Odmrzovanje kruha, sirup iz mente

neznan uporabnik

3. apr 2002 7:01

Z veseljem prebiram vaše odgovore in mnenja in se vam zahvaljujem za trud? Imam pa še eno vprašanje: v moji (rabljeni ) MV pečici manjka vrtljivi krožnik in trenutno uporabljam kar en navaden plitvi krožnik, ki pa včasih "zleze" iz svojega mesta in se ne vrti več. Ko sem v neki večji trgovski hiši povprašala po tem krožniku, so mi rekli, da jih dobim samo na servisu?? Ker imam neko pečico čisto neznane znamke (dobila sem jo iz tujine - Švice), ne vem, kakšen krožnik naj kupim, in tudi kje, na kakšnem servisu? A ima kdo s tem izkušnje? larisa

neznan uporabnik

4. apr 2002 10:29

Še malce sem se razgledovala po moji MV pečici. Ima tudi tipko Power, najbrž nastaviš moč mikrovalov s to tipko in nato še z izbiro od 1 do 9. A mi lahko poveste npr. koliko časa odmrzujete (defrost) npr 4 zmrznjene zrezke in na kakšno moč nastavite? Poraja se mi taka misel: če npr želim odtajat zrezke, pritisnem tipko Quick defrost in nato minute, nakar moram verjetno pritisnit tudi tipko Power in nastavit moč od 1 do 9, šele nato Start.? A je to tako, al ... larisa

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. apr 2002 12:21

Rebecca, svojo mikrovalovko uporabljam predvsem za odtajevanje in pogrevanje, poskušam pa tudi malo kuhat - za sedaj samo zelenjavo za prikuho: očistim in narežem jo na koščke, posolim (precej manj kot pri klasičnem kuhanju) in dodam malo vode (ni treba, da je zelenjava pokrita). Pa kuham na srednji stopnji moči 450 W približno 10 minut, potem pa poskusim, če je še trdo, pa dodam še nekaj minut. Zelo rada bi dobila knjižico Kuhajmo v mikrovalovni pečici, ki je je napisala ga. Marinka Pečjak, pa je povsod razprodana, v knjižnicipa izposojena že odkar sprašujem zanjo...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2002 14:34

Kar se tiče knjige gospe Marinke; če je non-stop izposojena, jo enostavno v knjižnici rezerviraj in ko bo na razpolago, te bodo iz knjižnice poklicali in lahko jo boš dvignila... Pa še na cobiss lahko pogledaš, v katerih knjižnicah je na razpolago, morda poznaš koga, ki je v tisto knjižnico včlanjen, pa ga prosi za uslugo... Jaz sem jo ravno danes zjutraj vrnila prijateljici, da jo bo odnesla nazaj v knjižnico v Kočevju... LP Loni

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. apr 2002 17:56

Ina, Ko kuhas zelenjavo jo kuhas odkrito ali pokrito? Jo potem odcedis ali pa zgostis npr z moko v omako? Dodas poleg soli se kaj masla? Kuhas mesano zelenjavo ali samo ene vrste? Jaz obicajno planiram kaj bova imela z mozem za kosilo ze en dan prej in to zvecer tudi skuham, naslednji dan pa v mikrovalovki le pogrejeva. Ne znam se razmisljati “mikrovalovsko” tako da moram prej splanirati vsak moj kuharski podvig v MV. Zrezke najraje tajam klasicno, zjutraj jih dam iz zmrzovalnika v hladilnik, zvecer so pa kot od mesarja. MV je resitev kadar na to pozabim. Obicajno tajam 2 piscancja zrezka, ki sta tanka, saj ko jih zamrznem vsakega posebej cimbolj zravnam, tako da ni v debelem kosu. Uporabim Defrost, za 2-3 minute, obrnem, ponovno 2-3 in pustim da malo odstoji. Za debelejse kose je morda potrebno vec casa. Pazi pa, da se ti ne bo meso na zunanji strani ze zacelo kuhati, v sredi bo pa se ledeno. LP, R.

neznan uporabnik

5. apr 2002 12:54

Končno sem pogledala točno, kakšen tipke imam na pečici: CLOCK in še: 1 2 ter tipko START QUICK DEFROST 3 4 TIME 5 6 POWER 7 8 CLEAR 9 0 Veraj sem hotela naštelat uro. Pritisnila sem CLOCK in nastavila 17.30 ter čakala, a se ni ura nič premaknila. Nato sem še enkrat ponovila postopek in pritisnila na koncu še START, pa se je vse skupaj izbrisalo iz displaya. Sploh ne vem, kako naj jo nastavim. Saj ni tako nujno, ampak če je že...naj dela. larisa

neznan uporabnik

5. apr 2002 12:56

vse sem v prejšnjem prispevku lepo oblikovala v nekakšno tabelo, ko pa sem poslala, se je vse sfižilo, zato ponavljam: imam tipke: CLOCK, QUICK DEFROST, TIME, POWER, CLEAR. in tudi tipke od 0 do 9 ter tipko start. larisa

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

5. apr 2002 14:00

Rebecca, zelenjavo kuham pokrito (ampak pustim malo špranje, da gre para ven), ko je kuhano, vodo odlijem in dam na zelenjavo malo masla - premešam in gotovo. (Pri nas pojemo več zelenjave samo kuhane z malo masla (korenje, grah, koruza, cvetača, brokoli...), manj pa v omaki (stročji fižol, špinača, blitva, bučke..). Kuham pa samo eno vrsto zelenjave naenkrat.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. apr 2002 18:21

Ina hvala, slisi se zelo enostavno in dobro . Bom preizkusila cez vikend. Larisa, Kaj ce potem ko vtipkas cas, se enkrat pritisnes na clock Morda bi pa to delovalo. Lep pozdrav, R.

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

5. apr 2002 19:52

Tudi jaz sem danes prvič probala kaj skuhati v mikrovalovki. Imam jo sicer že skoraj eno leto, samo do sedaj sva samo pogrevala jedi in pa včasih kaj odmrzovala. Danes sem skuhala krompir v oblicah in bil je odličen. Krompir sem samo oprala, obrisala in ga dala v mikrovalovko. Za prvič sem skuhala samo enega, za vsak slučaj, če bi šlo kaj narobe. Kuhala sem ga 3 minute pri moči 800 W, vmes sem ga po eni minuti obrnila. Postregla sem ga z malo kisle smetane. Čez vikend bom poskusila tudi zelenjavo po Ininem receptu. Imam pa eno vprašanje glede odmrzovanja. Moja mikrovalovka ima tudi tipko Turbo defrost, pred odmrzovanjem pa lahko tudi nastavim vrsto (piščanec, riba, svinjina, teletina) in težo mesa, in mikrovalovka sama določi potreben čas odmrzovanja, vendar če v njej odmrzujem npr. piščančje zrezke se ti na nekaterih delih skoraj skuhajo, znotraj pa je piščanec še vedno trd. Kaj delam narobe? V članku na teh straneh sem prebrala, da se to zgodi, če je na kakšnem delu mesa preveč ledu, ampak pri meni to ni problem. S kakšno močjo pa vi odmrzujete stvari in koliko časa? Priporočam se tudi še za kakšne recepte za kuhanje z mikrovalovi. LP. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti