Stevia- kje kupiti?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2009 14:51

Rimljanka, nimam pojma, ampak moja mama pravi, da je ta prava . Več ti ne znam povedati, v Idrijo tudi ne bom hodila še nekaj časa, da bi jo poslikala. Če se prav spomnim, so bili listi lepe svetlozelene barve, bolj okrogli, malo kosmati... Ma takih je lahko veliko, a ne? Je bil pa ta stric edini na celi tržnici, ki je zadevo imel (že lani). Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jun 2009 15:15

Je taka? (od tukaj)   Če je.....je stevia, sicer ni.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2009 17:33

Ja, nekaj podobnega je bilo, bom poslikala, ko grem domov, ćče bo vreme, v nedeljo, drugače pa naslednji teden. Ker zdaj sem pa res firbčna, škoda, ker mami nima digitalca. Loni Makaroni

Neli5  

član od: 9.3.2006

sporočila: 25

21. sep 2009 21:16

Sladko brez kalorij - moje sanje že 20 let - odkar stalno nekaj niham s težo. Pa dajte še kaj izkušenj napisati o tej stevii, prosim. Lep pozdrav vsem Neli5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. sep 2009 21:22

Meni osebno ni pri srcu, ker ima nek čuden okus. Vročina ji ne dene dobro, tako da za res vroče pijače, peko ali kuho ni primerna. Drugače se pa o okusih ne da prerekat in se raje držim Splende.

 

 

 

Vanja

Neli5  

član od: 9.3.2006

sporočila: 25

23. sep 2009 15:31

Vanja - o sukralozi oz. proizvodu Splenda sem si prebrala na internetu - to je torej kloriran navaden sladkor Torej trdiš, da Splenda nima priokusa --- jo kupiš v normalni trgovini??? hja - zaenkrat bom ostala pri stevii - sem jo vceraj kupila v Živi in priznam ima malo priokusa (prečiščena varianta - kaplice in prah v tabletkah) - je pa naravna in upam, da se je bom privadila. sem pa prebrala, da je stevia za kuho in peko primerna --- no ja - ker se ostale forumasice niso nič javile sklepam, da še ni toliko iskušenj z recepti ... ali se jim pa ne da ha, ha. Če želiš, si preberi na googlu ali na sončevih pozitivkah (ukolikor si še nisi) /samo skopiraš v vrstico iskanje spodnjo vrstico RASTLINA S T E V I J A – uporaba in vzgoja in malo za hec 7000 kalorij (kalorije za 1kg maščobe) : 200 (4 kavne žličke sladkorja na dan, kar sigurno pojem že pri jutranji kavi in popoldanskem nestcaffeju - ki ga seveda sedaj ne bo)= 35 --- tj. bom takole shujŠALA ENO KILO V 35 DNEH hi, hi ... Lp Neli5

Neli5  

član od: 9.3.2006

sporočila: 25

23. sep 2009 15:35

aha še to - javim čez en mesec, če je izračun zdržal - tj čez 35 dni hi, hi Neli5

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

21. nov 2009 23:52

...in ???................. nenči

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2009 0:55

Neli5: Šele zdaj sem opazila tvoje vprašanje. Mi ne zaznamo razlike med splendo in sladkorjem v hrani in pijačah. Veliko stvari spečem zamo z njo, včasih pa 1/4 sladkorja, ostalo splendo. Nazadnje sem naredila nadev za potico izključno s splendo, s tem, da sem testo sladkala s sladkorjem. Tudi par kolegov, ki trdijo, da zavonjajo umetno sladilo mi je že uspelo prevarat Ker nameravam biti še naprej prijateljica z njimi, prevare nisem omenila. Naj živijo v zmoti!

Ja, na naši strani Atlantika se dobi v vsaki trgovini, tudo CocaCola ima en produkt s splendo. Pa jogurti, sadne pite, sladoledi in podobni izdelki so redno na policah in vsi imajo več kot opazen znak: Narejeno s Splendo.

Vanja

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

22. nov 2009 11:34

Po zadnjih preverjenih informacijah (FI Frankfurt) bo stevio mogoče že v naslednjem letu kupiti tudi povsod v Evropi. Prejšni mesec je prodajo sprostila Francija, v Švici jo prodajajo že dolgo. Na fi so ponujali veliko izdelkov, ki vsebujejo stevio in lahko rečem, da je več kot sprejemljiv nadomestek za sladkor. Cena (tako pravijo) bo v začetku nekoliko višja od sladkorja, po določenem času pa naj bi se s sladkorjem izenačila. skrzolin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti