Ločevanje živil 90. dni - 4. del

tema je zaklenjena

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

17. jun 2005 15:16

Hojla vse sončice in zvezdice in lučke...... Res se velik boljš počutim,kot sem se zadnje dni,čeprav še vedno nisem tista taprava. Pravkar še bašem z eno fino riževo solato. Majdad,uživaj na potovanju in upam,da potem pade kakšno potopisno poročilo!Kar se pa let tiče,ja pa vsak star toliko,kolikor se počuti,številke sploh niso pomembne.Pa sej tu smo same najstnice!!!!!!!!!! Marjanca,sej bo šlo!Edino,kar te naj bo strah,je da ti ne bi sinka kakšna punca ugrabila!Bomo držali pesti za te,da boš čimlažje preživela ta teden,pa še za poba,da bo ful užival teden samostojnosti. Ha,ha,jaz že vem kakšnega čednega sineka ma naša Marjanca,mi je pokazala sliko. Tejčica,sej jaz sem tud nekako tako-mal kile gor,pa spet mal kile dol in tako lepo držim težo,hujšam pa čist nič ne.Pa sej mam cajt,ni vrag,da ne bi čez ene deset let v minicah letala naokrog,ha,ha,ha,ha..... No,zdejle grem mal v vodoravn položaj,potem pa na zaključek v vrtec. Mejte se lepo! Marjetka cvetka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. jun 2005 16:58

Tabina, imaš prav, takrat bo obratno, oz. bolje povedano obojestransko. Imela sem sodelavko, katere hčerkica ji je večkrat rekla, ko jo je kaj kregala: Ko bom jaz velika in boš ti mala ... Sicer otrok ni mislil na starost, ampak vseeno je res, da se vse spreminja. K sreči tudi naši kilogrami, ampak moji se te dni ne spreminjajo v željeno smer in še sin ima v nedeljo rojstni dan in brez torte ne bo šlo. Ali kdo ve, kolilko kilogramov smo shujšale vse skupaj? Marjanca, kljub velikosti je tvoje dete, čeprav je njemu ta izraz verjetno malce otročji. Upam, da boš imela te dni veliko dela, da boš laže preživela. Tejčica, dobro je, da si mami nesla knjižico, bi ji lahko še omogočila branje tega foruma? Pozdrav vsem! riba-ribica

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

17. jun 2005 19:47

Uf, kako mi je danes teknila zelenjavna rižota, pa zraven seveda še skleda paradižnikove solate. Imam pa navado, da omako od solate polijem čez rižoto (seveda samo čez mojo porcijo). Moji tako z očmi zavijajo, da jih še tek mine (upam da ne tudi vas). Že delam plane katero sladico si bom privoščila jutri. Moram malo po forumu pobrskat kaj se bo pametnega našlo. Zadnje čase s takim užitkom pečem...s še večjim užitkom pa skoraj pol pekača peciva sama pojem!?! Se bo treba poboljšat... Riba-ribica, forum sem ji že omenila in tudi možnost prebirat ga ima. Pa tudi o naši Marjanci sem ji že neštetokrat pravila, kakšno uslugo je ona s to dieto svoji hrbtenici naredila. Pa naletim vedno na gluha ušesa, češ da je to nemogoče. Saj vem da se je težko odločit se, ampak kaj ji je res tako vseeno zase!?! Če bo šlo tako naprej bo samo še na vozičku pristala. Mislim da to je pa dober razlog da človek naredi nekaj zase. Saj mi je hudo zanjo, sem pa tudi jezna. Sedaj me pa kliče mala, da ima dovolj banje. Pokukam gor še malo kasneje. tejčica

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

17. jun 2005 20:20

pozdravljene! najprej bi zaželela majdi fantastično potovanje in ne pozabi na nas in ko prideš, poročaj! marjanca, sploh ti ne zavidam, a mali se ti bo ali se ti že pridno javlja, a ne?! ribica, tudi ti se moraš pridno javljat naprej! zdaj pa tejčica! Meni je uspelo prepričati starša! Po skoraj pol letnem prepričevanju in zavijanju z očmi, kaj in kako sem jedla, sta se en dan kar odločila, najprej orng konstruktivno skregala, češ, jaz bi že hujšal, če bi ti kuhala, kar bi moral jesti in bi mi stala ob strani, mamin odgovor pa je bil, da mu ne bo na dietni način spet kuhala tako dolgo, dokler ne bo nehal na skrivaj ropat hladilnik in vse gostilne do lj in nazaj. Potem sta se kar naenkrat začela zanimat, kako to deluje, jaz pa sem bila najbojši vzgled, ker sem bila zmeraj najmočnejša v družini, zdaj pa jaz nosim najmanjše kavbojke, kljub temu, da sem jedla sladkarije. To je bil tisti vzrok, zakaj sta tako dolgo odlašala, ker jima ta princip ni bil jasen. zdaj je za njima že včerajšnji prvi sadni dan, mama je uživala, ker obožuje sadje, ati pa je zvečer rekel, ja kdaj pa pri nas še iz televizije diši po mesu. Res je bil lačen, a je poleg sadja pojedel tudi nekaj zelenjave in je bilo malo lažje. Upam, da jima bo uspelo. Sta pa bila tako srečna, ko sta po petih dneh stopila na tehtnico, in je atiju pokazalo skoraj tri kile manj, mami pa skoraj dve, najbolj važno pa jima je, da nista več tako "napihnjena". Lepo ju je poslušati, ko se pokličeta po telefonu in je zdaj glavna tema, kaj si jedel, če se v redu drži, koliko vode je že spil....Spet ju je nekaj povezalo! brittney

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

17. jun 2005 22:58

Brittney, upam da se bom tudi jaz kmalu lahko pohvalila da je moja draga mati na dieti. Super da ti je uspelo prepričat tvoje starše. Midve sva lansko poletje ko je bila mami pri meni že skupaj štartale, pa je najprej obupala ona potem pa še jaz. Jaz sem se potem vzela v roke z letošnjim letom, ona pa je ob vsakem vodnem dnevu rekla da se mi pridruži da bova skupaj po dnevih, pa ni bilo iz tega nič. Je pa zanimivo, da vsakič najde drug izgovor. Dovolj je jamranja, grem počasi spat. Glede na to da je vikend, bo mala najbrž že ob 6-ih pokonci. Joj, kok bo to hitr!!! Nočko, damice moje! tejčica

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

18. jun 2005 9:07

Dobro jutro, zaspanke! Danes se me je hčerka usmilila in mi dovolila spati skoraj do 8 ure, to ni za verjet (nisem niti mojega slišala ko je šel v službo!). Pa še potem nisem smela vstati dokler mi ni "skuhala" zajtrka in mi ga prinesla v posteljo. Ta teden sva z mojim dragim imela vsako jutro tako postrežbo. Ta naš mali pajac... Danes upam da mi bo za kosilo uspelo narediti pico, ker sem se makaronov že kar malo prenajedla (nisem si mislila da je to sploh mogoče). Za sladico pa še vedno ne vem kaj naj jem. Imate kakšen predlog? Sedaj pa šibam z malo malo ven! Pozdravček! tejčica

Amelie  

član od: 2.5.2004

sporočila: 42

18. jun 2005 12:40

Kaj naj naredim? Hujšala sem že po tej dieti. Shujšala 15 kg in se zdaj zredila nazaj za osem... Danes sem full depresivna. Nobene volje nimam. Sploh... Help me... čeprav nevem kako. Se opravičujem za depresivne misli... Čaw Mateja

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

18. jun 2005 12:53

Hojla! tudi men se v pečici peče zelenjavna pica!Mmmm,že komaj čakam! Hej,Amelie,ne no tako,pojdi na kakšen sprehod,al pa poklič kakšno prijateljico. Najprej pa poskusi z eno majhno zvijačo.Kotičke ustnic zavihaj navzgor,kot bi se smejala,čeprav ti najbrž ni do smeha,a vseeno poskusi.Možgani bodo dobili signal in takoj se boš počutila bolje. Drugače bo pa tako ali tako minilo,če ne danes pa jutri ali pojutrišnjem. Tud mene je cel teden nekaj držalo,danes sem pa že čist super,kljub oblakom. Amelie,sej bo,ne kar scagat.Pa sej jaz tud nimam prave volje za hujšat,zato mi kile ne grejo dol,k sreci pa se še toliko držim,da tudi gor ne grejo. Hej,a nisi ti iz Celja!Jutri ima moja hči v Celju nastop z plesno šolo,v gledališču! No,mejte se lepo,jaz grem gledat kako je z mojo pico. Tejčica,dober tek! Marjetka cvetka

brittney  

član od: 18.2.2005

sporočila: 102

18. jun 2005 13:43

amelie, si iz celja? jaz delam v celju in sva s sodelavko razmišljali, da bi se vpisali v top fitu na body pump. če si za, mi javi!!! danes sem hodila po trgovinah in sem dobila ful lep kompliment! Nekdo, ki me ni videl že kar nekaj časa, me je pohvalil, kako dobro zgledam, pa ni lagal, ker so se mu učke prav svetile! dobila sem dodaten zagon, prav tako pa mi je motivacija, ker tudi starša hujšata po tej dieti, sestra pa je po porodniški začela delat in nam tako lepo prav vsem 4 lepo kopnijo kg. Ne morem si spet privoščiti, da bom imela največ kg med puncami v družini. Smo pa vse 3 približno enako velike in se včasih za hec tehtamo in pol zafrkavamo, zdaj je pa med nami nekaj zdravega tekmovalnega duha. Prav tako je tudi en razlog, zakaj moramo spet vse približno enako tehtati, ker si potem lahko s sestro in tudi mamo, ki se ful mladostno oblači, izmenjujemo oblačila, predvsem tista "za kam it", ki ponavadi več stanejo in zakaj bi kupovale vse tri npr. plašče, ki jih ne uporabljamo vsak dan, če pa tak fajn visijo mami v omari pa še prav so mi. aja, punce, držte pesti al pa fige, v življenju se mi odpira ena nova, lahko rečem, nova stara pot, in tako bi rada, da bo vse šlo ok. _Upam, da se mi bo vztrajnost poplačala in potem bo moja sreča popolna. lep vikend brittney

marjanca45  

član od: 9.1.2005

sporočila: 744

18. jun 2005 20:49

Zdravo, rožice moje drage ! Končno sem spet med vami. Kot ste mi svetovale, kar letam naokoli, da ne hodim v prazno sinovo sobo. Danes sem bila na Ptuju, kjer sem preplavala 2500 m in sem kar utrujena. Sem mislila, da se bom še malo posončila, da ne bom šla na dopust cela bela, ker me bo sonce spražilo, pa so nebo pokrivali debeli oblaki. Bom poizkusia, če bom imela jutri več sreče in šla kar v Zreče, ki so bližje. Otrok me je klical včeraj 2x, pa sporočilce mi je poslal, pa danes zjutraj me je poklical in zdaj zvečer poslal sporočilo, da je končno na cilju in da je vse v redu. tako zelo me ima, da bi ga poklicala, pa ne bom, da ne bo izgledalo, da ga kontroliram še na tako daleč. Upam, da bo držal besedo in me poklical jutri zjutraj. Sva dogovorjena, da kliče zjutraj, sporočila piše pa zvečer. Samo je vseeno hudo, ko kar naprej mislim na to, kaj počne, pa kje je itd. Amelie, pa poglej na tvoj "problemček" takole: še vedno imaš 7 kg manj, kot pred dieto in te velja ohraniti ali pa k temi minusu dodati še kakega. Se te spomnim, ko sem na začetku leta brala forum zelo za nazaj. In ker si dala dieto skozi, veš, kaj si delala narobe, da so se kilogrami vrnili. Jaz bom kmalu 3 mesece po koncu diete, pa z lahkoto ohranjam težo, celo nekaj sem je še izgubila. Daj znotraj obroka ločuj hrano, saj to pa ni težko. In boš videla, da se ti bo poznalo. pa kakšen dcl znoja prelij na kakršenkoli način, pa ni vrag, da te tehtnica ne bo ubogala. Saj veš, da se brez muje še čevelj ne obuje. Tejčica, to tvojo mamo bo pa ja bolnica streznila, ko bo videla take reveže tam. Pa kaj ji pa zdravniki rečejo ? Če je stvar tako pereča, da je morala ostai v bolnici, pa ja ni hec. Zaradi lepega pa res nimajo nikogar tam. Je predrago za našo ljubo zdravstvo. Meni je moj ortoped, ko sem šla po operaciji k njemu in sem imela močne bolečine zaradi sedenja rekel le:"Pacientka naj reducira telesno težo in nadaljuje z vajami za trebušne in hrbtne mišice." In potem sem se spravila k sebi, ker to, kar sem živela, ni bilo več človeka vredno življenje. Res se nisem hecala, ko sem ti rekla, da ji grem v živo povedati, da to ni hec. Marjetka cvetka, kako sem vesela, da si spet " ta prava". Prav neverjetno, koliko dobre volje je v tebi. Upam, da je z izgubljenimi kilami ne bo kaj manj. Brittney, kako sem se smejala, ko sem brala tole o tvoji hujšarski družini. Pa ne vem, če niste rekorderji v številu hujšajočih članov. Krasno !!!! Meni je včasih kar malo dolgčas, ko sem sama s svojimi bitkami. Ampak saj imam pa vse vas !!! Za tisto novo staro stvar pa že držim fige. Pa saj veš, če si premagala svojega nadrejenega v vojski ( pujsa, ki te ni pustil k tvojemu sončku), ti bo pa ja tudi to ratalo. Vsak je enkrat na vrsti za srečo in prepričana sem, da si tokrat ti tista srečnica. Saj veš, Kokos pa Vipercat sta dobili službo, moje zdravje je boljše, majdad gre končno v svet, Kat in Olina sta našli svoja dva princa..... pa koliko nas še je, zdaj pa je vrsta na tebi !!! Definitivno ! In ko ti bo ratalo, bomo spet naredili mali grehek in kakšnega spili na tvojo srečo. Ti kar pogumno v "boj", saj si pa ja navajena. Pa sem se res razpisala. Zdaj pa grem pisati še moj "dnevnik", ki ni pravi dnevnik, pač pa si zapisujem svoje življenje po moževi smrti. Takrat nisem imela nikogar, s komer bi se pogovarjala in sem začela pisati, sicer bi se mim zmešalo. Kar dosti se je že nabralo popisanih listov v teh osmih letih. Lahko noč, moje drage, kjerkoli ste že in karkoli počnete. p.s. Andrinaa, kje pa si ti ? Pa ja nisi zadnjič resno mislila ? Pa daj no tisto tvojo simpatično sliko nazaj gor ! marjanca45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti