Palični mešalnik

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 10. maj 2005 13:36 | ogledi: 3.823 | odgovori: 4

Po dolgem prigovarjanju mojega moža, naj že vendar nabavim palični mešalnik, sem ga končno kupila (naj povem, da imamo razen sokovnika že vse mogoče kuhinjske pripomočke)! Včeraj sem se lotila drobljenja česna in peteršilja in glej ga zlomka, pričakovala sem, da bo to fino,drobno nasekljano, ampak ni in ni šlo, vse je bilo še bolj grobo, kot če bi sama rezala z nožem! Razočaranje na višku! Opazila pa sem, da nekatere tukaj na KUL SLO veliko uporabljate palični mešalnik - zato na pomoč! Kaj vse počnete z njim?

Hvala za nasvete in odgovore!

LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. maj 2005 13:50

Jaz micko uporabljam za miksanje blanširane zelenjave in za delanje kremnih zelenjavnih juhic, pa tudi za mehkejše sveže sadje (jagode) ali za vloženo sadje, če hočem naredit kakšno kašo. Probala sem zmlet tudi manjše količine mesa, pa ni šlo, je pa dobra pri pripravi tuninega namaza. Za česen, pretršilj in čebulo imam pa poseben električni sekljalnik, ki sem ga dobila od tašče za novo leto (zgleda podobno kot ožemalnik citrusev). Je malo nižji od micke, spodaj ima prozorno posodo, kamor namestiš tudi vrtljiv nožek, in ta je pa res izjemen za čebule, česne in petršilje. Pa še celo za kaj tršega, na primer lešnike, v navodilih omenjajo celo meso, čeprav še nisem sprobala. Lp, Tjas

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

10. maj 2005 14:01

Za seklanje zelenjave rabiš dodaten priključek (podobno kot omenja tjaš). Dobiš ga v kompletu z paličnim mešalnikom. Če pa si kupila samo palčko, pa ne bo nič s sekljanjem. Je pa krasna stvar za kremne juhice, marmelade, namaze, smetano, majonezo,....

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. maj 2005 14:25

No, so že predhodnice povedale o uporabi paličnega mešalnika. Idealen je za pasiranje zelenjave za juhe in za omake, če jedci ne marajo kosov zelenjave v njih. Jaz z njim naredim tudi sadni frappe - sadje zdrobim s paličnim, potem pa dodajam jogurt in mleko. Nisem pa še z njim skušala sekljati zelenjave, za to imam druge napravice. Mamamia mamamia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

11. maj 2005 15:19

Bananin frape 1 banana (nareži na kolobarčke) 1 žl. medu vanilij sladkor 2,5 dcl mleka Mešaj z paličnim mešalnikom, da postane penasto. Potresi s kakavom in postrezi. Mešaš lahko kar v visokem kozarcu ali vrču.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti