Čebelni pik

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. maj 2005 12:09

jaz čebeljega pika drugače sploh ne poznam....nisem ga ne videla v salščičarni, ne jedla! Mi pa deluje recept od Zupce zelo zanimivo! Zupca,zanima me še, je možno tole pecivo narezati na manjše koščke, tako 1-2x za v usta :), npr za kakšna večja praznovanja....se jih namreč kar nekaj bliža in bi tole zelo prav prišlo. Kakšno sadje iz kompota se uporabi v nadevu? Kakšnega imajo v slaščičarnah, oz. katero se vam zdi da najbolj paše? Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

25. maj 2005 12:15

še nekaj! Ali je mogoče pri kremi mišljeno 250 ml smetane (napisano je 25 ml in se mi zdi malo premalo) LP Zala

Zupca  

član od: 19.4.2005

sporočila: 12

25. maj 2005 13:00

Možno da je 250...res ne vem...meni je ta recept sprintala ena kolegica iz MB in jaz sem ga samo prepisala. Mislim, da se da narezat na take 5x5 rezine, vem pa ne, ker sama tega še nisem delala. Zupca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. maj 2005 22:25

Ja, s pravljicami je takole. Imajo enko ime, pa različne zgodbe.Pa naj kdo reče, da sladice niso kot pravljica. Prva stvar, ko sem se priključila na forum, je bil ta Pik. Pa ni bilo to, to.Pravijo,da v tujini lahko pozabiš materni jezik, okusa hrane od doma pa ne. Zato zanesljivo trdim, da ta sladica ni imela kvašenega testa, imela pa je dušena naribana jabolka, višnje. Pa vrsto, v kateri je bilo potrebno počakati. Po prosti presoji sem pri preizkusu uporabila tanko plast biskvitnega testa, obrezline sem dala potem v tako kremo kot za kremšnite, pa malo višenj in naribanih, podušenih jabolk, zgoraj pa pokrov iz listnatega testa. Pa ni bilo ravno to. Še nekaj, moja slaščičarna je bila na Gosposki, tam je zdaj prodajalna s čevlji. Za skutino torto bom pa najbrž naslednjič pogledala, razen, če mi kdo namigne, da je ta recept že v bazi.Pa hvala za trud. Je pa ta Čebelni pik vsekakor zanimiv spomin na študentska leta,očitno ne samo meni.BIBI. frina

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

26. maj 2005 10:38

A je že katera poskusila narediti čebelni pik po Zupcinem receptu ? lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2005 11:26

Ja, Frina, tisti slaščičarni v Gosposki se je reklo Zvezda, ne? Mamamia mamamia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

26. maj 2005 13:42

Tudi jaz imam čudovite spomine na ta Čebelji pik. Vsak ponedeljek zjutraj, ko smo se študentje pripeljali v Maribor, se nas je skupina štirih najprej odprvila na Čebelji pik v Astorijo - Zveda. Enega svetlega in enega temnega. Pa, če sem še kaj jedla tisti da ali pa ne. Čebelji pik je bil ZAKON. Nikoli ampak res nikoli več nisem jedla česa tako dobrega. Enkarat sem že spraševala na forumu, če ima kdo recept pa ni bilo odogovora. Ali je še kje v Mariboru kakšna slaščičarna, da še vedno nudi Čebelji pik po tem receptu? lp/dj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. maj 2005 13:48

Ja, dj, je, tista tam na Grajskem trgu. To je še edini ostanek tistih treh slovitih slšačičarn - Gosposka (Zvezda), Slovenska (kjer je zdaj Ilich) in ta na Grajskem trgu, vmes pa še Astorija (ampak v prejšnjih časih, ne teh).Mamamia mamamia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

26. maj 2005 13:54

Mamamia hvala. Ob prvi priložnosti, ko bom v Mariboru bom probala. lp/dj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jun 2005 23:07

Ker sem za svoje dosedanje slaščice porabila druge,s Kul slo recepte, me čaka priprava Čebelnega pika konec tedena. Bom javila oceno. Se mi zdi od Zupce zelo blizu, pogrešam edino jabolka. Ko sem pripovedovala prijateljem in družinskim članom o Čebelenem piku, se je izkazalo, da vsi vejo, kaj je to, požirajo sline... Se beremo. Hvala. LP frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti