Pustni krofi

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. feb 2005 12:28

No, pa se komentar moje babice, potem ko sem vceraj popoldne po peki krofov govorila z njo: "No, to so pa zgleda res eni cudezni krapi!" :))) In recept je potoval po telefonu bog ve kam vse ;) LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2005 16:18

No, medve z najboljšo prijteljico sva jih tudi naredili, a po receptu moje mame. Ratali, ni nikjer več nobenega. Glede na to, da sva jih delali prvič, moram reči, da so nama nasveti moje mame, tisti nenapisani, prišli zelo prav - tudi podobni že omenjenim v tej temi. Loni Makaroni

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

6. feb 2005 17:09

Kako shranite krofe,da ostanejo skoraj kot prvi dan, če vam slučajno ostanejo? Hvala in lep ostanek nedelje Maša

RINA  

član od: 6.12.2002

sporočila: 28

6. feb 2005 19:12

Jaz jih zamrznem, takoj ko se malo ohladijo.Mislim,da je to najboljša rešitev.

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

7. feb 2005 9:29

Hvala. Kaj pa samo za dan ali dva? Jaz žal nimam še tako velikih jedcev (bo šele pihal 1 svrčko), tako da mi vse kar spečem vedno ostane še za naslednji dan. pozdrav Maša

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. feb 2005 16:55

Jaz jih dam v najlon vrečko takoj, ko se ohladijo in so dobri še drugi dan, seveda niti pol toliko kot takoj sveže pečeni. Sem jih delala ta vikend tudi jaz, sicer po mojem preizkušenem receptu. Naredila sem jih v soboto in ponovno v nedeljo. Tokrat sem delala zelo zelo majhne krofke in so bili vsi navdušeni nad njimi. Zala, še en nasvet, ker si rekla da ti je zmanjkalo jajc. V mojem receptu piše 6 rumenjakov ali 3 rumenjake in dve celi jajci. Se da šparat. Suzana ps: v mojem receptu sploh ni olja ( 700 g moke in 6 rumenjakov, pa 3 dag kvasa) Sporočilo je spremenil(a) suzanar dne 07. feb 2005 17:25:48

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. feb 2005 18:33

Ja Suzana, saj se da :) Ampak jaz beljakov ne dam notri, ker obtezijo testo, zato se to potopi globlje v olje in posedica je, da se zna zgodit da krofi nimajo venckov....:( Poleg tega so beljaki beljakovina, ki ob visoki temperaturi zakrkne (koagulira oz. denaturira), in naredi testo manj mehko.....sama sem velik ljubitelj beljakov in bi jih v krofih (in povsod drugod) v celoti zamenjala z rumenjaki, ce bi se le dalo - ampak dejansko sem videla, da naredis vec skode kot koristi, ce das v krofe kaksen beljak - ti bo pa zato krof popil veliko vec oja in s eizgledal ne bo tako lepo! Saj se dajo beljaki zelo koristno uporabit - speces si npr. 3 beljake za zajtrk, naredis meringue, beljakovo pecivo, poljubcke, samsnite.....in se in se! Sama sem naredila indijancke, delala sem jih danes, in to prvic in sem bila precej skepticna...uspeli pa so mi krasno (slika bo prilozena k receptu v bazi)! Ce se jih kdo se ni opogumil delat, jih toplo priporocam - prikladni so tudi, ce nimate veliko casa za "peko" zanimivega in dobrega peciva, saj pri izdelavi indijanckov ne potrebujete pecice (ce podlago nadomestite z okroglimi albert piskoti, kot sem naredila tudi jaz - in ne se bat - izpade odlicno!). Lepo so se dali obliti s cokolado in nasploh so krasni in dobri (kupljenih se nisem jedla, le videla, pa so me vedno mikali - zdaj jih nocem vec, ker jih znam delat sama) domace je pac vedno najboljse :) LP Zala

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. feb 2005 20:01

V receptu moje mami tudi ni olja, ona da noter (in seveda tudi jaz) dober dl sladke smetane. Za pol kile moke pa sem porabila 3 rumenjake in 1 celo jajce. In se zaradi celega jajca noben krof ni utopil, so vsi imeli lepe obročke, pa tudi rahli in visoki so bili. Sva pa tudi medve s prijateljico naredili bolj majhne krofe. Loni Makaroni

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. feb 2005 9:11

Zala, že dolga leta delam krofe po tem receptu in včasih dam notri en beljak, včasih pa ne ( odvisno koliko jajc imam na razpolago) pa so bili krofi vedno lepi, z belim venčkom in nemastni. Vsega skupaj ne popijejo pol deci olja. Razlike med tistimi z beljakom in tistimi brez pa še nisem opazila, pa čeprav sem jih delala dva dni zapored. Suzana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

9. feb 2005 11:03

Včeraj je v bazo prispel Recin recept za krofe.Takoj ko sem ga prebrala me je navdušil:sestavine,natančna navodila,fotka in priprava testa v kruhomatu.Skratka odlični napotki tudi za najbolj zelene.Uspeli so odlično.Priporočam Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti