Čebelni pik

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 16. maj 2005 22:44 | ogledi: 7.405 | odgovori: 34

Nekoč je bila v Mb, na Slovenski, slaščičarna, v kateri so domorodci stali v vrsti in kupovali čebelni pik. Podlaga je bila tanek biskvit, pokrov iz listnatega testa, vmes pa krema z jabolki, višnjami, koščki biskvita. Obstajala je varianta s kakavom. Bilo je dobor, zato že leta iščem recept, sama pa sem izdelala samo približek. Res pa je zgledalo, kot da bi nekdo pospravljal polt po večji peki. Morda kdo ve za recept.BIBI FRINA

frina

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

17. maj 2005 7:27

Tudi sama sem pogosto zahajala na čebelji pik. Raje sem imela svetlega. Slišala sem, da ni bilo "pravega recepta" za to sladico in da so v nadev dali mešanico sladic, ki so ostale. Tudi sama se nekoč naletela na cel kos torte (plasti + krema). Od takrat ga nisem več jedla.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. maj 2005 17:10

Za čebelji pik bomo poskusili dobiti recept. Tudi jaz se spomnim teh sladic iz slaščičarne v Slovenski ulici (Ilich ni niti približno to, kar je bila tista slaščičarna za nas, čeprav imajo kar pestro ponudbo, ni kaj), še posebej pa zagrebških rezin (čebelji pik je prišel bistveno kasneje, beli in temni sta bila). Zagrebške rezine so bile ena vrsta kremšnit - na plasti listanega testa je bila vanilijeva krema, premazana s plastjo stepene sladke smetane, vrhnja plast listnatega testa pa je bila oblita s čokolado. Se jih spomnim izpred 40 let, pa tudi razočaranja, ko smo šli v kak drug kraj, pa v slaščičarnah ni bilo zagrebških...mamamia mamamia

Zupca  

član od: 19.4.2005

sporočila: 12

18. maj 2005 13:58

Jaz ga mam doma, ga dam jutri gor!!! Zupca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. maj 2005 22:53

Tudi jaz se spominjam dveh okusov. Pa še nekaj- ko sem razmišljala, od kod ime, sem pomislila ,da so čebele nabrale vse sladko, kar je kje bilo. Medu v pecivu nisem čutila. Čeprav sem Štajerka iz osrednje Slovenije, mi je simpatičen tudi pridevnik Čebelni in ne čebelji pik. Kako je pravzaprav pisalo na ceniku? Pred kakim mesecem sem bila v MB, pa sem imela pred operno predstavo še malo časa, pa sem pogledala po Slovenski. Ne vem, ali ji slaščičarna izpuhtela, ali pa sem bila preveč furjasta in je nisem našla. BIBI frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. maj 2005 13:53

Frina oziroma bibi, slaščičarna je tam na Slovenski še na istem mestu, le da ne več Intesova oziroma od Kruh-peciva, pač pa od Ilichov. Nasledniki družine, ki je imela tam slaščičarno pred vojno, je namreč dobila prostore nazaj v denacionalizacijskem postopku in je slaščičarna ostala, zdaj pod imenovm Ilich. Ampak sladice niso tiste, kot smo jih bili mi vajeni v tisti slaščičarne, no, vsaj mene ne nadušijo. Na ceniku je bil vedno Čebelji pik, je pa res, da je marsikdo rekel čebelni. Mamamia mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. maj 2005 22:48

Ali je bila od iste firme tudi tista na spodnji strani Partizanske, na poti proti Merkurju? Tam so imeli zelo dobre sirove torte( skutine), ki pa jih moja prijateljica še danes ne more pozabiti. V receptih sem našača pri sladicah Čebelji pik, pa to ni to. Mojemu približki Čebelnega pika je manjkala predvsem ustrezna krema. P.S. Leta sem sodelovala na preverjanju znanja za izpit iz telegrafije ali nekaj takega, pa je edina stvar, ki sem si jo zapomnila uradna kratica pozdrava Byby BIBI.To od takrat uporabljam v vseh teleksih in telegramih, jasno pa tudi pri SMS in na internetu. Hvala in BIBI. frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. maj 2005 22:49

Ali je bila od iste firme tudi tista na spodnji strani Partizanske, na poti proti Merkurju? Tam so imeli zelo dobre sirove torte( skutine), ki pa jih moja prijateljica še danes ne more pozabiti. V receptih sem našača pri sladicah Čebelji pik, pa to ni to. Mojemu približki Čebelnega pika je manjkala predvsem ustrezna krema. P.S. Leta 1985 sem sodelovala na preverjanju znanja za izpit iz telegrafije ali nekaj takega, pa je edina stvar, ki sem si jo zapomnila uradna kratica pozdrava Byby BIBI.To od takrat uporabljam v vseh teleksih in telegramih, jasno pa tudi pri SMS in na internetu. Hvala in BIBI. frina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2005 8:58

Frina, sklepam, da misliš slaščičarno oziroma Pekarno na Grajskem trgu, to je od Gradu (malo, preden se Partizanska cesta začne) proti Vetrinjski ulici, kjer je bil včasih Merkur (danes je tam probanka in H&M). Tista slaščičarna je tudi bila od Intesa oziroma Kruh - peciva, tako kot tista v Slovenski, in še danes imajo tam dobro skutino torto. Tudi čebelji pik še imajo, skoraj takšnega, kot je bil včasih, svetlega in temnega.Mamamia mamamia

Študentka1  

član od: 31.5.2004

sporočila: 91

24. maj 2005 9:56

Tudi jaz imam najraje od vseh sladic Čebelji pik, včasih ga kupim kar v InterSparu ali v Tušu.. ga tudi imajo in je dober. lp, Studentka1

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

24. maj 2005 9:56

huh, jaz bi pa za ilichov sladoled ubijala! kar se pa čebeljega pika tiče...tud jaz sem slišala tezo, da gredo noter ostanki peciv... za mariborčane pa če smem malo reklame nardit, pod pohorjem je istoimenovana kavarna, kjer imajo fenomenalno pecivo. za recept za čebelji pik pa tut jaz prosim- bi presenetla mojo mamo, ki je bila ena izmed tistih domorodcev, ki so v vrsti stali za čebelji pik. ampak mislim da v slaščičarni na gosposki?! tabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti