Prehrana po porodu

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

1. mar 2005 21:49

Jernej, prvo kot prvo in edino (poleg vse sveže zelenjave in sadja) NIKAKOR NAJ MLADA MAMICA NE JE GOB! Gobe pri malemu naredijo huuuuude krče. Pa kravje mleko zna včasih naredit probleme - če ga pije mami in ga preko njenega mleka dobi malček. Res res. Čestitam vama obema in čim bolj izkoristita prve mesece, ki so najbolj čarobni, mami Sy

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

2. mar 2005 7:37

dobro jutro in kot prvo čestitke. Moje izkušnje izred (20 let :))) in še malo manj. Jedla sem vse od a do ž, začimbe in svežo zelenjavo in sadje v manjših količinah pa vsak dan več, problemov ni bilo nikoli razen pri tretjem malčku, ko sem (požrešnost) pojedla 2 tedna po porodu dve skledi stročjega fižola v solati, pa je ponoči nekaj cvirnal kot smo rekli. ampak vse to ni bilo nič v primerjavi ko sem prvi deklici morala (po navodilih patronažne) dati pri treh mesecih pomaračni sok. Dojila sem vse tri od pol leta do enega leta. Kar se pa kravjega mleka tiče, je pa tako. Če imate domačega, mora biti vedno od ene krave, potem ni problemov. Stari nasveti ampak preizkušeni. Sicer pa menim, da je vsak primer drugačen in mamica bo najbolje vedela kaj bo prav za njenega malčka in kaj ne. lep dan smrkolina

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

2. mar 2005 12:04

tudi meni bojo prišli prav tej nasveti čez dobre 4 mesece Majda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. mar 2005 13:39

No pa še najboljši nasvet, ki mi je po moji praksi z 2 mulčki najbolj všeč. Vsaka mamica najbolje ve kj je dobro za njenega otroka, najprej poslušajmo sebe in svojega otročka, šele potem pa "nasvete" od vsepovsod, ker ni nujno, da tisto kar odgovarja nekomu, odgovarja tudi tebi in tvojemu otroku. jade

neznan uporabnik

2. mar 2005 14:43

najprej čestitke in pozdravčke vsem, ki jim je ta tema vroča. Jaz pa pravim vsega po malem in ne z nobeno hrano pretiravat. Vse po čemer bi lahko bili krči - sadje, zelena solata ja, ampak raje zjutraj, ker če bodo krčki, naj bodo v popoldanskem času in ne zvečer. Primerjajta, kaj je jedla v porodnišnici, kjer hrano sestavljajo strokovnjaki. Jaz sem dobila od zelja, do svinjskega zrezka - majhen in brez maščobe. Na začetku sem bila tako obupana in povsod je pisalo drugače, razen kakšne stvari so se ponavljale, vsak je povedala drugače,... Obup! Jaz pa zaprta do vratu in brez energije! Knjiga Nosečnost in materinstvo iz srca pa je the best. Pomirila me je in stvari kaže na človeku prijazen način ne ne prepoveduje striktno, bla bla,...Prebava se mi je uredila s polnozrnatim kruhom in nikakor drugače. Pri alergijah pa je tako kot bo otroček občutil kakšno živilo - nama čokolada ne dela problemov, sva pa imele veselo z mlekom, in od orehov dobi izpuščajčke. Opazovat se in pregledovat. Alergije se kažejo kot koprivnica po trebuščku ali hrbtu. Mami bo rabila veliko energije in ne enciklopedije na kuhinjskem pultu, ker za to ne bo časa. :) Pa dober tek in veliko veselja z novimi člani. Lepo bodite

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

17. mar 2005 7:54

Pozdravljen in ČESTITKE! Jaz bi vse ta nasvete skrajša na "ne postrezi ji s konzervirano in surovo (salame,tatarski biftek,...) hrano.Napenjalo pa jo bo tisto, kar jo je že do sedaj. če se bojiš, da bo imela težave s šivi, ji priskrbi Fibrolan mazilo. Je na recept. Veliko zdravja in čimmanj joka. barbara R.

fordfiesta  

član od: 25.2.2004

sporočila: 61

28. dec 2005 13:45

Naj še sama dodam svoje izkušnje: imam dva fantka, 2 leti in 2 meseca. Prvega sem dojila 14 mesecev, pri hrani pa sem pazila samo prva dva meseca, potem pa sem začela jesti vsakega po malo. Glede stročnic moram povedat, da sem enkrat pozabila, da je v mineštri tudi grah in sem ga veselo pojedla, pa ni bilo nobenih težav. Ne jem pa kislega zelja in fižola 8tega tako in tako sploh ne maram), pa tudi sveže sadje sem začela jesti počasi, po koščkih. Zeleni solati pa se nisem mogla upreti in jo jem že ves čas. Pri mleku sem tokrat opazila težave, tako da pijem tistega 1,6 s kalcijem, tudi jogurt jem z manj maščobami. Zaenkrat nekako gre. Glede šivov priporočam spiranje z mlačnimi kamilicami in mazanje s šentjanževim oljem. Meni je pomagalo. Pa lepo se imejte! Mateja Mateja Pirc Svete

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

28. dec 2005 16:33

Najprej čestitam. Pri hrani čim manj kompliciranja. naj bo raznolika in z dovolj vitamini. Prve tri mesece naj se izogiba hrani, ki sicer napenja in močnim začimbam. Seveda lahko je ostalo, tudi surovo, zelenjavo in sadje. Za šive toplo priporočam Bepanthen plus mazilo, ki se dobi v lekarni brez recepta za borih 994 SIT in pospešuje celjenje. Namaže naj si čimvečkrat dnevno. In vse lepo. božena

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

31. dec 2005 21:34

Čestitke! Jaz sem jedla zelo malo stvari, posebno ne čebule, cvetače, zelja, graha,... To kar napenja. Nekatere ugotavljajo težave ob pitju kave (več kot skodelica na dan). Včasih lahko nagaja že samo kombiniranje hrane. Je pa res, da ima vsaka svojo izkušnjo in pa pravijo, da dvakrat ni enako. LP, marelica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

17. feb 2006 9:41

Ja, čestitke za nazaj! Kar se prehrane tiče, ne bom komentirala, saj sama nisem imela kaj dosti izbire. Je pa res, da je bilo prvo leto kar hudo; prebedela sem marsikatero noč. No, pa sem kljub temu vztrajala in svojega junaka dojila kar tri leta. Naaajlepša leta! Pravijo, da je to dobro za otrokov psihični razvoj, s čimer se popolnoma strinjam. Čeprav sva s sinom že od vsega začetka sama, nikoli ni bilo težav z njim. Vzpostavila sva prav prisrčen odnos. Tudi z normalno prehrano zaradi dojenja ni bilo težav. Jedel je vse po vrsti in je danes zdrav ko dren. Zato bi svetovala mladim mamicam, naj dojijo čimdlje. To sicer zahteva veliko discipline, ampak se obrestuje. Če bi imela več otrok, bi namreč ravnala enako. Pa srečno! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti