Bela kava!

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

3. mar 2005 11:17

Živjo! Jaz imam pa doma kovinski lonček za penjenje mleka, kupila sem ga pred dvema letoma v Merkurju za okrog 2.500 Sit in mi prav dobro služi. Peno lahko naredim takoj, pa ni važno iz kakšnega mleka je in ali je mrzlo ali mlačno. Res pa je, da se mi naredi bolj gosta, smetanasta pena iz mleka z 1,6 maščobe. Iz bolj mastnega se mi naredi bolj redka pena. Za zajtrk si zmeraj naredim skodelico bele kave. V 2,5 dl-ski lonček vlijem okrog 1,5 dl črne kave in 1 dl spenjenega mleka. Po vrhu naložim peno in posujem s kakavom in odlična bela kava je pripravljena.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. mar 2005 19:23

mogoče samo pripomba na Divko in Projo. to je rada pila moja stara mama, imela je skuhano že vnaprej, potem si si pa po želji zmešal z mlekom. To zadevo sem imela rada tudi jaz, medtem ko kave ne prenesem. In sem si pred dvemi leti kupila neko instant belo kavo (a je bila Franck?) in je bilo tako zelo lepo nostalgično...potem sem jo pa pozabila v apartmaju na smučanju. V glavnem, ta zadeva ni prava kava in je verjetno fajn za otroke oz. če nočeš postat odvisnik.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

9. mar 2005 20:12

Zaradi majhne porabe bele kave imamo tudi pri nas v kuhinjski omarici instant belo kavo.Kupljena v Hardiju,na škatli piše Orzo-Crastan.Je zelo dobrega okusa,problem je le,ker se ta ječmenov prah ne razpusti preveč dobro v mleku. Vesna Leben

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

9. mar 2005 21:58

helow mlekarce vas bom pa še jaz vprašala za nasvet pri penjenju mleka z s to palčko ki se kupi v trgovini jaz to palčko imam problem je v tem ,da mi pri mešanju naredi zelo malo pene ko pa končam zelo hitro izgine pa naj bo vroče ali mrzlo mleko. kaj mi svetujete nevem če je kakšna razlika med temi palčniki za mleko recimo da kupim drugega. kristina

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

10. mar 2005 12:19

Živjo kot Kristina, imam tudi jaz točno tak problem. Pena je takšna puhasta,"prazna", kar stopi se...Si pa srčno želim konkretno TRDO peno :)) Je fora tudi v lončku v katerem peniš mlek, al kaj? Mikica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. mar 2005 13:22

Naj še jaz pristavim svoj mlečni piskrček: imam keramični lonček za penjenje Frabosk (tisti s pomičnim mrežastim diskom), pa mi nikakor ne rata. Pene je malo, pa naj bo mleko 0,5 ali 3,2, mrzlo ali vroče..po navodilu tudi počakam par minut, ko neham s penjenjem... kaj delam narobe? Za lonček sem dala 3.500 SIT!!, pa dobim 1 cm pene iz 2 dL mleka. Prosim pomoč, zelo bom hvaležna za natančna navodila LP, V.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

10. mar 2005 13:25

Mikica, preberi moj post na prejšnji starni - moja pena je trda kot smetana, da bi jo lahko rezal z nožem...LP Zala

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. mar 2005 14:23

o tem lončku sem slišala že vse najslabše... Skratka da ne gre. Ne vem, ker ga nimam, priporočam spiralico, ki stane 690 sit. Stepe vse do zadnje kapljice, mleko je lahko katerokoli in katerekoli temperature! Pene sicer ne režem z nožem:), jo pa lahko mešam, samo če jo potresem s sladkim kakavom razpade - ali mogoče ve kdo, zakaj? Če jo samo zmešam s kavo ali čimerkoil drugim ostane lepa! Izkušnje? Veri

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

10. mar 2005 16:28

haj zala- tudi jaz sem si še enkrat prebralea tvoje miksanje mleka ,samo jaz nočem da je pena tako trda,da jo lahko režeš z nožem. meni zadostuje toliko da se mleko malo speni in ko neham miksati da ne izgine vsa pena . predvsem mi je všeč ,kadar si skuham kavo bi si rada dala na kavo malo mlečne pene da uživam kot da pijem zelo dober kapučino.vendar meni ne uspe in se takoj vse stopi kot sneg na soncu. če ima še katera kakšno zamisel naj sporoči lp

SABIAN  

član od: 3.2.2004

sporočila: 110

10. mar 2005 18:16

Ligojna,probaj tako: v skodelico daj žličko ali dve instant bele kave, dodaj sladkor in zalij z malo vroče vode.Pomešaj, dolij mleko in bela kava je tu. Lep dan, Sabina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti