Prevod navodil za kruhomat

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

tema odprta - 2. jun 2005 12:26 | ogledi: 3.797 | odgovori: 3

Se je še kdo "nasral" in šel brat slovenska navodila namesto angleških za kruhomat Perfect? Da DOUGH pomeni testo nisem vedela, sem pa zato verjela opisu programov. Namesto zamesenega testa, je kruhomat SPEKEL kruh . Kilo kruha!!! Pri nas pa kilo kruha jemo en teden!

Edina dobra stvar je, da je KRUH ODLIČEN!!! in ga bo zmanjkalo v treh dneh.

Lp, Asja

tatjanca  

član od: 12.1.2005

sporočila: 62

7. jun 2005 11:20

tudi pri nas doma smo kupili kruhomat pa sem hitro pogruntala da se angleška in slovenska navodila ZELOOO razlikujejo, zato delamo vse po angleških navodilih! Res mi ni jasno kako lahko take šlampaste prevode dajejo zraven.

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

8. jun 2005 13:50

Včeraj sem v Interšparu kupila Perfect potem, ko sem imela nekaj dni na posodo sestrinega. Nekaj na B. Ni bil ne Clatronic, ne Kenwood. Pekla sem trikrat in zelo uspešno. Po navodilih naših receptov iz kulinarike. Največja količina moke, ki sem jo uporabila, je bilo 700g. Kruh je bil odličen. Uporabljala sem moke: 850 z dodatkom po 100 g ržene ali moke iz celega pšeničnega zrna in tudi semena. Včaraj sem pekla v Perfectu iz 300g moke 850 in ostalih sestavinah po navodilu, pragram Basic. 3 ure se je pekel. Res je bil rahel, dober, pohvalno, ampak potem sem pogledala na ostale recepte in prebrala, da je največja količina moke, iz katere se priporoča peka, 600g. Dobro, da sem šla brat ta post, ker sem imela danes namen samo zamesiti testo v njem in potem peči nekaj drugega v pečici. Bom sporočila, kako bom zadovoljna z njim. Trenutno mi je sestrin bolj všeč. lep dan Irena Sporočilo je spremenil(a) Irena19 dne 08. jun 2005 13:51:49

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

8. jun 2005 17:14

Tudi sama sem zaradi hčerke, ki ima celiakijo kupila avtomat z brezglutenskim programom. Še sreča, da znam nemško, ker je v slovenskih navodilih brezglutenska moka imenovana lahka moka. Kdor pozna brezglutenske mešanice mok, ve kako je ta moka rahla. Še nekaj prevajalskih "cvetk": paradižnikov sok je ljubezenska juha, namesto zrn v velikosti fižola pa dodamo kar pest suhega fižola in dobimo kruh s semeni. Dadaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti