Mini rezine

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 21. apr 2005 10:57 | ogledi: 4.225 | odgovori: 6

Ali ima kdo slučajno kje recept za mini rezine (od Klasja v originalu) - to pecivo imam strašno rada, najrajši od vsega kupljenega! Vem, da ni nič posebnega - svetel in temen biskvit izmenjaje sestavljena z marmelado in čez čokoladna glazura - ampak me zanima recept, čim bližje originalu - biskvita sta namreč zelo sočna in sploh je vse skup zelo dobro...

Biskvit ima verjetno notri tudi maslo ali margarino, ker je bolj sočen in okusen, vem pa ne za sigurno. Verjetno je treba pecivo obtežit, da se sprime, mogoče postane tako sočno zaradi tega, ne vem.

Tudi za glazuro ne vem, vem samo da ni samo margarina in čokolada, ker to poznam in ni isto. Notri je marmelada, katera ne vem, če kdo ve, se priporočam za vse informacije o tem pecivu:)

Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 13:21

Nena, res hvala! To bi znalo bit to! Vsekakor zgleda čisto tako po sestavinah kot tisto, kar imam v mislih. Je pa to res sočen biskvit, mi kar ni bilo jasno, kako to narerijo, ker jaz navadno biskvite vedno napojim, da niso suhi, res pa je, da ne dam nič margarine v testo in tudi bolj malo jajc. Ampak tudi druge torte, ki jih naredijo drugi ali so kupljene, nimajo nikoli tako sočnega biskvita kot te rezinice:) Hecno, ker se mi zdi, da ga nič ne napijejo, tudi na sestavinah ni nič takega navedenega - mogoče se to zgodi zaradi marmelade in obteženja, kot je mamamia napisala da zaviješ minjone v folijo in jih obtežiš. Hm, nič, bo treba probat! Veri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. apr 2005 13:29

Omenjala si marmelado. Kaj pa če so "zlepljeni" skupaj z razredčeno marmelado? Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 14:00

Hm, na to pa še pomislila nisem! Možno, čeprav je marmelada, ki je vmes, precej gosta, skoraj kot kak žele. A jih je katera že jedla? prodajajo jih v takih prozornih bolj kockastih plastičnih škatlicah in nimam pojma, kjer se dobijo, ker jih navano prinese ena sodelavka, s katero bolj malo delava skupaj, jo moram it enkrat vprašat, kje jih kupi. Veri

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

21. apr 2005 15:18

Jaz kar z NERAZREDČENO marelično marmelado namažam biskvit. Res je to dobro sočno pecivo. Spela

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 15:43

Špela, po katerem receptu delaš? Po tem, ki je v bazi ali imaš kakega svojega? če drugo, se priporočam, če lahko... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti