Nujno rabim pomoc!!!!

neznan uporabnik
tema odprta - 3. avg 2001 18:21 | ogledi: 2.787 | odgovori: 5

Zanim me ce mogoce kdo ve veliko o bombonih? ne kako se jih je ampak kako se jih izdeluje kaj vsebujejo. za kaj so dobri za kaj so škodljivi..... to potrebujem za seminarsko nalogo in bi vas lepo, lepo prosil ce mi lahko napisete cim vec stvari. za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem. Lp, Aljosa

neznan uporabnik

6. avg 2001 10:56

morda kdo ve kje bi se dalo to zvedeti. ali ima kdo od vas kakšne izkušnje na tem področju? karkoli prosim. school sucks

neznan uporabnik

6. avg 2001 15:44

Pozdravljen Aljoša, upam da ti bo moje skromno znanje o bonbončkih vsaj v majceno pomoč. KARAMELE: najbolj popularni bonboni in spomini na otroštvo. Potrebuješ 1/2 sladkorja, 1 čajna žlička masla in 1/8 l sladke smetane. Polovico sladkorja v ponvi na visoki temperaturi zapečemo do svetlorjave barve in stalno mešamo, zmanjšamo temperaturo in postopoma vmešamo preostali sladkor, mešamo toliko časa, da masa postane jantarjeve barve. Dodamo maslo in smetano in kuhamo, dokler se ne zgosti. Pekač obložimo s peki papirjem, nanj vlijemo maso in pustimo maso stati preko noči, da se ohladi in strdi. Zjutraj iz mase narežemo kocke in jih zavijemo v pergamentni papir ali celofan. Po želji med maso dodamo fino mlete orehe, jedilno čokolado, rum ali amareto. MARCIPANOVI POLJUBČKI: Iz mase za marcipan ( recept za marcipan najdete na Kul slo) se oblikujejo drobne figurice ali pa samo kroglice ali kocke, jih povaljamo v stopljeno čokolado in posušimo na papirju. Seveda mu lahko primešamo kandirano sadje ali povaljamo v mrvicah. Marcipan (marzapane) pomeni marčevski ali velikonočni kruh, ker so ga v tem času pripravljali v samostanih. Danes izvira eden najboljših marcipanov iz kraja LUBECK, za kar je zaslužen Johann Georg Niederegger, ki je l 1808 v tem kraju pričel s proizvodnjo marcipana. Podjetje se je ohranilo do danes in proizvaja 300 vrst marcipana. Žal ne poznam nobenega drugega recepta za klasične trde bonbone, vendar upam, da sem ti pomagala. Lp Anja

neznan uporabnik

6. avg 2001 16:13

In zakaj je bilo tole pismo med malimi oglasi? Male oglase si ogleduje manj ljudi, zato je smiselno poslati na pravi forum. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

6. avg 2001 16:13

In zakaj je bilo tole pismo med malimi oglasi? Male oglase si ogleduje manj ljudi, zato je smiselno poslati na pravi forum. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

7. avg 2001 11:54

Zivjo, Aljosa, glavna sestavina večine bombonov je saharoza -disaharid, sestavljen iz glukoze in fruktoze. Oba monosaharida se hitro obsorbirata v kri in glukoza je eden od glavnih virov energije v telesu (v Krebsovem ciklu se fosforilira, nastaja CO2, H2O, ATP, NAHPH) - to je nujno potrebno in O.K., če je le ni preveč, ker se potem redimo. V kri glukoza prehaja z aktivnim transportom (prenašalni proteini + ATP). V ledvicah se najprej filtrira v glomerule, potem pa gre spet z aktivnim transportom v kri. Če pojemo preveč bombonov, se aktiv. transport zasiči in glukoza deluje kot osmozni diuretik (odvaja vodo). Glukoza je lahko v ciklični (polacetal) ali neciklični obliki. Slednje je le prbl. 1%, ampak zelo kvarno deluje na tkiva (zato ima lahko sladkorna bolezen hude posledice). Najhujši "stranski učinek" bombonov je le debelost. Skoraj nemogoče jih je pojesti toliko, da bi bilo kaj hujšega. Svetujem ti, da saharozo poiščeš še na brskalnikih: altavista.com, google.com,... Upam, da bo pomagalo! LP Irena Macek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti