Osnovno testo za piškote, pite

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

8. mar 2005 9:44

Hopla-la, to je pa dobra ideja z drobtinami. Namreč, jaz dajam drobtine pri "dunajskem zavitku" oziroma pri jabolčnem štrudlu, če imam zelo vodena jabolka. LP

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

8. mar 2005 10:34

Jaz pri štrudlu raje uporabim mlete oreščke namesto drobtin. Lp, Maja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

8. mar 2005 10:49

Na putru prepražim malo drobtin in s tem pošpricam raztegnjeno koro, gor potresem naribana jabolka. Seveda pridejo tudi oreščki (misliš orehi) - jaz dam nasekljane, kar od oka. Drobtine se dajejo zato, da štrudl ni preveč pocast - moker, ker drobtine posrkajo vodo. LP

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

8. mar 2005 11:13

Jaz na testo posujem mlete orehe ali lešnike, nanje pa dam naribana, včasih tudi malo podušena jabolka. Štrudl ni nikoli pocast oz. moker. Lp, Maja

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

8. mar 2005 12:05

Lejčy lahko ti dam recept zelo enostaven vendar brez pecilnega ne gre saj mislim da bi bili piškoti preveč trdi.Lahko pa ga daš manj kot polovico vrečke samo da ga je malo. recept 70 dag moke 30dag sladkorja 1 maslo 5 rumenjakov 6 žlic sladke smetane 1 vanilij sladkor 1pecilni prašek(manj kot pol vrečke) Te sestavine združiš skupaj in narediš gladko testo.Razvaljaš testo in z modelčki odtisneš piškote.Pečeš na 180 c toliko čas da malo porjavijo.Iz te mase pride zelo veliko piškotov zato lahko sestsvine razpoloviš.Odloči se sama.Po želji lahko pečene piškote pomočiš polovico tudi v razstopljeno čokolado.PRIMA kristina

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. mar 2005 12:15

Gre tudi čisto brez pecilnega: 250g moke, 125g masla, 125g sladkorja, vanilin sladkor, ščepec soli, 1 jajce. sama po tem receptu naredim cimetove zvezde (v testo dam 2 žločki cimeta in pečene premažem z rumovo glazuro), lahko se pa testo odišavi še s čem drugim - limonovo lupinico, rum aromo, janežem... vseh vaših receptov za marmeladne blazinice ne morem poskusit, prilagam pa mojega najljubšega - testo se kar" razlista" - 40dag moke, 1 margarina, 2dl sladke smetane, 1 žlica sladkorja - testo mora pol ure počivat. Lisa

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

8. mar 2005 12:32

V vseh mojih receptih za masleno testo - piškoti taki in onaki, roglički, zvezdice..., je črtan pecilni prašek (razen testo za pito - in tukaj dam samo polovico vrečke). Pecilni prašek dvigne testo, ki potem, ko je pečeno izgubi obliko. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti