Nedovoljeni dodatki v živilih

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

18. mar 2005 12:40

No, pa sej najbrž se nobena ne dišavi, umiva,... zaradi fanta, ampak predvsem zaradi sebe

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

18. mar 2005 12:43

Veri, verjetno bi tudi moj telešček šel samo na tak pogon, včasih imam občutek, da lahko tudi samo na drugega d. to je čisto res. Meni je všeč, če moja koža prijetno diši. Ampak kot rečeno pazim, zaradi česa in po čem. Sporočilo je spremenil(a) Pomlad dne 18. mar 2005 12:44:15

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

18. mar 2005 14:14

d. in Pomlad se strinjam z vama! Fino je če dišimo... predvsem zaradi sebe, če pa ima še kdo drug kaj od tega pa toliko boljše... ivonja

ealy  

član od: 27.5.2004

sporočila: 173

7. mar 2006 10:54

Mene pa zanima ali ima kdo kak konkreten primer v katerih živlih se najdejo ti najbolj škodlijvi E-ji? Hvala ealy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. mar 2006 11:05

Na mojem seznamu piše da so to E 102,110,123 in jih največkrat najdemo v pudingih v lončku in tistih še nepripravljenih v vrečki, gumijevih bonbonih, siru za mazanje, nekaterih sladkih smetanah za kuhanje, zmrznjenih ribah znamke Iglo, čokoladnih bonbonih smarties, haribo in treets. Baje so v ZDA z zakonom prepovedani. To so tisti najnevarnejši, je pa še kup tega. Jaz imam v torbici seznam in kadar grem po nakupih je to vedno moj spremljevalec. Mislim, da pri zvezi potrošnikov Slovenije lahko naročite brezplačni seznam. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2006 16:58

En popravek glede gumi bonbonov, pred katerimi vsi svarijo: res velja za tuje gumi bonbone, sploh za Haribo vem, da majo res vsega vraga not, ampak prav tako 100% pa tudi vem, da v Šumijevih gumjastih bonbonih ni nič takega not. zato se tudi hitro strdijo, če jih pustiš na zraku, ker nimajo raznih sredstev za vzdrževanje vlage, ipd... Torej evkaliptus zeleni so ok:) not je sladkor, glukozni sirup, voda, metin ekstrakt in barvilo klorofil - zaboga čisto nič strupenega! Veri

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

9. mar 2006 17:22

Jaz kupujem sir za mazanje Happy cow, vsebuje dva E-ja, ki pa nista na seznamu škodljivih. Imam pa tudi vedno seznam s sabo, ko kupujem. zelvica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. mar 2006 21:35

Jaz sem to prepisala s seznama katerega imam nalepljenega na omari. Teh stvari pa ne kupujem in zato ne vem v katerem je kaj. Se mi zdi pa krasno, da imamo take in drugačne informacije, tako vsaj vemo kje smo. Joj Veri, pa še nekaj bi te vprašala. V Šparu-BTC sem gledala kandirano sadje ki ima neke stvari ki niso označene z E-ji, pa si nisem zapomnila katere. Če mogoče veš kaj bi bilo notri in če je škodljivo bi te prosila za pojasnilo če ne, pa bom naslednjič točno pogledala kaj in ti sporočim natančne podatke za bolj jasen odgovor. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti