Mislim, da se ne bom "opekla". LP!

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

23. okt 2002 13:30

Sedaj sem tudi jaz v približno enaki dilemi - steklokeramika ali plin po starem. Pogrešam odgovor pri dveh (zame bistvenih) vprašanjih: 1. kako je pri steklokeramiki s hitro regulacijo temerature (pravzaprav hitrim znižanjem temperature) 2. kako se obnese vok ? lp, Davor Davor Šoštarič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti