Pustni krofi

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

9. feb 2005 13:12

Danes sem poskusila recept od Majne. Odlični krofi so nastali. Vsi so imeli venec in bili zelo okusni. Moram priznati, da doma nisem imela margerine, zato sem uporabila maslo. Naradila sem jih enako kot včasih moja mama, torej iz dveh delov, vmes pa marmelada. Majna vaš recept sem izprobala v Egiptu, kjer krofov ne poznajo. Torej vaši krofi uspejo tudi daleč od doma. Res so dobri! Lep, topel pozdrav.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

10. feb 2005 11:01

Meni je veliko enostavneje krofe delat iz enega kosa in potem z brizgo za krašenje tort notri vbrizgam marmelado. Suzana

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. feb 2005 14:32

Suzana, vem da je tako enostavnejše za vas. Meni to ni enostavnejše, saj imam vedno probleme z brizgo. Poskusite narediti na star način, tako kot jih delam sama. Marmelada je enakomerno razporejena v krofu. Ne bo vam žal, če poskusite moj način dela! Lp

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

10. feb 2005 15:11

Verjamem, da je najenostavnejše, kar se človek nauči. Prav tako verjamem, da je marmelada bolj enakomerno porazdeljena, ne kot v mojih: eni je imajo malo, iz drugih pa teče ven. Ampak vseeno mislim, da bom delala še naprej z brizgo. Ni kaj: sto ljudi, sto čudi in vsak hoče prepričat drugega, da ima samo on prav. Ampak midve nisva take, a ne? Suzana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2005 15:39

Migla , mene pa zanima ce niso tile sestavljeni krofi potem tam kjer ni marmelade votli. Videla sem kako jih delajo in ko si ga odgriznil ni zgledalo prav nic privlacno. Jaz uporabljam testomat za brizganje in moram rect, da je v vseh krofih enako veliko marmelade in je prav lepo enakomirno porazdeljena. Krofe nikoli ne delam z obodcem za krofe ampak jih vedno naredim z dlanmi. Do sedaj se mi se niso ponesrecili. Sicer pa sem poleg recepta dala v bazo tudi fotko ki zgovorno prica o tem. Vseh 12 krofov je enakih brez kake pretirane muje. Pa lep pozdrav tudi v Egipt. Sicer bolj hladen (-13 stopinj) a kljub vsemu. Vesna Milek Recko

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. feb 2005 18:27

Vidim, da je sto načinov kako se delajo krofi. Moji krofi niso bili nikjer votli. Delam jih na star način, tako kot jih je moja mama. Recept pa sem prevzela od majne, ki je bil tu objavljen. Lp

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

6. feb 2011 12:13

kje se da kupit brizgalko za polnjenje krofov, po možnosti kovinsko z dolgim in tankim brizgom, da v krof na narediš velike luknjice? ursyy

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

6. feb 2011 22:17

Pekarna Vrhnika. :) EvaLuna

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

11. feb 2011 21:28

kaj pa kje v okolici maribora? ursyy

vesnasajn  

član od: 26.12.2009

sporočila: 16

12. feb 2011 15:47

Jaz pa imam drugačen problem. Krofi mi lepo vzhajajo; ko jih dam ven iz olja so nenormalno lepi, ampak potem se mi venec sesede. So še vedno lepi, ampak ne vem v čem je problem. Prosim za nasvete. Lp Vesna vesnasajn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti