Kakšne strojčke za izdelavo piškotov uporabljate?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. mar 2005 10:38

Jaz sem delala - mislim da - po receptu od Vandeline in je šlo. Ampak se pa moraš malo navadit - dobit greif ali kako bi rekla... Najprej se ni hotelo nič prijemat, potem je pa kar lepo šlo (recimo prvi 3je, po 5ih je bilo že precej boljše, potem pa samo še sem in tja kak, kije bil iztisnjen na mesto, kjer je bil prej keks in je bilo zato tam mastno - pomivat vmes se mi ni dalo). Res ne sme bit pekač namazan in mora bit čim hladnejši - stiskala sem pa direkt nanj, se mi ne da prelagat - v bistvu si niti ne predstavljam čisto, kako bi jih, saj je masa precej mehka - vsaj po tem receptu... To testo je bilo bolj pacasto, ne bi ga mogla valjat pa tako... Moraš pa mašinco (testomat za štancat) pritisnit dol, stisnit enkrat na ročko in potem malo zavrtiš in previdno potegneš stran, da bodoči keks blagovoli ostati na pladnju. Verjetno je lažje, če ti kdo pokaže, ampak meni tudi nihče ni, tako da nujno to ni:) Bom probala še kakega od teh receptov, ko pridem to tega, mogoče za veliko noč za bratca - on jih ma rad, ker jih lahko sabo vzame:) Pa povem svoje izkušnje. Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. mar 2005 10:56

Uh-uh, nisem niti opazila, da sem bila parkrat omenjana. Ja, res mi je žal za vaše neuspele piškotke... Res pa je, da je moj moto (samoumevno), da moko mešam pol / pol, razen tam, kjer se izrecno zahteva taka in taka. Po moje, moka ne more biti razlog, da piškotki niso uspeli. Pravim, tudi meni je nekaj prvih (mogoče cel prvi pekač) "poferderban", ampak ko dobim grif v rokah, potem gre. Pozdravček!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. mar 2005 13:53

razlog za premehko testo so lahko tudi "prevelika" jajca - pa tudi smetane so lahko razlicno tekoce. LP, R.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

22. mar 2005 14:16

Sara, sedaj pa res ne vem več kako ti pomagati. Je pa res, ga imam jaz kovinski strojček za kekse. Tako kot je napisala rebecca pomembna velikost jajc, pa tudi moke so različne. Poskusi dodati po občutku malo margarine ali pa tekočine npr. mleka. Pa ne še obupat, ker so keksi res dobri in hitro narejeni in če je kaj sreče še ostanejo malo dalje (če jih skrijem) Rebeka

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

22. mar 2005 15:26

Ja Rebeka, res so dobri keksi. Meni so že takoj prvič, ko sem jih delala uspeli in se tega recepta držim kot pijanec plota. Vse setavine dam v multipraktik in v nekaj sekundah je testo gotovo. Včasih dodam orehe ali kakav, včasih še jajce, vendar takrat povečam količino moke ali orehov. Pečene namažen z marmelado in zlepim dva skupaj ali pa jih enostavno pomočim v stopljeno čokolado. Imam pa tudi jaz kovinski strojček. Lep dan, Helena

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

12. apr 2005 15:36

Hvala vsem za odgovore in recepte! Kupila sem kovinski strojček za kekse (akcija v Merkurju - nekaj čez tritisoč) in sem ga že tudi uporabila. Pri toliko receptih za kekse sem uporabila kar standardno razmerje količin, med moko, margarino in sladkorjem 3:2:1 (oz. 60:40:20), s tem, da sem dodala namesto navadne cca 10 dkg polnozrnate moke, ter dve jajci (se izogibamo maščobe in jajc), en pecilni in en vanilij, kot ga uporabljam tudi za sadno pito. Keksi so bili " ful kul " po moji hčerki, pa še lepi. Hvala in lep dan. Zdenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. apr 2005 15:41

bravo, szdenka, moram probat še tvoj recept - po recinem mi žal zadnjič ni uspelo, nikakor se niso hoteli odlepit od testomata, res pa je, da ima bolj male luknjice, take za delat kengurujčke, zajčke,... Prej mi je uspelo po receptu od Vandeline. Zadnjič pa je sodelavec prinesel ene, ki sta jih pekla s punco in so tudi bili dobri, imam recept, moram sprobat, pa napišem, če bo ok. Ali ima katera še ta testomat in kakšne izkušnje ima z njim - kateri recepti delujejo? Veri

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. apr 2005 20:22

Najbrž mislita na strojček za kekse Ampia. Meni ga je lansko leto podarila prijateljica, ki ga ni uporabljala. Prvič sem delala piškote po osnovnem receptu, ki je priložen ampak so bili precej trdi. Zdaj delam po receptu, ki sem ga napisala prej in sem zadovoljna. Še prijateljica poje kakšnega, ko je na obisku. stana

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

13. apr 2005 19:36

Testomat Ampia ima mama že sigurno 20 let.Vtem času je "dal skozi" že ne vem koliko rojstnih dnevov,obhail birm,mojo ohcet in še kaj,pa še vedno dela kot urca.Ponavadi uporabljam isti recept kot Stana,ko so pečeni pa naprej čaram z njimi.Včasih jih namažem z marmelado in zlepim po 2 skupaj,včasih glaziram z čokolado ali belim ledom.Lepi in dobri pa pridejo tudi če jih pred peko posujem z mrvicami ali pa vtisnem na sredino kandirano sadje.LP terlikar 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti