Stevia- kje kupiti?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. apr 2006 21:45

Ja, moja sestra jo je imela lani na veliko sonca (kolikor ga je bilo lani), zalivala je zmerno. Ne se pa čudit, če ti bo začela delat manjše listke, ta v lončkih ima veliko večje kot jih je imela sestrina lani. Ker seveda ni bila (njena) tako gnojena. Pa tako lepo cveti. Drobni beli cvetki v socvetijih. Sporoči, kako ti uspeva. Jaz sem tudi kupila eno, za pokušino. rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. apr 2006 9:29

rimljanka hvala, ti sporočim kako bo, zaenkrat še lepo kaže... a si ti že kaj probala liste? meni se zdi kar škoda ko je še tako mlad poganjek... p, maja

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

25. apr 2006 10:24

pri Susmanu

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

26. apr 2006 8:58

pr rotarju in breskvarju v podsmerečju al kaj je tist kraj zraven brezovice v semenarni imajo zelo mejhne pa še prodajalci nimajo pojma kaj to sploh je da ne govorim o njihovi neprijaznosti sem vprašala za eno rožo kaj je to zaena pa je rekla prodajalka sj vse piše ... in gor res piše balkonske novosti swaššššštaaaaa in pol ji rečem da nič ne piše in se ženska razpizdi da vse piše potem na pladnih in da nj mal gledam da bom že našla , ok ni se mi dalo več ukvarjat z njo in grem na zunanji vrt gledat zelišča in pri vhodu na zunanji vrt stoji tako lep origano ampak wauuuuu na pladnju piše da je to meta in se začudim pogledam še malo in ni bil edin pladenj na katerem je pisalo čisto nekaj drugega, tako da ženske ne se čudit če boste tja poslale moža po eno rastlino ki je ne pozna in on vam bo prinesel čisto nekaj drugega, ker prodajalke sploh niso pripravljene pomagat! sramota !

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. apr 2006 19:01

Punce in fantje, lani sem našla tale link glede uporabe pri kuhi in peki, je pa večina uporabljen predelan prašek iz stevije, najbrž ne bi izpadlo kaj drugače če sami suhe listke "zmencamo". http://cookingwithstevia.com/cgi-bin/recipe/recipe.cgi p, m

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jun 2009 18:05

Nekdo se je danes včlanil, se proglasil za moškega, piše kot ženska. In dela reklamo, že imam alergijo. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jun 2009 14:10

Loni, urejeno................ rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. jun 2009 12:04

Zaradi tele stevie sem prišla na KulSlo. Toliko, da opišem razlog, če sem že tu.

Mi je pa prijazno prinesla sadiko neke druge rastline ena članica, v spremstu druge članice. Rastlina je tako sladka,da daš listke v kompot, pa je sladek.

Aja, rastlino pa je moj, zdaj že pokojni oče, učil plavat. Pa mi zdržala.

Torej, je kdo videl stevio ?

F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2009 13:37

Frina, sem mami na tržnici pri enemu Primorcu kupila dve sadiki Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. jun 2009 13:56

Loni, si prepričana? Lahko opišeš rastlino? Fotka bi bil aše boljša, pa ne z neta, take najdem sama.... ker vem, da ene druge rastline prodajajo kot stevio, pa me zanima.....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti