Žar plošča

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

23. maj 2005 8:52

Stanejo okoli 5.000 sit, lahko tudi več, odvisno kje kupiš. Okoli 4.000 sit stanejo na boljšem sejmu (seveda novi). Dražji so v Sparu in Merkurju, kakšna privat trgovina pa ima cenejše.Znamke so pa zelo različne. Mi ga sedaj uporabljamo že tretje leto, pa je kot nov. Tortica, od kod pa si?

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

23. maj 2005 9:59

Ne morem si predstavljati, da bi imela električni žar na mizi v kuhinji, da bi mast špricala vsepovsod (še posebno pri kalamarih). Kar pa se tiče "picopeka", to je odlična zadeva in sploh ni samo za pice. Lp

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

23. maj 2005 10:09

Kako vam zgleda ta "picopek"? Ali je to tista okrogla posoda (temno siva) z električnim kablom za vključit in steklenim pokrovom? Videvam jo povsod - celo na tržnici pri Kitajcih. Je v dveh velikostih (zelo velika in manjša). Moja soseda jo ima, pred kratkim mi jo je posodila in sem pekla čevapčice. Moje mnenje - ne maram je, čeprav mi jo date zastonj. Čevapčiči se ne pečejo pokriti - zato tudi nisem dala pokrova gor. Rezultat je bil tak, da so bili čevapčiči in klobase o.k. - vse okrog na pultu in po ploščicah sem imela pošpricano. Hvala. Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

23. maj 2005 11:30

Ja, ja, to je ta pekač "picopek". Hvala, se zahvaljujem. Pozdravček!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. maj 2005 17:38

Bina, sem iz okolice Krškega in hvala vsem, da ste mi razjasnili kaj sploh je pizzapek, zlasti Loni za link. V kuhinji tudi jaz ne bi imela tega pekača, a za počitnice menim, da bo super, pa tudi cena je čisto sprejemljiva, pravzaprav tako nizka, da se že sprašujem, kako je to mogoče, saj že navaden lonec stane toliko. Pa še to: kamperji oz. prikoličarji: so bile v kampu kake težave z varovalkami, ker gre za 1500 W? Mi smo imeli lani probleme v nekem kampu v hribih, ko sem zjutraj v prikolici vključila kalorifer, pa je bilo preveč. Na tak odjem zgleda ne računajo.. Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 23. maj 2005 17:42:49

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

27. maj 2005 16:22

mene pa zanima zakaj taka odstopanja v ceni , od 4000 sit do 8000 sit na zunaj zgledajo vsi isti a je mogoče da je kak kaj drugačen glede grelcev ? Lep dan še naprej Dušan

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

27. maj 2005 21:32

Hm, za razliko v ceni ne vem. Kupila sem ga za slabih 5 jurjev res velikega. Smo že pekli pizzo prvi dan za pokušino ( iz 40 dag moke). Trajalo je pol ure, pizza je bila dobra, a boljša mi je v klasični pečici, kjer je okoli in okoli vroče. Bo pa zelo uporabno za druge stvari poleti v kampu. Npr cvrtje za celo družino naenkrat, velika palačinka, omleta, ribe... Prvi vtis? Zadeva je zelo uporabna, sploh za ta denar. Je pa v trgovin (Merkur) takoj pošlo, saj je šlo z akcijo.Pa še nekaj: na 190 stopnj, kolikor največ premore, se je segrelo zelo hitro, tako da bi pizzo gotovo lahko položila kar v hladno posodo-oz. pekač.

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

28. maj 2005 3:09

mene pa moti ker pizzo peće samo spodaj , zgoraj pa je še na pol surova, je pa uporabno ja za palačinke velikanke in pa seveda peko mesa itd.. tudi kaka mineštra se bi dala po moje notri skuhati , vsekakor vsestransko Lep dan še naprej Dušan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti