Listnato testo !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 8. mar 2005 11:56 | ogledi: 4.787 | odgovori: 11

Rabim idejo ali nasvet kako naj iz listnatega testa naredim slano pecivo, posuto s soljo in makom. Kakšne oblike, nasploh vaše izkušnje s tem.

Lp,

Klavdija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2005 12:00

Najenostavneje je testo razvaljat, zrezat iz njega palčke (je najmanj odpadka), premazat z rumenjakom in posuti s soljo in makom. Potem vse skupaj preložiš v pekač na peki papir in spečeš na 200 stopinjah - konec. Lahko se potrudiš tudi z drugimi oblikami, ampak običajno ne izpadejo tako krasno, kot si človek predstavlja. Za tisto raje uporabi skutno testo (enake količine moke, masla in skute, malo soli), ki ga potem uporabiš enako kot zgoraj. Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2005 12:03

Ali pa palčke potreseš z mleto rdečo papriko, mešanico poprov (rdeč, zelen, črn, bel), sezamom in jih zviješ v spirale. Ali pa testo nareži na trikotnike in potresi z naribanim sirom, pa tega potresi s poprom ali mleto papriko. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8701

8. mar 2005 12:47

Jaz imam doma majhne modelčke za rolnice (premera 1 - 1,5 cm, dolge okrog 10 cm). Lisnato testo odmrznem, razvaljam na debelino 2-3 mm, razrežem trakce in na vsak modelček trakce testa navijam - poševno. Posolim z grobo soljo, makom, rdečo papriko, sezamom, kumino... pečem približno 15 minut. Zelo zanimivo, hitro narejeno... Te modelčki so sicer namenjeni šamrolam - pečene nadevam z nadevom. Pozdravček!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

8. mar 2005 15:09

Jaz testo razvaljam, položim v pekač, namažem s stepenim jajcem in posujem ali z ribanim parmezanom, ali s sezamom, ali makom in potem kar v pekaču s koleščkom (lahko je tudi nazobčan kolešček) režem. Natanejo kvadratki oz. pravokotniki ali rombi če režem postrani. Vse skupaj v pečico in to je to. Nobenega škarta, nobenega prelaganja. Hitreje ne more bit. Aja, včasih dam na jajce polovice neolupljenih mandljev. Suzana

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

8. mar 2005 21:27

Tudi jaz delam tako kot Suzana, res je hitro, pazit je le treba, da je pečica res fino segreta, da se pecivo hitro dvigne in zapeče. Meni je prva runda vedno slabše uspela, ker sem prehitro dala v pečico.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. mar 2005 8:08

Zakaj je potrebno namazati z jajcem? LP, Klavdija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2005 8:14

Da se posip prime. Lahko probaš tudi z mlekom ali vodo, ampak bo drugače (izgled in okus). Veri

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. mar 2005 8:30

Dragička, kakšne nadeve pa uporabiš za "slane šamrole"? LP, Stanka

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. mar 2005 8:51

Nisem sicer Stanka ,lahko jih nadevaš z francosko solato ,ali z rusko solato ,ali vzameš maso za slane rafaelo kroglice -ta recept sem vzela iz srbskega kuharja- ,skuhaš krompir ,ga ohladiš ,olupiš in naribaš naribaš tudi sir po okusu -jaz sem gaudo ,na majne kocke narežete šunko dodate majonezo,in kislo smetano ,sol, poper ,v takšnem razmerju ,da lahko polnite šamrole ,oziroma ,da lahko delate kroglice ,katere potem še povaljate v naribanem siru ,petršilju .rdeči papriki in potem jih zlagate na list solate.......... Marta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8701

9. mar 2005 10:15

V slane "šamrole" ne dajam nadeva. Ta recept je izpadel pred leti kar tako - slučajno. Enkrat sem pekla na modelčkih in popoldan sem hotela narediti nadev, me pa ni počakalo, ker so mi pojedli take - brez nadeva. Od takrat delam slane, s posipom - znotraj votle. Dopadla se mi je oblika. Ja, lahko bi bil kakšen nadev - mogoče nek namaz, za kaj drugega je premajhna odprtina. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti