Odmrzovanje kruha, sirup iz mente

neznan uporabnik
tema odprta - 5. jul 2001 15:05 | ogledi: 7.644 | odgovori: 35

1.Rada bi rešila večni problem odtaljevanja kruha v mikrovalovni pečici (MVP). Ko ga odtalim, je prvih 5 minut užiten , takoj ko se shladi, pa postane vlečljiv in trd, da ga ni mogoče pregrizniti. Ker imam vedno veliko ljudi v hiši, bi mi natančen odgovor o pravilnem odtaljevanju v MVP zelo prav prišel.

2. V vrtu imam ogromno mente, ki sedaj krasno diši.Ali mo kdo lahko pove, kako naj iz nje pripravim dober sirup za mešanje z vodo?

Hvala.

neznan uporabnik

5. jul 2001 22:04

MVP ni moja stvar. Ampak sirup iz mente se pa naredi tako: 20 Dag listov mente, 2 kg sladkorja, 25 gr citronske kisline = askorbinska kislina (se dobi v lekarni). Liste mente preliti z vrelo vodo (6 litrov)in pustiti preko noci da se ohladi. Drugi dan dodati sladkor in vse se enkrat zavreti. Dodati citronsko kislino in precediti se vroce v pripravljene steklenice s patentnim zamaskom (te ste predhodno v pecici mocno segreli-dezinficirali) in zapreti. Steklenice pocasi ohlajati (pokriti z koco) in hladne spraviti v temen in hladen prostor. Sirup v steklenicah traja do naslednje zetve mente. Sirup pijemo razredcen z vodo. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

6. jul 2001 17:26

Odtajevanje kruha v mikrovalovni pečici je zelo enostavno. Prvič čas odtajevanja ne sme biti predolg. Kruh ne sme biti topel pač pa samo odtajan. Dobro je če daste na kruh mokro papirnato brisačo. Tako se ne bo izsušil. Probajte.

neznan uporabnik

7. jul 2001 17:34

Kruha ne odmrzujem v mikrovalovni pecici, ker se mi zdi da nikoli nima enakega okusa. Najraje ga narezem preden ga zamrznem in rahlo segrejem v toasterju (vsako rezino posebej). Drugace pa celo strucko vzamem iz zamrzovalnika vecer pred uporabo, zavijem v kuhinjsko krpo in zavijem v plasticno vrecko.

neznan uporabnik

7. jul 2001 18:02

Kruha na smeš odtajevati tako, da se segreje. Iz MVP ga vzameš tik preden se začne segrevati, in je morda še nekoliko trd. Daš ga v vrečko in v parih minutah bo dober za na mizo. Za enakomerno odtajevanje je zelo primerna mrežica, seveda če jo MVP ima.Tako se taja od vseh strani, sicer se rado zgodi da na dnu postane moker/vlažen, kar pa ni dobro. Pri nas skoraj izključno jemo kruh, odtajan v MVP, pa ni nikoli trd in se ne vleče. Obilo uspeha.

neznan uporabnik

11. jul 2001 11:36

zahvaljujem se henriju za recept za sirup iz mente, je res odlično uspel. pozdravček Ally

neznan uporabnik

11. jul 2001 20:18

Daj no, daj ally. Vseeno hvala za zahvalo. Pozdravcek tudi Tebi Henri

neznan uporabnik

13. jul 2001 10:52

Sirup od mete 2 pesti listov od mete in 3 litre vode segreješ, ne sme vreti , dodaš 3kg sladkorja in odcediš, dodaš 6 dag citronske kisline ali 30 malih žličk limon.soka in 1 mentol ekstrakt , ohladiš in daš v steklenice.

neznan uporabnik

28. mar 2002 7:43

Včeraj sem nepričakovano dobila rabljeno mikrovalovko. Opozorili so me, da moram kruh odtajat v vrečki?? Mimogrede, zgoraj je gašper napisal, da se mora kruh odtajatei in ne segrevati. Kako to izgleda? Jaz imam MV iz tujine, brez navodil in nihče me nima možnosti poučiti o delovanju. Vse, kar lahko povem je, da ima neke oznake: clock, time, roast, defrost.... in zraven še gumbe od 1 do 9. Spodaj pa je našteto, kaj od ena do devet lahhko delaš (menda). A mi lahko kako pomagate?? Znamke MV pa ne vem, bom jutri povedala. larisa

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

28. mar 2002 12:10

Larisa, mislim, da bo v redu tipka "defrost" (odmrzovanje). Pri nas štručko kruha (1/4 kg) odmrzujemo 5 minut - tipka "odmrzovanje". Kruh je lepo mehak, ni pa topel. Tudi kasneje je še v redu, nič se ne vleče, morda le ni tako zelo mehak kot takoj, ko ga vzamemmo iz mikrovalovke. (Zato imam zmrznjene manjše kose kruha, tako da tisto, kar odmrznemo, običajno tudi takoj pojemo, da se ostajajo kakšni koščki, ki se potem brez potrebe sušijo). Za hudo "vmesno lakoto" imam zmrznjeno eno vrečko žemelj, pa si lakotnik postreže po potrebi. Pozdravčke!

neznan uporabnik

28. mar 2002 12:46

Ina, hvala. Še se bom oglsila. Danes, ko pridem domov, bom bolj točno pogledala, kako in kaj piše na gumbih, nato pa bom zagotovo še postavila kakšna vprašanja. Nimam namreč namena uporabljati MV le za odtaljevanje kruha, ampak tudi za druge stvari, saj se sicer ne splača imeti tiste "škatle" na pultu samo zaradi kruha. Nimam pa namena v MV kuhati celotnih kosil ipd, za te stvari imam SK ploščo in pečico. Hej, še to: koliko pa pokuri taka pečica (mislim na kilovate...) napram ostalim grelnim telesom v kuhinji?? Torej, če semte , Ina, prav razumela, najprej pritisneš tipko Defrost, nato vtipkaš ?? (jaz imam sekunde, če se ne motim, ali kako??) čas in start. Jaz sem včeraj nekaj eksperimentirala in sem postavila v pečico kozarec z vodo in vtipkala TIME in 20 (sekund). Po dvajsetih sekundah je bila voda topla, ne vrela. ????? Ogromno stvari me zanima, toda jutri bom povedala točne podatke o pečici in kaj piše na gumbih, potem pa PROSIM PROSIM, da mi vsi priskočite na pomoč. Grozno je, če ni navodil in ne človeka, ki bi ti fizično prikazal delovanje. Na Kul Slo sem si sprintala dolg članek glede Mikrovalovke, pa mi ni še vse jasno. Tudi vse recepte iz baze receptov in nasvetov in forumov sem si ogledala, ampak MV ostaja še zaenkrat uganka. LP larisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti