Žar plošča

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

tema odprta - 18. apr 2005 7:56 | ogledi: 5.729 | odgovori: 19

Živjo,

v eni trgovini imajo trenutno v akciji žar ploščo (električno), pa me zanima, če kdo od vas to dejansko uporablja. Zdi se mi, da mora biti kar uporabno, ker ne potrebuješ dosti maščobe pri pečenju na žaru. Kaj menite vi? Bi bilo to zadevo pametno nabavit? Poleti bi si jo lahko dala na balkon in tam pekla ;-))

Hvala za odgovore, lep dan še naprej

Mikica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. apr 2005 9:01

Čeprav pri nas prisegamo na pravi žar z ogljem, imamo tudi električno žar ploščo. Pozimi jo uporabljamo kar na kuhinjski mizi, vsak si pripravlja, kar mu ustreza. Tudi če pride kak obisk je za sproščeno druženje, včasih kar ob fondueju, taka plošča sila uporabna. Na njej pečemo meso, zelenjavo, ribe, krompir, lignje, KAr pogumno v nakup, Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. apr 2005 9:50

Jaz sem jo pred kakimi 15 leti kupila očetu in moram priznat, da je bilo to moje najbolj posrečeno darilo sploh! Res pa je, da on ni imel pravega štedilnika, samo tisti mali mini in ko je dobil tole, je začel kuhat doma:):):) in ni bil več obsojen na gostilniško hrano:) Tako da je njemu res pomenila spremembo - je pa strašno iznajdljiv in je v njej pekel tudi biskvit - testo je nalil v pekač in ga dal med obe plošči - super se je speklo, naraslo, nič zažgalo! Še zdaj tako peče, čeprav naj bi pa v kratkem le dobil pravo pečico! Če imate radi meso na žaru, je vsekakor priporočljiva, ni pa tako zelo nujen aparatek, kot kak drugi - vse je odvisno, česa veliko pojete - pri nama bi se recimo prej splačal sladoledomat:) Veri

dani  

član od: 18.5.2005

sporočila: 2

20. maj 2005 0:08

Pozdravljena Pri nas uporabljamo žar ploščo za pripravo toplih sendvičev. Za roštiljado na hitro in to v stanovanju ali na balkonu pa uporabljamo električni pizzapek. Zelo uporabna zadeva.Pečeš tudi brez maščob oziroma jih ni potrebno dodajati, ker jih meso že samo nekaj spusti. Zelo dobro se v njem pripravijo tudi razne riževe jedi. Zelo primeren pa je tudi za cvrtje več kosov mesa naenkrat za kar ne potrebuješ veliko olja. V fritezo ponavadi ne gre več kot en pošteni zrezek. Lahko jih kupiš skoraj povsod v trgovinah z belo tehniko, pa še dosti cenejši je od žarplošče.Za pico spečt pa je dober, če imaš rada hrustljavo zapečeno testo in ne močno zapečen zgornji del-oblogo(klobase, sir, itd). Zelo okusno se v njem pripravi tudi krompirček in ostala zelenjava, ki jo želiš za prilogo in to hkratiz mesom. Jaz sem zadovoljen!!! Dobil sem ga za rojstni dan, nekaj prijateljev pa jih je poceni ( 3500 SIT ) kupilo nabolšjem sejmu, pa so prav tako zadovoljni.Ah, ja ! Zelo dobro se v njem pripravijo tudi ribe. Pa še za čistit je enostaven !! Pač odloči se sama. Takšne so pač moje izkušnje. Lep pozdrav Dani dani

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. maj 2005 7:30

Žar ploščo uporabljamo izkjučno za tople sendviče in za kruh, ki gre k tatarskemu biftku.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. maj 2005 7:44

Dani! Nisem še slišala za električni pizzapek, koliko pa stane? me je pritegnilo, ker bi nam morda prišel prav tudi na dopustu- imamo prikolico in ker plačamo elektriko pavšal, se jo splača porabiti.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. maj 2005 8:23

Dani, tega picopeka že nekaj časa gledam, pa se ne morem odločiti. Ideja, da jo uporabljate za peko rib in zrezkov pa je precej mamljiva in mislim, da se bom jaz tudi odločila zanj. Skrbi me predvsem zaradi prostora, ker še ne vem, kje bi ga shranjevala, saj ni tako majhen. Verjetno poleti na terasi, pozimi pa v klet. Sodelavec ga ima in je tako navdušen nad njim, da ima enega doma, enega pa na morju v prikolici. V njem pečejo meso, ribe in zelenjavo. Pa še moški se radi s tem ukvarjajo, da se žene malo spočijejo od kuhe. LP

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

20. maj 2005 12:37

Tudi jaz imam picopek na morju, v kampu, super zaveda. Drugega žara sploh ne uporabljamo več.Večkrat noter spečem kar skupaj, meso, krompir in zelenjavo - kosilo je gotovo kot bi mignil. Pa ribe in lignje tudi pečemo, pa makarone... Pa še tako enostavno ga je čistiti.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. maj 2005 6:25

kJE STE PA KUPILI" picopeka" ? Marta

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. maj 2005 7:37

Kaj nihče ne ve kolijko pizzapek okvirno stane? in za katero znamko gre?

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. maj 2005 8:14

Imajo jih v Sparu, Mercatorju, poglej malo po reklamah, ki pridejo na dom. Za ceno pa res ne morem rečt, niti je ne najdem nikjer. Nekje do 10.000 sit se mi zdi. Znamke so pa različne, večinoma splošno neznane. lp, Marija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti