Kuharski tečaji

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

tema odprta - 24. maj 2005 11:30 | ogledi: 14.782 | odgovori: 38

Iščem "preizkušene" kuharske tečaje do konca leta na področju gorenjske in Ljubljane. Za pomoč se vnaprej zahvaljujem.

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2005 12:28

Poglej v revijo Dober tek, tam je v vsaki številki razpored tečajev, potekajo v Škofji Loki. Na internetni strani pa imaš tudi tečaje Bratsva velike žlice - www.velikazlica.org, le da ti to morda ne bo zanimivo, ker je v Mariboru. Mamamia mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. maj 2005 14:45

Dobri kuharski tecaji so v Škofji Loki, na naslednji spletni strani si lahko ogledate program (kliknite na kuhajte z nami) in se lahko tudi prijavite: http://www.kulinarikagoljat.si. Miroslav Vulović

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

24. maj 2005 17:50

Na domačiji Butul na Manžanu pri Kopru, organizirajo tečaj zdrave mediteranske kuhinje. Baje je zelo dobro obiskan. http://manzan.aixx.com/butul/index.htm Lp Sporočilo je spremenil(a) iri dne 24. maj 2005 17:52:07

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

26. maj 2005 14:28

Zaenkrat se zahvaljujem za pomoč, želim pa si, da bi se ta forum še nadaljeval. Sama namreč delam v trgovini s kuhinjsko opremo in sem imela razgovore že s precej strankami, ki so se prijavile na določene "drage" tečaje in bile zelo razočarane, ker so bili tečaji prej prodajne akcije kot šola kuhanja. Sama imam sicer dve dobri izkušnji : že omenjen GOLJAT v Škofji loki in SREDNJA KUHARSKA šola v Radovljici. Sicer se veliko dobrega sliši tudi o kuharski šoli, ki jo vodi sestra Nikolina ( naslednice sestre Vendeline ) v Repnjah pri Vodicah a je čakalni čas zelo dolg - sama sem prijavljena že 3 leta pa še čakam ( menda je cca 5 let ). Vsem nadaljnjim odgovorom o tečajih in kontaknih revijah se vnaprej zahvaljujem. V pričakovanju,

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

26. maj 2005 19:08

za resnično dober kuharski tečaj piši na naslov: amin@email.si Mi smo šli (5 nas je bilo) in naredili so nam tečaj po naši želji-mi smo povedali kaj želimo delati in je bilo enkratno.Gospod je odličen kuhar in tudi sommelier-se zelo spozna na vino in vas nauči tudi katero vino k posameznim jedem in zakaj. Mi smo imeli tečaj v petek popoldan in smo vse to povečerjali in poleg pili krasna vrhunska vina.Potem smo tam prespali (še dobro, ker je bila podstreha polna) v soboto dopoldan pa smo kuhali in potem imeli kosilo. Cena je bila 22.000.-sit na osebo: tečaj, krasna večerja z vini,nočitev,zajtrk,tečaj in kosilo. Zelo proiporočam. HERMAN

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. maj 2005 7:20

Včeraj sem bila pri Goljatu na pripravi rib. Dobro in koristno. Menda pa gospod končuje ta posel. Mimika

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. maj 2005 10:42

Mimika - si kaj pametnega zvedela, da bi tudi nam koristilo? modrijan

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

27. maj 2005 12:37

Ja, bilo je kar nekaj pametnih in meni prej neznanih stvari. Verjetno se bo vam zdelo že znano, meni pač ribe niso preveč blizu (zato sem šla, da bi se naučila osnovnih veščin). Torej naučili smo se, kako se filira ribo (škarpeno, postrv). Posebej me je navdušilo to, da če imaš fileje postrvi in res hočeš pobrati ven še prečne koščice, potem to narediš s pinceto. Ko smo namreč ribo filirali in odstranili osredno veliko kost in še eno ob strani, so ostale prečne koščice, ki si jih začutil, če si podrgnil z roko po fileju. No te lahko, če se ti da, odstraniš s pinceto. Naučila sem se odstraniti glavo in osredno kost pri sardelicah in to kar z roko. Nove in koristne stvari: 1. čebula, ki jo pražiš (za golaš, omako, karkoli že), ne sme nikoli porjaveti, ker se potem ne razpusti. Ko lepo postekleni, dodaš meso in potem dolgo časa mešaš vse skupaj, dokler meso ne da soka in dokler se potem ta sok ne posuši 2. vino se vedno dodaja belo, razen na primer, če delaš teranovo omako 3. vino se vedno doda, ko je meso in ostalo suho, torej po tistem, ko prepražiš, dodaš vino in potem mora to vino izpareti. Vina ne preveč. 4. prej sem v nekaterih tujih receptih videla, da so zahtevali zelenjavo, narezano na julienne rezine. Nisem vedela. To je v bistvu na tanke rezance, dolge 5 cm. 5. delali smo tudi polnjene kalamare v omaki. V bistvu kalamari nikoli ne smejo zavret v omaki. Segreješ tik do vrelišča in odstaviš. Čez nekaj minut ponoviš in potem še enkrat. Res so bili zelo mehki 6. Kuhanje morskih sadežev. Nujno jih je treba odmrzniti. Zavreš vodo, vanjo strešeš sadeže in vodo odstaviš. Nato pustiš, da se sadeži v njej ohladijo. tako bodo ostali mehki in sočni 7. videla sem, da Goljat uporablja več olja kot jaz, zato se meni običajno zelo kadi, ko pražim kakšno reč 8. ribje fileje je vedno treba dati z odrezano stranjo na maščobo, ne s tisto, kjer je koža 9. novodobnih hibridnih jajčevcev ni več treba, če so mladi seveda, soliti in potem osušiti. Ker niso več grenki. Grenki so samo tisti, ki imajo že malo rjavkasto seme. 10. naredili smo paello. Prej sem jo enkrat delala, vendar mi ni bila všeč. Ta mi je bila zelo dobra. Ko dobim list z recepti (pozabila sem ga tam), vam napišem recept. To je to. Še kaj je bilo, vendar se v tem trenutku ne spomnim. Verjetno večino od tega že veste, saj me pogosto navdušujete s svojimi izkušnjami.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. maj 2005 13:17

Meni je zdaj jasno, zakaj mi čebula včasih ne razpade (mi namreč praviloma porjavi). Tu glede lignjev mi je to novo, da jih večkrat daješ na ogenj. Doslej smo upotevali nasvet Istrijanov in dalmatincev, da jih ne smeš preveč peči in dušti - dalj časa ko jih cmariš, trši co. Torej, mimika, hvala (in posredno kuharski šoli). Tudi za morske sadeže nisem vedela, naj se v vodi ohladijo. Jaz jih vedno stresem v vrelo vodo (vanjo pa tik pred vrenjem nakapam olivno olje, strt česen, poper in sol), pustim, da še enkrat zavre, potem pa jih odcedim in še tople premešam z začimbami (česen, poper, sol, limonin sok, malo vina), ko je ve skupaj hladno pa dodam še zelen peteršilj. Solato postrežem v pokrovih kapesant. Če želim bolj izdatno solato, jo prelije z omako tisoč otokov. No, zdaj sem že zajadrala med recepte, ampak kaj morem, ko me kar zanese...Mamamia mamamia

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

27. maj 2005 15:29

Res kar nekaj novega. Hvala! Če se pa še kaj spomniš, pa napiši. Veliko užitkov pri kuhanju! modrijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti