Marcipan

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

tema odprta - 22. maj 2005 14:38 | ogledi: 24.616 | odgovori: 31

Zelo rada bi sama naredila marcipan. Po moji informaciji so sestavine (med drugim?) mandlji, voda in rožna voda. Recepta pa nikjer nisem našla.

Še to: kje je mogoče kupiti rožno vodo in vodo s pomarančnih cvetov?

lp,

burbonka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. maj 2005 7:27

Jaz imam doma recept, če želiš, ga lahko prepišem. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

23. maj 2005 8:27

20 dag mandljev 20 dag sladkorja v prahu beljak nekaj kapljic mandljeve (ali marcipanove) esence Mandlje zmelji, dodaj sladkor in beljak ter nekaj kapljic esence ter mešaj - gneti, tako dolgo, da dobiš gladko trdo maso. To je doma pripravljena marcipanova masa. Po želji lahko dodaš barvo. Iz tega lahko delaš razne okraske - rože, figure, gobice... Pozdravček!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. maj 2005 8:43

MEni je domač marcipan zakon :) Sama ga lahko jem tudi kar samega, ali pa blitega z jedilno čokolado..mmmmm.....Vedi pa, da domač mercipan ni nikoli tako lepo gladek kot kupljen, ker pač doma nimamo tako finih strojčkov za mletje kot v industriji! Ampak, po okusu se pa sploh ne more primerjat! V tistem kupljenem je več sladkorja kot mandljev, zato pa več mandljeve eseence.....goljufi! Sama si rada naredim tudi marcipan iz neolupljenih mandljev (je še bolj grobe strukture), ampak ta ima potem že enko drugo ime, ne ravno marcipan.... Je pa odličen dodatek za peciva - lani sem v bruslju za zajtrke jedla marcipanove tortice iz sosednje pekarne, ki se jim je reklo "frangipan" ...mmmmm....ravno zame, ki sem ljubiteljica marcipana :) LP Zala

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

23. maj 2005 12:14

Loni, prosim za recept ( razen, če je isti, kot ga je poslala Dragička). Maychi, Dragička, hvala !!! Še dve vprašanji imam: A imajo mandljevo (marcipanovo) esenco v vseh večjih marketih? Sprašujem pa tudi za rožno vodo oz. vodo s pomarančnih cvetov - kje jo je mogoče kupiti? Zala, tudi jaz obožujem marcipan in vse, kar je narejeno z marcipana. Se že veselim domačega. Ga bom poskusila narediti danes ali jutri. Marcipanove tortice - kar sline se mi cedijo. A imaš mogoče recept za "frangipan"? Lep sončen dan! burbonka

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

23. maj 2005 13:24

Grenko mandljevo esenco sem kupila v Sparu. Imajo jo pri dekoracijah za pecivo. Pakirana je v 4 malih stekleničkah, bolje epruvetkah na kartonu malo manjšem od dopisnice. Imajo tudi vanilijevo, rumovo in limonino esenco. Vse so zelo priročne. Gobica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

23. maj 2005 20:34

Lisička, v katerem sparu si jo kupila? V cityparku? Jaz to eseenco išeč že zelooo dolgo....vsaj 2 leti...pa je ne najdem! Burbonka, točnega recepta žal nimam, vem pa približno kako se naredi in bom enkrat poskusila...če želiš, ti napišem in boš malo sama experimentirala....:) Želiš? LP Zala

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

24. maj 2005 8:48

Kupila sem jo v Celju. Bom pogledala, če hočeš. Gobica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

24. maj 2005 8:56

Eseenco najdeš na policah s stvarmi za pecivo: pecilni, vanili, okraski za torte... Ni v škatli, temveč je na kartonskem podstavku, tako da se flaške vidijo - 3, 4 so v vrsti. Pravzaprav niso flaške ampak kot eprovetke (višine okrog 5 cm). Dobro poglej! Pozdravček!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. maj 2005 9:18

Ja, lisička, prosim poglej! Dragička, saj vem, kako te arome oz eseence izgledajo - kupila sme že rumovo in vanilijevo, zraven sem videla tudi limonino....amapak mandljeve pa res še nikoli! Povsod so imeli samo te tri arome! LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti