Bela kava!

peterkuhar  

član od: 28.2.2005

sporočila: 1

tema odprta - 28. feb 2005 0:36 | ogledi: 21.096 | odgovori: 49

Pozdravljeni!

Zanima me če kdo ve oziroma ima recept kako narediti belo kavo kot jo lahko dobimo v kakšnem lokalu.

Hvala za odgovore!

peterkuhar

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 8:31

V malo prave kave dodaj vroce mleko in nanj spenjeno mleko. Mleko ki ga penis naj ima cim manj mascobe (0,5). Po mlecni peni lahko posujes kakav ali pa s sladkim grehom kaj narises (violinski kljuc, srcek...). Za risanje pa mora bit pena cisto trda sicer se ti bodo narisane stvari potopile. lp Vesna Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

28. feb 2005 8:49

kaj pa bela kava npr. divka,,,proja...ali kdo pije to doma?? kako jo pripravite in kakšno razmerje lp mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 9:10

Skuhaj vsaj dve razlicni vrsti, bolje je ce dodas se kaksno (knajp), pusti da se usedlina usede na dno posode, prelij v drugo posodo in dodaj mleko. Sladkaj po okusu. Pri nas tega ne pijemo se pa spomnim, ko je se stara mama hodila k nam in je bila taka kava obvezno za zajtrk. lp Vesna Vesna Milek Recko

pussycat  

član od: 24.1.2005

sporočila: 37

28. feb 2005 10:25

moram popraviti Reco. če želiš peniti mleko, mora biti le to mastno. najboljše je 3.2. tisto z manj maščobe se nikoli ne bo spenilo (izkušnje iz natakarstva). lep dan! pussycat

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

28. feb 2005 10:37

Jaz penim mleko s tisto malo stvarco - ročno, na baterije. Pa speni samo 0,5 mleko, polnomastnega pa ne. lp, Irena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 10:43

Ne vem s cim ga ti penis, ampak jaz imam palicni mesalec. V vseh navodilih pise, da mora biti mleko s cim manj mascobe se vsaj pol ure v zmrzovalniku da se speni. Veckrat preverjeno zelo drzi. In druga stvar ki jo imam je tudi cisto majcena rec na baterije ki je zelo podobna palicnemu mesalcu, le da je na koncu spirala. Tudi v teh navodilih pise, da ima mleko lahko najvec 1,6 mascobe in maksimalno 60 stopinj. Tudi to je zelo dobro preverjeno in drzi. Ocitno je potem razlika v aparatih. Vsekakor pa jaz zelim dobit peno in ne smetano. Moja pena je tako gosta da po njej z lahkoto risem ceprav ima mleko le 0,5 mascobe. Ce zelis ti lahko posljem slikco. Verjamem pa tudi tebi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

28. feb 2005 11:57

Jaz pa pijem kavo, ki se ji rece Bianca - je pa podobna po okusu Divki in Knaipu, samo da je instant. Najprej se razmesa z malo vroce vode, doda se mleko in meni je super. Vcasih si spenim se mleko ... je pa dobra tudi brez. Sem pa za penjenje mleka od ene gospe slisala, da je finta v tem, da je mleko ali hladno (iz hladilnika) ali pa vroce - v takih primerih bi se naj penilo brez tezav - ce je pa sobne temperature bi naj bi pa problem... Jaz uporabljam vedno hladno in z 0,5 mascobe in se penii super.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. feb 2005 12:33

Pussycat, povej nam v cem je hec, morda v aparatu? lp Vesna Vesna Milek Recko

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

28. feb 2005 12:56

Ja, najbrž je res fora v tem, da se v gostinstvu uporabljajo aparati, ki spenijo mleko na drugačen način, kakor te spirale, ki jih imamo doma. Kakor vem, se v gostinstvu res uporablja polnomastno mleko, ker se lepše speni. Meni doma s tisto spiralo nikoli ne rata! Ne vem, zakaj!? Moram sprobat še z 0,5 mlekom. LP ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti