Ekološko vino

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. avg 2006 12:09

mesok, v Italiji dobiš peneče vino iz izabele, prav zelo okusno je, Francozi prodajajo cidre, penečo alkoholno pijačo iz jabolk. Pri preganjanju šmarnice po 2. vpojni je imale malo prstov vmes resnica o metanoli (itd.), malo pa politika, da so pač uvedli nove sorte trte. 8vsaj tako pravijo ustni viri s spominom na tiste čase). rimljanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. avg 2006 12:47

Tudi jaz (kemik) sem do sedaj očitno živela v zmoti, da šmarnica vsebuje metanol. Tisti Polnočni klub sem pa tudi jaz gledala. Zdi se mi čisto možno, da so pravi krivci opijati in ne metanol, v preteklosti so pač te učinke pripisali metanolu zaradi pomanjkljivih analiznih metod. Ne vem, tako pač razmišljam. Bi pa o tem z veseljem vedela kaj več. Atina

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

24. sep 2006 20:45

Prav fajn se mi zdi,da se je na forumu pojavil(oz. razkril)še en kemik ali bolje rečeno kemičarka(saj se menda tako reče).Antina imaš mogoče več znanja o antocianskih barvilih,ki se nahajajo v močno obarvanem sadju,če se ne motim tudi v črnem grozdju(da ne bom usekal mimo teme tega foruma).Ta barvila naj bi namreč bila odličen naraven antioksidant,veliko pa naj bi jih bilo v črnem bezgu.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti