Marcipan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. maj 2005 9:23

V majhnih, oglatih stekleničkah od Etola so vse mogoče esence, mandljeva, od dr. Oetkerja, pa je res v čisto majhnih stekleničkah, kot tisti testerji za parfume so videti (mislim, da je imela Dragička te v mislih). Prilepljene so na kartonček in zaščitene s trdi plastično folijo. Res pa je, da se redko dobijo, običajno jih vidim le v megamarketu Interspara v MAriboru in tudi pri Mercatorju sem jih že videla, a prav tako v mega marketu. Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

24. maj 2005 9:46

Zala, prosim za recept! Bom vesela tudi približnega recepta! (Vsakega recepta za slaščice iz marcipana!) Lp, burbonka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. maj 2005 10:10

Mandljevo esenco imajo tudi v Hipermarketu Merkator, tudi v večji in cenejši pakungi - v steklenički, ampak ni od Etola, ampak od neke nemške firme. V enakih flaškah imajo po novem tudi barvila. Rožno ali pomarančno vodo pa tudi jaz že odlgo iščem. Jo bom morala kar sama naredit... Za silo si lahko pomagaš s kakim pomarančnim likerjem, ki ga pustiš malo hlapet, da gre alko ven, ampak samo če marcipan ni za otroke. Domač marcipan je pa super! Vsekakor vzemi mleti sladkor, jaz sem 1x probala mandlje in sladkor skup zmlet, pa ni najbolj ratalo - no, potem sem stvar malo pokuhala in je bilo super, ampak zakaj bi se matrala. Kuhan marcipan bo bolj gladek (na tistem linku imaš kuhanega in nekuhanega). Če boš sama mlela mandlje jih probaj čim bolj gladko, saj boš videla, ko melješ, se že sami začnejo sprijemat v tako kepo... Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

24. maj 2005 10:28

Veri, kako boš naredila rožno/pomarančno vodo? Kolikor mi je znano, oboje dobimo z destilacijo, ker pa doma nimam pripomočkov za žganjarno ... hm. Nekje sem našla recept, da vrtnične lističe močno dišeče vrtnice malo pokuhamo v navadni vodi, ampak to verjetno ni to?! Lp, burbonka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2005 12:05

Kar se tiče rožne vode in vode iz pomarančnih cvetov, poskusite v Kalčku. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2005 12:57

Mandljevo aromo pa sem videla v Maxiju v stekleničkah po 28 ml, proizvajalec Foster Clark"s. Loni Makaroni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. maj 2005 13:57

No, tudi v SG imamo hipermarket mercator, pa do sedaj res še nikoli nisme videla eseence grenkih mandljev, vse ostale pa... Veri, v katerem merctorju si ti videla to mandljeo eseenco v večji steklenički? Mogoče v LJ? Kje? Loni, hvala za info - če ne bo druge, bom morala pač v Maxija! :) Burbonka, recepte dobiš v četrtek - tistega približnega za frangipan in še nekaj ostalih, prav?! LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. maj 2005 14:03

Burbonka, samo za lažjo predstavo - frangipan izgleda približno takole, le da je v sredini marcipanova jajčna masa, vse skupaj zlato zapečeno iz čez mrežica iz sladkornega obliva: <http://www.dobertek.com/maj2005/recept.html> Sicer so to zgoraj ribje tortice, ampak samo tako sem poslala slikico, da boš lahko malo vedela, kakšno dobroto iz marcipana v bistvu čakaš :) LP Zala

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

24. maj 2005 14:14

Zala, hvala za slikco. Tudi ribje tortice dobro izgledajo, ampak marcipanove ... si kar predstavljam ... Loni, sem našla rožno vodo in vodo iz pomarančnih cvetov na spletni strani Kalček. Fino, ker jo res že dolgo iščem. Hvala. lp, burbonka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. maj 2005 14:52

Zala, mandljevo esenco sem videla v hopermarketu Merkator v Šiški v Ljubljani, res pa je, da so jo pred kratkim dobili, proizvajalec je Foster"s Clark, če se ne motim, torej ista kot v Maxiju, ampak tja ne hodim prav dosti, je precej drago... Sploh ni tako draga ko žafran, kot tiste male od dr Oetkerja, na kartončku, kjer ti pol not ostane, ker so take trapaste oblike... burbonka, če bom delala to vodo sama, jo bom na ta način kot si opisala, da pokuhaš in potem mesece namakaš vedno sveže liste vrtnic v vodi... Destilatorja namreč tudi pri nas nimamo, noben ne mara žganja... bom pogledala v kalčku. Če ima kdo kak drug recept za to, se pa seveda priporočam! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti