Kakšne vrste peciva spečti za 60.let?

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

12. maj 2005 12:29

Draga nnatalija! Zelo mi je žal,da si imela probleme s šahovnico. Moram rečt, da je meni šlo vredu. Moj postopek je bil sledeči: najprej sem spekla dva biskvita v pekaču za rolade (veliki od pečice) Recept je za en pekač, torej rabiš 8 jajc za oba biskvita. Pekla sem na peki papirju. Ko je bilo pečeno sem odstranila papir in pustila ohladiti. Nato sem razrezala na trakove 2.5 cm široke. Ko je bila krema kuhana sem še vročo namazala na oblat (zato so je primerno zmehčal) položila in svetel in en temen trak, namazala s kremo, malo tudi vmes med oba biskvita ter ponovno položila biskvita v obratni barvi.Po vrhu ponovno krema in zaviješ skupaj. Meni se je oblat ,ko je bil zavit dotikal skupaj. To sem zavila v alu folijo. Nežno stisni z alu folijo, da dobi pravilno kvadratno obliko. Daj v hladilnik, najbolje pa če daš zamrznit. Ko režeš mora biti pravilen šahec premera cca 5x5 cm. To ni okrogle, ampak štirioglate oblike. Pri tem pazi, da ne porabiš preveč kreme, ker ti jo lahko proti zadnjemu šahcu že zmanjkuje. Ven sem dobila 5 šahcov, kolikor pač je oblatov. Reže se lepo, se ne lomi. Rezala sem na 1 cm debele rezine, kot režeš rolado. Upam, da nisi izgubila volje za izdelavo šahca, drugič bo sigurno šlo bolje. Namesto kreme lahko uporabiš tudi segreto marmelado, oblate pa zmehčaš s toplo vodo ali mlekom. Lp Marja marja44

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

12. maj 2005 12:59

torej pridejo trakci na oblatu v dveh vrstah? In koliko trakcev pride na en oblat? Vrjetno ne daš na cel oblat- morda na pol oblata ali še manj? Jaz sem pekla pecivo v pol manjšem pekaču. Prišlo je previsoko,...oblati niso bili zmehčani....itd.....in bila je poplava. Bom še probala. Sem že mislila vse pustit, a sem se bala, da se bo biskvit preveč izsušil, preden tu še enkrat vprašam. (vedno pečem ponoči- kot Mišmaš) Marja, hvala za dodatne nasvete! lp.nnatalija

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

12. maj 2005 18:40

Na oblat, ki je premazan z vročo kremo daš najprej en svetel trak, nato pa temnega. Trakova po vrhu premažeš s kremo in še vmes med obema. Nato na vrh daš temen trak in še svetlega, torej v obratnem barvnem zaporedju,med zgornjima dvema spet premažeš s kremo in stisneš oblat skupaj. Na en oblat pridejo štirje trakci. Jaz sem to zlagala po dolžini oblata. Tako se konca oblatov, ko sta stisnjena, dotikata, oz. objameta šah. Upam, da je napisano tako, da si predstavljaš, kako poteka in kako izgleda. Če pa še kaj ne bo jasno, pa kar napiši. Lp Marja marja44

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

13. maj 2005 10:12

ojla; da se še jaz uštulim tukaj. sem že ukradla vse predlagane recepte, na koncu pa se vseeno ne morem odločit, kaj naj pripravim . praznujemo 4 rojstni dan. 20 ljudi, žar in torta...zdaj pa bi še nekaj drobnega peciva. pripravila sem že bajadere in turške kape, pa nekaj bi še na hitro pripravila od drobnega peciva (pa ne bi ravno "kuglala" preveč zamudno). kakšen predlog? lp, tabina

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

13. maj 2005 11:53

Kaj pa so to Turške kape? sliši se zanimivo. A imate recept? Sweetie

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

13. maj 2005 12:29

turške kape..štajerska verizija ruske kape, šubarice in mislim celo bicikli :) tabina

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

16. maj 2005 8:02

Hvala, Marja, zdaj mi je res jasno. In ti povem, tudi moja varianta kot rolada je bila dobra in je šla v promet. Čao, nnatalija.

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

16. maj 2005 13:04

Dragička, mene pa zanima koliko dni vnaprej lahko naredim lubenice in jagode? Rabila bi jih v nedeljo. biba

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

17. maj 2005 8:51

Lubenice lahko narediš tudi en teden prej. Dva dni pa obvezno, ker se morajo sušiti. Jaz jih bom tudi delala verjetno kar jutri, potrebujem pa za soboto. Pozdravček!

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

18. maj 2005 7:19

Tudi mene muči ta šahovnica Marja si tako lepo opisala potek, da jo točno vidim šahovnico. Zanima me pa edino to, če je to pecivo zelo sladko, kajti za kremo in oba biskvita rabimo 1 kg sladkorja. Mogoče bi količino zmanjšala pa bi bilo vseeno dobro? Mateja mperhaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti